PDA

View Full Version: Zgjidhet VB 4.1.4 dhe 4.2.3 vbet - rrëmujë



norku
15-06-11, 15:37
Vetëm për të modernizuar Vbet 4.3.0 dhe kanë shumë probleme me "përgjigje të thread 'page editor,' redaktoni shkrimin ',' shko avancuar ', kur kalimi në ndonjë albumit të tjera gjuhë forum. Faqja është messed up dhe nuk duket të jetë anglisht dhe gjuha e të tjera të përziera së bashku në buttons.

Unë u përpoqa të ngarkoni një shtojcë në mënyrë që problemi mund të shihet këtu, por ai nuk pa marrë parasysh çfarë bëj unë.

norku
15-06-11, 16:07
Shumë e çuditshme. Kjo duket të ndodhë vetëm në llogarinë time admin. I testuar disa alias llogarive dhe ata janë të mirë ....

vBET
15-06-11, 16:19
I kontrolluar atë duke përdorur të dhënat e llogarisë ju PM dhe kam gjetur asnjë çështje. Ju lutem përshkruani saktësisht hap pas hapi se si të riprodhojnë atë në forum tuaj.

norku
15-06-11, 16:29
Po, problemi duket se vetëm për të ndikojë në llogaritë admin. Ju lutem kontrolloni PM tuaja

Thanks

vBET
15-06-11, 16:48
Kontrollohen përsëri dhe gjetur vetëm çështje e një - kur unë jam në faqe të përkthyera dhe të ketë disa përgjigje të shpejtë, atëherë pasi do të avancuar të shoh përmbajtjen e përkthyer. Ne mund të riprodhoni atë në forumin tonë kështu që ne do të kujdeset për të.

Ende kam gjetur asnjë çështje me 'pas edit' ose 'përgjigje për fije ". Ju lutemi të japë udhëzime të sakta se si të riprodhuar - hap pas hapi, nga me llogari, duke filluar nga e cila URL.

PS.
Ju lutemi të pastër mesazhet tona provë në / forum/f6/sidecap-good-bad-5103 /

norku
15-06-11, 16:53
Thanks Michal.

Unë do të jap hapat e saktë se si të riprodhuar në disa minuta

norku
15-06-11, 17:01
Nëse ju hyni në përdorimin e llogarisë bedel admin dërgova dhe pastaj të veproni si më poshtë ju duhet të shikoni se çfarë dua të them:

1.
hapur çdo thread
klikoni në 'përgjigjen thread' dhe pastaj 'shkoni avancuar' - css është në rregull.

2.
Ndërro gjuhën për çdo gjuhë tjetër duke klikuar mbi flamujt nën navbar
hapur çdo thread
klikoni në 'përgjigjen thread' dhe pastaj 'shkoni avancuar' - css është messed up (veçanërisht nën kutinë ckeditor)

vBET
15-06-11, 18:08
Unë nuk shoh atë. Por ju nuk u japin udhëzime të saktë. Cilat thread ju jeni përgjigjur - ajo mund të marrë parasysh. Ju nuk thoni me cilën gjuhë duhet të kaloni. Saktë do të thotë saktë - nuk ka vend për fjalën 'çdo'. Ndoshta ju keni disa çështje me rezultate të përkthimit të gabuar cached ose diçka të tillë. Atëherë unë nuk do të shohin se çfarë ju shihni që në fije të tjera dhe gjuhë të tjera.

norku
15-06-11, 19:06
Unë kam qenë e saktë:)

kjo ndodh vetëm në llogaritë e admin

kjo ndodh në të gjitha temat

kjo ndodh pavarësisht nga gjuha që ju keni vendosur në usercp tuaj

kjo ndodh pavarësisht nga të cilat ju klikoni në flamurin nën navbar

Unë po të shoh me të njëjtin problem në qoftë se unë hyni duke përdorur llogari bedel unë ju dha. I vendosur juaji në polonisht kështu që ju nuk do të shohin ndonjë problem deri sa ju klikoni mbi nje nga flamujt (jo flamurin polish padyshim) nën navbar dhe pastaj shikoni një fije, klikoni mbi përgjigjen, atëherë shkoni avancuar.

vBET
16-06-11, 01:52
Unë kam qenë e saktë:)
...
kjo ndodh pavarësisht nga të cilat ju klikoni në flamurin nën navbar

