СДА

Виев Фулл Версион: Već uradio Проблем са вбет и дупле садржај



krisp
19-12-09, 22:52
Рецимо корисник порука на енглеском језику на Данисх Форум.

Онда имамо дански везу ... / да / сховтхреад.пхп т = киз? ... који садржи текст на енглеском језику преведена на дански (можете приказати текст на енглеском језику користи "падајућег стрела").

Онда ако тражите енглески низ од превода данског веза појави, зато што Гоогле индексира енглески текст који апперес у извору ... / да / сховтхреад.пхп т = киз? ...

Дакле, шта нам је потребно јесте таг који говори Гоогле не на садржај индексу извора. У супротном можете да наиђете на проблеме са дупле садржај, јер исти извор садржај ће бити индексиране у 52 различитих веза.

Пример: Имам купца који доследно купује само Р од мене, а он сајт: ввв.тхегаме-онлине.дк - Гоогле претрага

ПС Изгледа спољни директно не ради исправно на овом форуму, бар не у експлореру ...

vBET
19-12-09, 23:30
То није тако. Као што можете видети на свакој страници имате различите садржаје - имате превод. То није дупле садржај, ако нека страница има део текста из других страна. Ако имате све преводе + укључени само мали део другог дела у оригиналу страна не треба посматрати као дупликат садржаја. У супротном би се цитира такође сматрати дупле садржај - хоћеш онемогућите цитирао у свом форуму? Такође имајте на уму да архивирање странице су чак потпуно исти текст и не сматрају дупле садржај, јер заиста су другачији (пуно теста из ГУИ-нису укључене тамо). Дакле - ово НИЈЕ изазива дупле садржај питања:)

Ако не желите да укључите оригинални текст написан пост на другом језику онда само промените вбентерприсетранслатор_инпост_транслате шаблон. То је на вама. По дефаулту обезбедили смо шаблон који омогућава да види оригинални текст, јер је корисно за људе који разумеју ове оригиналне лангуаге.Ит није баг - то би требало да ради на овај начин.

Такође не знамо зашто Гоогле приказује свуда енглески текст у овом случају - као што можете видети у сваком опису страна Мета је преведена. Још једном - само да промените шаблон ако вам се не допада стварне.

krisp
19-12-09, 23:37
Ок, тхатс лако онда поправити:)

Да ли знате да ли постоји алтернативно постоје неки начин да сазнате да Гооглебот игнорише део текста на страници - могао сам да га користи шаблон уместо уклањања функционалности?

vBET
19-12-09, 23:43
Постоји начин - то може да буде укључен не директно, већ ЈаваСцрипт. На овај начин било би игноришу чизме. Ми ћемо размотрити ову идеју:) Додато у листи обавеза:)

Такође, молимо Вас да прочитате мој задњи пост још једном - ја то уредник и додати још аргумената зашто то није дупле садржаја.

krisp
19-12-09, 23:54
Велике своје додата листи обавеза:) Ја разумем то не би било веће питање у овом тренутку, али то је мало "чистији" на тај начин:)

vBET
20-12-09, 02:12
Да наравно - ово ће бити много боље решење - хвала за нас даје правац за то:)

И, наравно, дефинитивно ће се затворити питање о - зашто Гоогле приказује се опис на енглеском, када опис се преводи;)

Још једна ствар - имајте на уму да цини одредјене промене у шаблона ће узроковати да ћете морати да вратите оне после ажурирања (у супротном ће и даље користити СМФ промене уместо ажурира оригиналног шаблона).

vBET
10-01-10, 07:03
Урадио - биће укључени у 3.3.0

vBET
16-01-10, 09:09
Морамо да уклонимо ову функционалност - изгледа да је сломила РСС-а. Ми нећемо бити у стању да обради раније издање. Извините.

Ја поново отвори ово питање и ми ћемо радити на ово поново након 3.3.0 релеасе:)

vBET
17-01-10, 13:26
Ок - Изгледа да носимо питање:) РСС радити без шаблона.

То урадили и да ће бити укључени у вБЕТ 3.3.0. Имајте на уму да ће бити конфигурабилан и подразумевано онемогућена! Ту ће бити нови параметар "Прикажи оригинал текста" која ће вам омогућити да искључите оригинални текст, показују га у нормалан начин, или додати ЈаваСцрипт (најбоље за СЕО).

Такође, имајте на уму да показује које је ЈаваСцрипт сматра Бета функционалност у овом тренутку. Ми смо га тестирали у многим конфигурацијама, укључујући посебан карактера, али нисмо имали времена да га тестирамо на ливе форумима, тако да будите свесни о томе.

Такође, имајте на уму да да га ради смо променили шаблон вбентерприсетранслатор_инпост_транслате.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations delivered by vBET 4.10.1