КПК

Прагляд поўнай версіі: Вырашанае В. Б. 4.1.4 і 4.2.3 vbet - беспарадак



norku
15-06-11, 15:37
Проста павышаны да Vbet 4.3.0 і маюць шмат праблем з "Адказ у тэме" Рэдактар старонак, "змяніць паведамленне", "ісці прасунутыя» пры пераключэнні на любы іншы мова па змаўчанні форуме. Старонка зблытана і там, здаецца, англійскую і іншыя мовы змешваюцца на кнопках.

Я спрабаваў загрузіць файл, так што праблему можна паглядзець тут, але ён не незалежна ад таго, што я раблю.

norku
15-06-11, 16:07
Вельмі дзіўна. Гэта толькі здаецца, адбылося на маёй ўліковага запісу адміністратара. Я тэставаў пару псеўданім рахунку, і яны выдатна ....

vBET
15-06-11, 16:19
Я праверыў яго, выкарыстоўваючы дадзеныя ўліковага запісу вы ПМ і я не знайшоў пытання. Калі ласка, апішыце дакладна, крок за крокам, як прайграць яго на сваім форуме.

norku
15-06-11, 16:29
Так, праблема, падобна, толькі ўплываць на адміністрацыйныя ўліковыя запісы. Калі ласка, праверце PM

Дзякуй

vBET
15-06-11, 16:48
Праверана зноў і знайшоў толькі адно пытанне - калі я знаходжуся на перакладзенай старонкі і маюць некаторыя хуткі адказ, то пасля пераходу да перадавых я бачу пераклад кантэнту. Мы можам прайграць яго на нашым форуме, каб мы паклапоцімся пра гэта.

Тым не менш я не выявіў праблему з "змяніць паведамленне" ці "адказаць на паток». Калі ласка, дайце дакладныя інструкцыі, як прайграць гэта - крок за крокам, пачынаючы з улікам, пачынаючы з якога URL.

PS.
Калі ласка, чысцім тэставых паведамленняў у / forum/f6/sidecap-good-bad-5103 /

norku
15-06-11, 16:53
Дзякуючы Міхал.

Я дам канкрэтныя крокі аб тым, як размножваюцца ў некалькі хвілін

norku
15-06-11, 17:01
Калі вы ўвайсці, выкарыстоўваючы уліковы запіс адміністратара манекен я паслаў, а затым выканаць наступныя дзеянні вы павінны ўбачыць тое, што я маю на ўвазе:

1.
адкрыць любую нітка
націсніце на спасылку "адказаць на паток", затым "пайсці прасунутыя» - CSS у парадку.

2.
Змена мовы на любы іншы мову, націскаючы на сцягі ніжэй панэлі навігацыі
адкрыць любую нітка
націсніце на спасылку "адказаць на паток", затым "пайсці прасунутыя» - CSS сапсаваны (у прыватнасці, пад полем CKEditor)

vBET
15-06-11, 18:08
Я не бачу яго. Але вы не даць дакладныя інструкцыі. Якая разьба вы адказваеце - гэта можа мець значэнне. Вы не сказаць, на якой мове я павінен пераключацца. EXACT сродкамі дакладна - няма месца для слова "любы". Можа быць, у вас ёсць праблема з няслушным выніках перакладу кэшы ці нешта падобнае. Тады я не буду бачыць, што вы бачыце знаходзячыся ў іншым струмені і іншых моў.

norku
15-06-11, 19:06
Я быў дакладным:)

гэта адбываецца толькі на адміністрацыйныя ўліковыя запісы

гэта адбываецца на ўсе тэмы

гэта адбываецца незалежна ад мовы, устаноўленыя ў вашай usercp

гэта адбываецца незалежна ад сцяга націснуць на панэлі навігацыі пад

Я бачу, з той жа праблемай, калі б я ўвайсці, выкарыстоўваючы фіктыўныя рахункі я вам даў. Я паставіў вашыя, каб паліраваць, каб вы не ўбачыце якіх-небудзь праблем пакуль вы не націснеце на адным з сцягоў (не польскі сцяг відавочна) пад навігацыйнай панэлі і затым праглядзець тэму, націсніце на адказ, то на перадавой ісці.

vBET
16-06-11, 01:52
Я быў дакладным:)
...
гэта адбываецца незалежна ад сцяга націснуць на панэлі навігацыі пад