I vendosur juaji në polonisht kështu që ju nuk do të shohin ndonjë problem deri sa ju klikoni mbi nje nga flamujt (jo flamurin polish duket)

Dhe kjo është gjëja - Unë u kontrolluar polonisht: p Si e shihni - asgjë nuk është e qartë ... Sidomos kur ju shkruani në postin e njëjtë se kjo ndodh për të gjithë përkthimet dhe padyshim jo për përkthim polake;)

Kam 3 natën tani, kështu që unë do të kontrollojë atë përsëri. Shpresoj se kjo është në rregull për ju:)

vBET
16-06-11, 08:21
Unë kam qenë atje tani, por të dhënat e qasjes për llogarinë admin rreme e keni krijuar nuk është duke punuar më.

norku
16-06-11, 10:21
Dhe kjo është gjëja - Unë u kontrolluar polonisht: p Si e shihni - asgjë nuk është e qartë ... Sidomos kur ju shkruani në postin e njëjtë se kjo ndodh për të gjithë përkthimet dhe padyshim jo për përkthim polake;)

Kam 3 natën tani, kështu që unë do të kontrollojë atë përsëri. Shpresoj se kjo është në rregull për ju:)

:)

MD është në rrugë të reja të rreme me admin

vBET
16-06-11, 16:19
Unë vetëm chcked atë përsëri. I krahasuar me kujdes newreply.php nuk janë të përkthyera me newreply.php përkthyer dhe kam gjetur asnjë çështje css ...

Unë vërtetë nuk e shohin këtë çështje. Ndoshta unë nuk e di se ku mund të shikojnë. Ju lutemi të japin udhëzime të saktë. Hap pas hapi. Pa fjalë të tilla si 'NDONJE'. Vetëm japin thread saktë për të filluar, përkthim të saktë për të shkuar në, vlerën e saktë për të shkruar në përgjigje të shpejtë, para se kalimi te avancuar një. Dhe të përshkruajnë se çfarë ju shihni e gabuar pastaj - pas kalimi.

norku
16-06-11, 21:46
:) Nëse unë vetëm mund të ngarkoj një çift i fotove ...

Më besoni, unë jam duke e saktë. Problemi është i dukshëm për mua në të gjitha temat - nuk ka rëndësi se cilat një që ju të klikoni mbi.

Same me flamuj gjuhën nën navbar. Kjo nuk ka rëndësi në cilën ju zgjidhni.


Le të shkojë:

Gjuhën tuaj default është vendosur në polonisht në usercp e llogarisë admin bedel kështu që kur ju hyni në ju do të shihni forum / pl /

Go to forumhome dhe klikoni mbi çdo fije.

Klikoni mbi "Post edit 'e ndonjë post

Klikoni mbi 'të shkojnë të avancuar'

Ju duhet të shoh asnjë problem në çdo fazë.



Tani,

klikoni për ndonjë flamur nën navbar (jo flamurin polish qartë:))

Go to forumhome dhe klikoni mbi çdo fije.

Klikoni mbi "Post edit 'e ndonjë post (ju do të shihni në fillim rrëmujë ...)

Klikoni mbi 'të shkojnë të avancuar' për të parë një rrëmujë e çelur.


Edit:

Ju mund të kryejnë mashtrim të njëjtën duke iu përgjigjur një fije dhe pastaj "të shkojnë të avancuar '

vBET
16-06-11, 22:18
Unë natyrisht që nuk e shoh çfarë do të thotë ... Por unë kuptova se ju keni kthyer në mundësi që tregon kërkesat Google dhe kohën e pritjes - rezultatet këtë modifikon vetëm për administratorët (duke shtuar info rreth lidhjeve të përkthyer në para e të dhënave të reagimit të tërë), kështu që ndoshta ky është shkaku. Ju lutemi kontrolloni rezultatet tuaja me fikur Translation opsion kohë përgjigje.

Nëse ende ndodh atëherë ju lutem mail me disa të shtëna ekran me zonat e vuri në të cilat janë të gabuara. I krahasuar me vetëm çdo pjesë të Faqja e Rezultateve me përkthim polake dhe italiane dhe unë nuk shoh asnjë ndryshim në layout. A e keni instruksionet ugar tuaj në llogarinë e keni bërë për ne?

