PDA

View Full Version: Rezolvate Schimbarea Codul de limbă care într-o problemă de post.



Taurus
10-05-11, 04:58
Această problemă a fost mă deranjează pentru o lungă perioadă de timp. De ce atunci când, să spunem că un membru a ales sa limbă, şi a tastat ceva, şi l-au postat, eu nu pot edita manual codul de limbă într-un post? Când m-am editaţi-l de la sa zicem "BG" la "-lea" face nici o diferenţă. Limba doar rămâne acelaşi în post.

kamilkurczak
10-05-11, 18:33
Buna ziua,

Taurul, aşa cum am înţeles - acest post nu este tradus. Desigur, aveţi posibilitatea să editaţi un mesaj şi a pus un alt cod de limbă în interiorul?
Amintiţi-vă că, dacă aţi încerca în continuare să pună cod greşit lang - nu sunt încă traduse.
Puteţi testa folosind Google limbajul post - folosirea doar de către Google traducător (anslate.google.pl) şi pentru a obţine "găsi limba" opţiune. După aceea - a pus codul de limbaj bun în interiorul mesaj.

Dacă încă nu este bine - vă rugăm să inseraţi aici un URL cu acest post.

Mulţumiri

Taurus
11-05-11, 03:57
Eu nu pot schimba codul de limbă. Am făcut foarte sigur că acesta este codul de limbă corect prea. Dar orice mesaj care a fost primul greşit, şi apoi editate pentru a introduce codul de limbă corect, nu se va traduce, de asemenea.

Aici este post:

Windows 7 Teme: World of Warcraft de TheBull - Page 8

Este în limba thailandeză, şi chiar de editare-l la Thai face nici o diferenţă. Este doar rămâne netradusă.

kamilkurczak
11-05-11, 19:03
dreapta - aceasta este thai.
Taurul vă rugăm să vă pentru mine, un cont cu acces la posta ediţie - voi verifica şi eu.
Mulţumiri

Taurus
12-05-11, 00:42
Log in detaliu PM'd. Multumesc Kamil.

kamilkurczak
12-05-11, 15:22
ok, Multumesc - Eu va verifica pentru tine şi pentru a rezolva

Taurus
12-05-11, 16:12
Multumesc Kamil. Acum, de ce este postul meu de mai sus am unele steaguri si ce nu. "Malaysia"???

Limba mea implicită este setată pentru limba engleză. De ce este postul meu de mai sus arată diferit?

kamilkurczak
12-05-11, 22:47
Buna ziua,

Am fost pe site-ul dvs. - Aceasta arata ca problema cu cache-ul de baze de date. schimba limba nu a cauzat schimbari in baza de date cache.
Probabil a fost un bug-ul unic, pentru că am făcut un mesaj de test pe dumneavoastră şi pe forum pentru everythings fapte bune (post edit, etc). - Acest mesaj nu este şters, desigur.

Pentru acest post unic atunci când fiecare ediţie din acest post, cache-ul în baza de date nu a fost suprascris
Acum - se pare ca rezolvat - adăugarea unei ştampile unic (ca spaţiu), a forţat re-intrare în memoria cache de date (desigur mesaj este încă în forma originală - poti vedea - edita doar un post). Şi după această re-intrare mesajul dumneavoastra este tradus bine.

În acest moment eu nu pot explica ceea ce era in neregula cu acest bug singur - poate că lipsa temporara de conectare la Google.
Dacă se întâmplă acest lucru din nou şi dacă pot reproduce din nou această problemă - să descrie doar pas cu pas şi voi încerca să-l reproduca pe forum pentru mea de test şi pentru a rezolva.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vBET Translator 4.10.1