Я паставіў вашыя, каб паліраваць, каб вы не ўбачыце якіх-небудзь праблем пакуль вы не націснеце на адным з сцягоў (не польскі сцяг відавочна)

І гэта галоўнае - я правяраў, польска: р Як бачыце - нічога не відаць ... Асабліва, калі вы пішаце ў той жа пасадзе, што гэта адбываецца для ўсіх перакладаў і, відавочна, не за польскі пераклад;)

У мяне ёсць 3 ноччу прама цяпер, так я буду правяраць яе пазней. Спадзяюся, што гэта нармальна для вас:)

vBET
16-06-11, 08:21
Я быў там прама цяпер, але доступ да дадзеных для адміністратара падробленай ўліковага запісу, створанай не працуе больш.

norku
16-06-11, 10:21
І гэта галоўнае - я правяраў, польска: р Як бачыце - нічога не відаць ... Асабліва, калі вы пішаце ў той жа пасадзе, што гэта адбываецца для ўсіх перакладаў і, відавочна, не за польскі пераклад;)

У мяне ёсць 3 ноччу прама цяпер, так я буду правяраць яе пазней. Спадзяюся, што гэта нармальна для вас:)

:)

PM знаходзіцца на шляху з новымі падробленымі адміністратара

vBET
16-06-11, 16:19
Я проста chcked яго зноў. Я параўнаў дасканала не перакладзеная newreply.php з перакладзеная newreply.php і я выявіў, ні адно пытанне CSS ...

Я сапраўды не бачу праблемы. Можа быць, я не ведаю, дзе шукаць. Калі ласка, дайце дакладныя інструкцыі. Крок за крокам. Без слоў, як "любы". Проста дайце дакладны паток для пачатку, дакладны пераклад, каб ісці, дакладнае значэнне пісаць у хуткі адказ, перш чым перайсці на прасунуты. І апісаць, што вы бачыце не так, то - пасля пераключэння.

norku
16-06-11, 21:46
:) Калі б я мог проста загрузіць некалькі фатаграфій ...

Паверце, мяне сапраўды. Праблема бачная для мяне ўсе тэмы - не мае значэння, якую з іх вы шчоўкнулі.

Тое ж самае з мовай сцягамі пад панэлі навігацыі. Не мае значэння, якую з іх вы вылучыце.


Пойдзем:

Ваш мова па змаўчанні ўсталяваны на польскай мове ў usercp з манекена уліковым запісам адміністратара так, калі вы ўвайдзіце Вы будзеце праглядаць форум / пл /

Да forumhome і націсніце на любыя тэмы.

Націсніце на "Зьмяніць паведамленне" ў любым паштовым

Націсніце на "ісці прасунутыя»

Вы павінны ўбачыць ніякіх праблем на любым этапе.



Зараз,

пстрыкніце на любы сцяг пад панэлі навігацыі (не польскі сцяг, відавочна:))

Да forumhome і націсніце на любыя тэмы.

Націсніце на "Зьмяніць паведамленне" любой пасадзе (вы ўбачыце беспарадак пачатак ...)

Націсніце кнопку "Пачаць Пашыраны", каб убачыць поўнамаштабны беспарадак.


Edit:

Вы можаце выканаць той жа трук, адказаўшы на нітку і затым «пайсці прасунутыя»

vBET
16-06-11, 22:18
Відавочна, я не бачу, што вы маеце на ўвазе ... Але я даведаўся, што ў вас ўключана опцыя, якая паказвае, Google запыты і чакання - гэта змяняе вынікі толькі для адміністратараў (даданне інфармацыі аб перакладаць злучэння перад цэлым дадзеныя адказу), так можа быць, гэта прычына. Калі ласка, праверце свае вынікі з выключана опцыя перакладу часу водгуку.

Калі ўсё ж адбудзецца, то, калі ласка, напішыце мне некаторыя скрыншоты з завостранымі абласцях, якія не так. Я проста ў параўнанні кожнай частцы старонкі вынікаў з польскім і італьянскім перакладам і я не бачу розніцы ў макеце. Ты парай ўласнай вашай інструкцыі па рахунку вы зрабілі для нас?

