PDA

View Full Version: Решени Како можам да бидам сигурен дека е запиша?



garyopa
30-11-10, 16:56
Јас се прашував дали има начин да дознаам дали мојот сајт да биде правилно запиша во сите различни јазици?

Јас водење на голема мешавина на софтвер, имала, VBulletin v3.8.6, Vbadvanced и, се разбира Vbet V3.5

И имам сајт сите инсталирани во внатрешноста на "Форум" директориум ништо во корен.

Добив сите мои пренесувања работи мислам, така што луѓето да ја разгледате нашата вести страница (cmps_index.php) Глоба во различни јазици, а главниот форуми (index.php) парична казна.

Но, како можам да проверам дали светот полека индексирање сите мои 500.000 URL-то (кој првично биле на англиски, сега во сите различни јазици, и на насловната страница (cmps_index) и форумите теми.

Имам уште да ја инсталирате најновата имала Мапа на сајтот v3.0, сакам да бидете сигурни дека работите се работи добро, и потоа да се погледне во добивање дека во мешавина на софтвер со никакви проблеми.

mateuszr
01-12-10, 09:35
Не сум сигурен, ако ова е, она што го барате, но обидете се на Google Webmaster Tools (www.google.com/webmasters/tools/).

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 you can enjoy automatic translations