PDA

View Full Version: Respins Scriind in limbi diferite



Smiggy
15-10-09, 00:31
Bună Michal,

M-ai întrebat în firul celelalte pentru a descrie acest lucru în cererea pentru feature pe forum.

A se vedea, din nou legătură într-: daţi clic (http://www.vbulletin.org/forum/showthread.php?t=154496&highlight=urdu)

Cu acest hack aveţi alegerea în cazul în care limba engleză sau urdu. Selectaţi urdu şi veţi fi de fapt tastarea în urdu si apoi il poti seta înapoi la limba engleză comuta va fi apoi plasat la dreapta la stânga.

Acest lucru este ceva ce mi-ar plăcea să vadă încorporate, dar mă îndoiesc că se va întâmpla.

vBET
15-10-09, 00:44
Vă mulţumim pentru solicitare.

Nu ştiu ce este urdu, aşa că nu înţeleg problema. Vii, de asemenea, demo pe forum pentru care eu nu sunt capabil să înţeleagă, la toate:)

Poate, te rog descrie-mi mai multe, ceea ce face?

De asemenea, dacă sunteţi scris în limba engleză, vă rugăm să setaţi limba implicită în engleză, sau pentru a seta opţiunea de a nu adăuga în mod automat bbcodes limba atunci când scriu post nou. Limba maternă spune că ceea ce este limba implicită pentru mesajele dumneavoastră:) puteţi să îl modificaţi în toată lumea CP utilizator, sau pentru un nou mesaj specifice în editor.

Smiggy
15-10-09, 01:40
Urdu este o limbă.

Dacă citiţi descrierea în care se leagă de el vă va spune.

Acesta vă permite să scrie sau de tip în urdu.

vBET
15-10-09, 03:36
Urdu dar nu este acceptat de traduceri Google, astfel încât vBET nu se descurcă încă, deoarece textul nu ar fi tradus în alte limbi ...

Smiggy
15-10-09, 18:31
Asta a fost doar un exemplu.

Cererea mea caracteristică este dacă ar fi posibil pentru noi să scrie în diferite limbi (în timp real) în loc de scris la o limbă şi apoi totul se traduce mai târziu.

Uită-te la codul pentru care hack pentru a vedea ce vreau să spun. :)

vBET
16-10-09, 01:54
Dar poti scrie in diferite limbi ... :) Ne pare rau, dar eu chiar nu primesc punctul dumneavoastră.

Când scrieţi ceva, vă scrie în timp real. Şi tu poţi scrie în orice limbă acceptată, şi chiar în mai multe limbi într-un singur mesaj. Ai NU trebuie să scrie într-o singură limbă:)

Citit acest articol:

Smiggy
17-10-09, 01:56
Cred ca vrei sa spui cu hack dvs. aveţi posibilitatea să tastaţi polonez utilizând o tastatură engleză sau în limba engleză şi apoi hack dvs. va traduce.

Este că modul în care va funcţiona?

Sau, de exemplu, voi fi capabil să scrie în limba hindi în alfabetul hindi şi nu limba engleză. Hindi are alfabet propriu, în caractere diferite.

Sper că are sens mai bine.

vBET
17-10-09, 03:41
Când scrii în unele limba pe care scrie în această limbă. Folosind acest limbaj de caractere. Du-te la mesajele de testare - acestea sunt scrise în diferite limbi - vă puteţi vedea versiunea originală (înainte de traducere) - doar să faceţi clic pe săgeata din dreapta de pavilion pentru limba originală.

Sau arata mai bine aici. Mesajul de mai jos este în japoneză - aceasta înseamnă că este scris în japoneză - faceţi clic pe săgeată şi veţi vedea textul original care a fost scris (nu ştiu japoneză - este doar copiat de la wiki-ul;))

Există prăjituri nu, alcool

În zona de testare mesajele pe care le puteţi vedea, de asemenea, ghivecele scrise în alte limbi - cele toate a fost scris folosind caractere lor naţionale. Aşa că atunci când utilizatorul din unele ţări vor semna până la forum. El nu poate vedea numai pe forum pentru dvs. în limba lui - el poate scrie, de asemenea, în limba lui! : D

Smiggy
17-10-09, 14:14
See screenprint, I selected my language Japanese from UserCP --> Detaliile Editaţi-vă.