Gjithashtu një gjë shumë e cila mund të jetë këtu më të rëndësishëm - i cili shfletues keni përdorur? Siç e thashë ne kemi nevojë për udhëzime të sakta. Ne duhet të dimë çdo hap që vepruat. Nga fillimi - kështu që ju të hapur shfletuesin X. ..
Gjithashtu udhëzimet ju dha tani nuk janë në gjendje të ugar ... më duhet të ftuar atë që ju thotë.
1. Nuk ka ndonjë lidhje me emrin "forumhome" në përkthim Polish (vini re se ju supozuar se unë jam atje). Cili do të thotë? Kjo e cila është quajtur "Home" në versionin anglisht apo "Forum". Nëse "Forum" - atë për - keni shkruar unë jam duke filluar në / forum / pl ...
2. Pas hapi i fundit në seksionin 1 nuk mund të bëhet hapi i parë në seksionin 2, sepse nuk ka flamuj të shfaqet ...

Rreth "ju do të shihni në fillim rrëmujë" - Çfarë doni të thoni? Nëse ju thotë se përmbajtja në redaktor është përkthyer tashmë (jo teksti origjinal), atëherë kjo çështje është e njohur dhe të korrigjohet tashmë në vBET4.4.0 (shih këtu për informacion në lidhje me këtë çështje: Nëse është për diçka tjetër atëherë përsëri unë nuk e di se çfarë është ajo për të ...

Ju lutem vini re se në shumë raste përshkrim ju dha do të jetë e mjaftueshme herë të parë. Megjithatë në rastin kur kemi çështjen të parë se çfarë do të thotë të konsumatorëve dhe ne nuk mund të riprodhoni atëherë ne duhet të dimë gjërat e saktë që ai është duke bërë. Ju lutemi të na pictures - ndoshta ne jemi duke kërkuar në këtë çështje, por miss it. Nëse ne do të shohim diçka tjetër që në fotot atëherë unë do të duhet të ju pyes përsëri për udhëzime, por shumë të saktë. Pa ndonjë shkurtore. Saktësisht ku ju shkoni, të cilat e lidhin klikuar (me emër të vërtetë të dukshme Lidhje - në çdo përkthim në emër do të jenë të ndryshme). Por ndoshta kjo është vetëm një çështje e shfletuesit, pra ju lutemi të na jepni emrin e shfletuesit që ju u kontrolluar. Ne u përdorur Opera për këtë.

norku
16-06-11, 22:34
Hi,

Nuk ka ende të njëjtën gjë. Nëse ju shkoni te usercp tuaj dhe të vendosur një gjuhë të re default (çdo gjuhë) dhe pastaj të shpëtuar. Çfarë e shihni ju? Ju do të dini se çfarë dua të them me "rrëmujë" kur ju shohin atë. Është shumë e qartë. Përdorni Firefox. Përdorimi IE - keq

vBET
16-06-11, 22:43
Tani për tani unë jam në faqe / forum / pl / usercp.php nuk kanë bërë asnjë ndryshim dhe nuk mund, sepse nuk ka rezultate përkthime - gjysma e teksteve janë të humbur. Kjo duket sikur ju ta keni çështje Google lidhje. Kjo çfarë është shfaqur tashmë është thjesht tashmë kopje e ruajtur dhe pjesa tjetër nuk mund të përkthehet për shkak të çështjes Google lidhje.

Ju lutemi ngarkoni googletest.php nga pakoja e vBET (në / do-not-upload/tools directory) për dosjen tuaj domain kryesore. Go to shfletuesit, shkruani YOUR_DOMAIN url / googletest.php dhe i thoni e shihni ju ndonjë gabim.

Kjo është arsyeja pse kam shkruar që ju të jepni lidhje të saktë ku të shkoni - Unë nuk ishte në gjendje për të parë këtë çështje në rezultatet tashmë të cached nëse ajo është me të vërtetë çështja Google lidhje dhe kjo duket si.