Акрамя таго, яшчэ адна рэч, якая можа быць тут самае галоўнае - які браўзэр вы выкарыстоўваеце? Як я ўжо сказаў нам патрэбныя дакладныя інструкцыі. Мы павінны ведаць кожны крок вы зрабілі. З самага пачатку - так вы адкрываеце браўзэр X. ..
Таксама інструкцыі вы далі цяпер не ў стане парай ... Я павінен госця, што вы разумееце.
1. Існуе не якой-небудзь сувязі з імем "forumhome" на польскай мове перакладу (звернеце ўвагу, што вы меркавалі, што я там). Які з іх вы маеце на ўвазе? Гэта той, які называецца "Дом" у ангельскай версіі ці "Форум". Калі "Форум" - навошта - ты напісаў я, пачынаючы з / форум / пл ...
2. Пасля апошняга кроку ў 1-м раздзеле я не магу зрабілі першы крок у 2-м разьдзеле, паколькі Ёсць не адлюстроўваюцца сцягі ...

Аб "вы ўбачыце беспарадак пачатак" - што вы маеце на ўвазе? Калі вы маеце на ўвазе, што ўтрыманне ў рэдактар ўжо перакладзены (не арыгінальнага тэксту), то гэтая праблема вядомая і ўжо выпраўленая ў vBET4.4.0 (гл. тут для падрабязнай інфармацыі аб дадзеным выпуску: Калі гэта пра што-то зноў жа я не ведаю, пра што ідзе гаворка ...

Звярніце ўвагу, што ў шматлікіх выпадках апісанне вы далі б дастаткова першы раз. Тым не менш у выпадку, калі ў нас ёсць пытанне, каб убачыць тое, што кліент сярэдняга і мы не можам прайграць то мы павінны ведаць дакладныя рэчы, якія ён робіць. Калі ласка, падайце нам фотаздымкі - можа быць, мы глядзім на праблемы, але прапусціць гэта. Калі мы ўбачым нешта іншае, што на малюнках, то мне прыйдзецца папрасіць вас яшчэ раз за інструкцыямі, але вельмі дакладным. Без якіх-небудзь цэтлікаў. Роўна, куды вы ідзяце, якія звязваюць націснуць (на самай справе бачныя імя спасылкі - на кожным перакладзе назва будзе іншым). Але, магчыма, гэта ўсяго толькі адным браўзэрам пытання, таму, калі ласка, дайце нам назву браўзэра вы правяраў. Мы выкарысталі для гэтай оперы.

norku
16-06-11, 22:34
Прывітанне,

Не ўсё тое ж. Калі вы ідзяце да свайго usercp і ўсталяваў новы мову па змаўчанні (на любой мове), а затым захаваць. Што вы бачыце? Вы будзеце ведаць, што я маю на ўвазе пад «беспарадак", калі вы яго бачыце. Гэта цалкам відавочна. Выкарыстанне Firefox. Выкарыстанне IE - горш

vBET
16-06-11, 22:43
Зараз я знаходжуся на старонцы / форум / PL / usercp.php не завёў ніякіх змяненняў і не можа, паколькі Ёсць не пераклады вынікі - палова тэксту адсутнічае. Гэта выглядае, як у вас Google падключэння. Гэта тое, што ўжо адлюстроўваецца проста ўжо знаходзяцца ў кэшы і адпачынку не могуць быць пераведзены з-за пытання сувязі Google.

Калі ласка, загрузіце googletest.php ад vBET пакет (у / do-not-upload/tools каталогу) на ваш дамен галоўны каталог. Да браўзэра, напісаць Дамен URL / googletest.php і скажыце вы бачыце якой-небудзь памылкі.

Вось чаму я напісаў вам даць дакладныя спасылкі, куды ісці - я не быў у стане бачыць гэтае пытанне на ўжо кэшаваныя вынікі, калі гэта сапраўды праблема Google злучэнне і як ён выглядае.