Aşa că, atunci când încep un thread nou tip şi văd numai caractere limba engleză?

Smiggy
19-10-09, 22:59
Sunt sigur că acest lucru este obtinerea de frustrant pentru tine Michal, dar vă rugăm să vedeţi pe ecran ultimul meu.

vBET
20-10-09, 02:24
See screenprint, I selected my language Japanese from UserCP --> Detaliile Editaţi-vă.

Aşa că, atunci când încep un thread nou tip şi văd numai caractere limba engleză?

În cele din urmă am inteles punctul tau;)
Da - desigur, veţi vedea ce scrii. Dacă doriţi să vedeţi alte semne, trebuie sa scrieti alte semne - înseamnă a modifica setările tastaturii:)

vBET
20-10-09, 02:26
Sunt sigur că acest lucru este obtinerea de frustrant pentru tine Michal, dar vă rugăm să vedeţi pe ecran ultimul meu.

Frustrantă - nu la toate. Îmi place să aud cum pot îmbunătăţi vBET chiar mai mult:)

De asemenea, - Primesc punctul deja - vă rugăm să consultaţi răspunsul anterior.

Smiggy
20-10-09, 20:08
În cele din urmă am inteles punctul tau;)
Da - desigur, veţi vedea ce scrii. Dacă doriţi să vedeţi alte semne, trebuie sa scrieti alte semne - înseamnă a modifica setările tastaturii:)

Oh, văd.

Hack te-am legat să vă permite să scrie în engleză şi urdu (ca un exemplu). Aceasta este ceea ce am fost solicitat.

Poate ar trebui să aruncăm o privire la codul şi a vedea dacă este posibil.

BTW, atunci când va fi lansat vB 3.0? : D

Smiggy
22-10-09, 17:39
Ce zici Michal? : D

vBET
22-10-09, 23:44
Oh, văd.

Hack te-am legat să vă permite să scrie în engleză şi urdu (ca un exemplu). Aceasta este ceea ce am fost solicitat.

Poate ar trebui să aruncăm o privire la codul şi a vedea dacă este posibil.

BTW, atunci când va fi lansat vB 3.0? : D

Am adăugat această legătură într-fir pe lista mea de TODO:)

Data lansării pe piaţă - produsul este gata şi stabil. Acesta va fi lansat in cel mult o luna:)

Smiggy
23-10-09, 00:11
Am adăugat această legătură într-fir pe lista mea de TODO:)

Data lansării pe piaţă - produsul este gata şi stabil. Acesta va fi lansat in cel mult o luna:)

1 luna?

La dracu!

Va fi lansat cu această caracteristică?

vBET
23-10-09, 15:18
1 luna?

La dracu!

Va fi lansat cu această caracteristică?

vBET 3.0.0 este disponibil începând de astăzi pentru unele forumuri care sprijină acest proiect înainte de (detalii aici: vB Enterprise Traducator - Page 48 - Forumul vBulletin.org (http://www.vbulletin.org/forum/showthread.php?p = 1896325)):)

De vanzare va trebui să aştepte doar un pic mai mult:) Eu chiar cred că acesta va fi disponibil în 2 săptămâni, dar o luna este ceva mai sigur pentru mine să spun:)

Şi această caracteristică nu va fi inclus în 3.0.0 - pentru că vreau să vă dau produs foarte bun şi bine testate. Adăugarea de noi caracteristici în grabă, nu este o idee buna:) Dar fie calm - vBET au multe planuri, care merge la 4.0.0 deja:)

Deadl
25-10-09, 18:17
multumesc ********************....

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vB Enterprise Translator 4.10.1