Ju lutem tregoni se çfarë janë rezultatet e testit Google. Gjithashtu ne do të kontrollojë atë vetë, kur ju do të keni atë tashmë në serverin tuaj.

norku
16-06-11, 22:49
Duke filluar testin përkthimi
Rezultati i testit: {"responseData": {"translatedText": "powitanie"}, "responseDetails": null, "responseStatus": 200}
Test error:
Ora Connection (ms): 47,6909179688

'Exact' është e saktë vetëm kur problemi është i dukshëm. Unë vetëm ngarkuar forum në IE dhe ka çështjet kryesore të cilat ajo nuk kishte disa orë më parë. Problemet kam përshkruar për ju gjatë ditës po ndodhnin siç i përshkroi ato. Unë kam qenë e saktë ...

norku
16-06-11, 22:54
Në këtë moment problemi me layout faqe të messed up është duke u shkaktuar duke ndryshuar gjuhën tuaj default për ndonjë tjetër. Ju do të shihni se çfarë dua të them nëse ju bëni që me llogari bedel. Go to usercp tuaj dhe për të ndryshuar gjuhën tuaj default. Ruaj se krijimi. Çfarë do të usercp faqen tuaj duken si? Change langiage tuaj default mbrapa në polonisht dhe për të shpëtuar. Exit usercp dhe shko në Listimet forum. Klikoni mbi flamurin spanjoll. Go to ndonjë post dhe të përpiqen për të redaktuar atë. Ju do të shihni se çfarë dua të them.

vBET
16-06-11, 23:33
Keni humbur gje e një informacion të rëndësishëm - Unë nuk ishte në gjendje të ndryshojë gjuhën e parazgjedhur përdoruesit, sepse përkthimi testx ishte zhdukur - nuk kishte asnjë lidhje për të.

Ju kishte thyer cache. Unë vetëm fikur cache bazës së të dhënave dhe CP User faqe duket bukur tani. I kthyer atë përsëri dhe ajo është e bukur. Unë vetëm të gjithë pastruar cache tuaj të jetë i sigurt se ajo nuk është çështje cache.

Ju lutem kontrolloni ju shohin ende çështje që ju përshkruani. Nëse po atëhere ju lutem shkoni tek Admin CP -> Cache vBET -> Cache Baza e të dhënave dhe përkohësisht disable cache. Kontrolloni ju shohin ende çështje me aftësi të kufizuara cache. Cache kthehet perseri.

Sipas googletest.php ju nuk keni ndonjë çështje lidhje tani.

Pas pastrimit cache kam vlerësuar në bazë të udhëzimeve tuaj shfletuesit Opera (versionin 11.11):
- Nga CP User I ndryshuar formën User default gjuhën polonisht në gjermanisht. Page duket e bukur dhe është në përkthimin gjermanisht.
- Dhe pastaj ndryshoi përsëri në polonisht - ende e bukur dhe në përkthim polake.
- Shkoi në listë forum në përkthimin Polish duke klikuar linkun Forum pranë lidhje Dom.
- Switched në spanjisht (duke klikuar flamurin).
- Pastaj shkoi në thread / forum/es/f6/sidecap-bueno-o-malo-5103 / # post37724 (titulli: SideCap, bueno o Malo?)
- Dhe klikuar opsion për redaktoni shkrimin (në postimi i fundit). Unë shoh një çështje: teksti është përkthyer në ajax editor (si kam përshkruar para se ajo është zgjidhur tashmë në 4.4.0), por layout është OK - asnjë çështje css.
- Pastaj shkoi për të avancuar duke klikuar butonin ne redaktor ajax dhe gjithashtu nuk sheh ndonjë çështje me CSS.

PLEASE - përgjigjet për këtë post:
Dërgo ne foto. Tregoni cili shfletues keni usd ...

Nuk ka asnjë kuptim për ne për ta bërë atë përsëri dhe përsëri ... Kur me të vërtetë ne nuk e dimë se çfarë ju po bëni dhe ju ende nuk ugar udhëzimet tona dhe nuk na dha udhëzime të sakta. Pra, ne e bëmë atë mënyrë të kundërt - ne ju dha hapat e saktë kemi bërë. Ne e bëmë atë në Opera. Dhe gjetëm asnjë çështje CSS. Ne krahasim edhe faqja në faqe nuk janë të përkthyera të jetë i sigurt se ajo duket si ajo duhet të jetë dhe faqet kabinë duket e njëjtë (tekste të ndryshme natyrisht). Deri tani ju mund të bëni këto hapa duke u regjistruar për llogari që na dha, në shfletuesin Opera dhe të na dërgoni shtënë ekran me përshkrimin se çfarë është e gabuar atje. Sepse ne nuk e shohim atë: (Dhe me të vërtetë do të donim për të parë atë, korrekte dhe të ngushtë:)

norku
16-06-11, 23:51
Pra, nuk keni parë ndonjë çështje stil përveç një gabim i vogël (.... teksti është përkthyer në ajax editor (si kam përshkruar para se ajo është zgjidhur tashmë në 4.4.0, por layout është OK -. Asnjë çështje css)? Gjej se vështirë të besohet. pashë ata në krom, Opera, Safari, IE dhe FF. Kam shikuar në këtë orë të tëra para fillimit të thread.