Калі ласка, распавядзіце якія вынікі тэставых Google. Таксама мы будзем правяраць гэта самі, калі ў вас будзе гэта ўжо на ваш сервер.

norku
16-06-11, 22:49
Пачынаючы пробны пераклад
Вынік тэсту: {"responseData": {"translatedText": "powitanie"} ", responseDetails": нулявая ", responseStatus": 200}
Выпрабаванне пра памылку:
Час злучэння (мс): 47,6909179688

"Дакладныя" дакладная толькі тады, калі праблема відавочная. Я толькі што загрузілі форуму ў IE, і гэта мае сур'ёзныя праблемы, якія ў яго не было пару гадзін таму. Праблемы, якія я апісаў вам на працягу дня адбывалася, як я апісаў іх. Я быў дакладным ...

norku
16-06-11, 22:54
На дадзены момант праблема з макета старонкі быць зблытана былі выкліканыя пры змене мовы па змаўчанні на любы іншы. Вы ўбачыце, што я маю на ўвазе, калі вы робіце гэта з манекена рахунак. Да вашых usercp і змяніць мову па змаўчанні. Захаваць гэты параметр. Што ваша usercp старонка выглядае? Змена выкарыстоўванага па змаўчанні langiage назад у польскія і захаваць. Выхад usercp і перайсці на форум спісаў. Націсніце на іспанскі сцяг. Зайдзіце на любы пасады і паспрабаваць змяніць яго. Вы ўбачыце, што я маю на ўвазе.

vBET
16-06-11, 23:33
Вы прапусціце адзін важны інфармацыю - я не быў у стане змяніць мову карыстача па змаўчанні, таму што пераклад testx не хапала - не было спасылкі на яго.

Вы парушылі кэша. Я проста выключыў кэша базы дадзеных і старонцы вашага кабінета, выглядае прыгожа цяпер. Я уключыў яго зноў, і гэта прыемна. Я проста чысціцца ўвесь кэш, каб пераканацца, што гэта не кэш пытанні.

Калі ласка, праверце ты па-ранейшаму разглядаць гэтую праблему вы апісалі. Калі так, то калі ласка, перайдзіце ў панэль адміністратара -> vBET Cache -> Кэш базы дадзеных і часова адключыць кэш. Праверце вы ўсё яшчэ бачыце праблему з кэш адключаны. Уключыць кэш зноў.

Па googletest.php ў вас няма якой-небудзь сувязі пытанні цяпер.

Пасля ачысткі кэша я ацаніў вашыя інструкцыі ў браўзэры Опера (версія 11/11):
- З кабінета я змяніў карыстальнікам мова па змаўчанні форма польскай на нямецкі. Старонка выглядае хораша і на нямецкай мове перакладу.
- А потым зноў змяняецца на польскі - па-ранейшаму прыгожа і па-польску перакладу.
- Пайшоў у форуме аб'яву ў польскім перакладзе, націснуўшы на спасылку Форум каля спасылкі Dom.
- Перайшоў на іспанскі мова (націснуўшы сцяг).
- Тады пайшоў паток / forum/es/f6/sidecap-bueno-o-malo-5103 / # post37724 (назва: SideCap, Буэна аб Мала?)
- А націску опцыі для рэдагавання паста (на апошняй пасады). Я бачу адно пытанне: тэкст пераведзены ў Ajax рэдактар (як я апісаў, перш чым яна ўжо вырашана ў 4.4.0), але размяшчэнне ў парадку - ні адно пытанне CSS.
- Тады пайшлі да прасунутага, націснуўшы кнопку ў рэдактар Ajax, а таксама не бачу ніякай праблемы з CSS.

КАЛІ ЛАСКА, - адказваюць на гэты пост:
Дасылайце нам фатаграфіі. Скажыце, які браўзэр вы USD ...

Існуе ніякага сэнсу для нас, каб зрабіць гэта зноў і зноў ... Калі па-сапраўднаму мы не ведаем, што вы робіце, і вы ўсё яшчэ не парай нашы інструкцыі і не даў нам дакладныя інструкцыі. Такім чынам, мы зрабілі гэта наадварот - мы далі вам дакладныя крокі, якія мы зрабілі. Мы зрабілі гэта ў Оперы. І мы знайшлі ні аднаго пытання CSS. Мы нават у параўнанні старонка не перакладзеная старонку, каб пераканацца, што ён выглядае як гэта павінна быць і стэнд старонкі выглядаюць аднолькава (розныя тэксты, вядома). Такім чынам, зараз вы можаце зрабіць тыя крокі, якія ўвайшлі ў сістэму па ўліковага запісу даў нам, у браўзэры Опера і адпраўце нам здымак экрана з апісаннем таго, што не так. Таму што мы не бачым яго: (І мы сапраўды хацелі б бачыць яго, правільныя і блізкіх:)

norku
16-06-11, 23:51
Такім чынам, вы ніколі не бачылі які-небудзь стыль пытанняў, за выключэннем адной маленькай памылкі (.... тэкст пераведзены ў Ajax рэдактар (як я апісаў, перш чым яна ўжо вырашана ў 4.4.0, але размяшчэнне ў парадку -. Не праблема CSS)? Я лічу, што верыцца з цяжкасцю. Я бачыў іх у Chrome, Opera, Safari, IE і FF. Я глядзеў на гэта ў працягу гадзіны перад пачаткам патоку.