Ju nuk kanë thënë se nëse ju jeni në gjendje për të riprodhuar simptomat kam përshkruar. A e keni ndjekur hapat e mia në Kosovën e pas 19?

norku
16-06-11, 23:59
Got për të shkuar tani, por të gjitha duket të jetë duke punuar përsëri. Unë do të monitorojë situatën me cache përmes ditë nesër (sot).

Shumë faleminderit për kohën që ju vënë në këtë mbështetje në këtë mbrëmje M. Excellent si zakonisht dhe mjaft e çmuar! :)

vBET
17-06-11, 00:23
Pra, nuk keni parë ndonjë çështje stil përveç një gabim i vogël (.... teksti është përkthyer në ajax editor (si kam përshkruar para se ajo është zgjidhur tashmë në 4.4.0, por layout është OK -. Asnjë çështje css)? Gjej se vështirë të besohet. pashë ata në krom, Opera, Safari, IE dhe FF. Kam shikuar në këtë orë të tëra para fillimit të thread.

Ju nuk kanë thënë se nëse ju jeni në gjendje për të riprodhuar simptomat kam përshkruar. A e keni ndjekur hapat e mia në postin e 19?.
Nuk është e vështirë të besohet në të gjitha - kjo ishte e mjaftueshme që unë shkova në thread e cila tashmë ishte kopje e ruajtur (dhe unë besoj se çështja me të ishte me cache thyer). Pra, në këtë mënyrë unë pashë gjithçka ashtu siç mendoj të jetë.

Sinqerisht - çfarë do të kam qëllim të bëjë veten punën 10 herë më shumë ... ;) Mbështetja është e lirë - puna ime është këtu për të zgjidhur çështjen sa më shpejtë të jetë e mundur. Askush nuk paguhet për të bërë ti mua 10 herë më shumë;) Ajo është e thjeshtë - unë nuk pashë ndonjë çështje. Ju lutemi të marrë atë si fakt.

vBET
17-06-11, 00:31
Got për të shkuar tani, por të gjitha duket të jetë duke punuar përsëri. Unë do të monitorojë situatën me cache përmes ditë nesër (sot).

Shumë faleminderit për kohën që ju vënë në këtë mbështetje në këtë mbrëmje M. Excellent si zakonisht dhe mjaft e çmuar! :)

Great - Unë supozoj se cache pastrimin zgjidhur këtë çështje. Unë nuk e di pse cache ishte thyer. Në qoftë se kjo të ndodhë përsëri, atëherë ne do të kontrollojë pse mund të ndodhë - tani lejon vetëm të supozojmë se është thyer para se të përditësuar për 4.3.0.

Ju nuk keni për të monitoruar cache gjithë kohës. vBET 4.3.0 nuk duhet cache rezultate që shkoi me gabim nga Google. Edhe në qoftë se kjo të ndodhë, atëherë me siguri përdoruesit do të vini re atë për ju dhe ne do të merret me këtë. Sigurisht është e mençur për të parë atë një herë apo dy herë në kohë të shkurtër:)

Në këtë moment konsiderohet çështje e zgjidhur. Në qoftë se kjo ndodh përsëri, ju lutem të shkruani vetëm këtu dhe ne do të rihapet.

Gjithashtu ju lutem update vBET 4.4.0 nëse doni të shmangni problemet me 3 vBulletin 4.1.4 ckeditor të reja (të përshkruara të gjitha në vBET 4.4.0 Shënime Versioni vBET 4.3.0 u lirua para vBulletin 4.1.4 dhe nuk është plotësisht në përputhje me editor të reja vBET 4.4.0 është (siç e njohim ne në këtë moment;).)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations supported by vBET 4.10.1