Вы не сказалі, ці былі Вы ў стане прайграць сімптомы я апісаў. Хіба вы рушыце ўслед мойму крокі ў пост 19?

norku
16-06-11, 23:59
Трэба ісці цяпер, але ўсё гэта выглядае, працуе зноў. Я буду сачыць за развіццём сітуацыі з кэшам праз дзень, заўтра (сёння).

Вялікі дзякуй за час, якое вы ўклалі ў гэтую гэтым вечарам М. Выдатная падтрымка, як звычайна, і вельмі высока цэніцца! :)

vBET
17-06-11, 00:23
Такім чынам, вы ніколі не бачылі які-небудзь стыль пытанняў, за выключэннем адной маленькай памылкі (.... тэкст пераведзены ў Ajax рэдактар (як я апісаў, перш чым яна ўжо вырашана ў 4.4.0, але размяшчэнне ў парадку -. Не праблема CSS)? Я лічу, што верыцца з цяжкасцю. Я бачыў іх у Chrome, Opera, Safari, IE і FF. Я глядзеў на гэта ў працягу гадзіны перад пачаткам патоку.

Вы не сказалі, ці былі Вы ў стане прайграць сімптомы я апісаў. Хіба вы рушыце ўслед мойму крокі на пасадзе 19?.
Гэта не цяжка паверыць, наогул - гэтага было дастаткова, што я пайшоў у нітка, якая ўжо была кэшуюцца (і я мяркую, пытанне з быў са зламанай кэша). Так што гэта, як я бачыў усё, як мяркуюць, каб быць.

Сапраўды - што б я мэтай зрабіць сабе ў 10 разоў больш працы ... ;) Падтрымка бясплатна - мая праца тут, каб вырашыць пытанне як мага хутчэй. Ніхто не плаціў мне за гэта ці ў 10 разоў больш;) Гэта проста - я не бачыў любым пытанні. Калі ласка, прыміце гэта як факт.

vBET
17-06-11, 00:31
Трэба ісці цяпер, але ўсё гэта выглядае, працуе зноў. Я буду сачыць за развіццём сітуацыі з кэшам праз дзень, заўтра (сёння).

Вялікі дзякуй за час, якое вы ўклалі ў гэтую гэтым вечарам М. Выдатная падтрымка, як звычайна, і вельмі высока цэніцца! :)

Вялікі - Я мяркую, што ачыстка кэша вырашаная праблема. Я не ведаю, чаму кэш быў зламаны. Калі гэта паўторыцца, то мы праверым, чаму гэта магло адбыцца - у цяперашні час дазваляе толькі выказаць здагадку, што яна была зламаная, перш чым абноўлены да 4.3.0.

Вам не трэба сачыць кэшы ўвесь час. vBET 4.3.0 не варта кэшаваць вынікі, якія пайшлі з памылкай ад Google. Нават калі гэта адбудзецца, то, хутчэй за ўсё, карыстачы адзначаць яго да вас, і мы будзем з гэтым справіцца. Вядома, гэта мудра, каб праверыць яго адзін або два разы ў кароткія тэрміны:)

На дадзены момант праблема лічыцца вырашанай. Калі гэта здарыцца зноў просім проста напісаць тут і мы зноў адкрыем.

Таксама просім Вас выкарыстоўваць абноўленую vBET 4.4.0, калі вы хочаце пазбегнуць праблем з 3 VBulletin 4.1.4 новая CKEditor (усе апісана ў vBET 4.4.0 нататкі да выпуску vBET 4.3.0 быў выпушчаны да VBulletin 4.1.4 і яна не цалкам сумяшчальныя з новым рэдактарам vBET 4.4.0 (як мы ведаем на дадзены момант;)).

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 enjoy automatic translations