PDA

View Full Version: Rezolvate Pagini toate incurcat



Snake
07-02-11, 01:37
Am reinstalat doar acest mod, a vrut să încercaţi din nou, cu ţările mai puţin pentru a vedea dacă sarcina este mai bine.

Dar fiecare pagină tradusă este dat peste cap, nu subsol, posturi toate amestecate, linkuri toate amestecate.

Orice idee despre ceea ce ar provoca acest lucru, am avut de a dezinstala ca a fost un dezastru total.

Im 100% Am urmat instrucţiunile, instalate de atâtea ori acum.

Uneori, paginile ar fi bine, apoi reîmprospătaţi şi toate greşite.

kamilkurczak
07-02-11, 11:13
Buna ziua,
Am fost pe site-ul dvs., dar aveţi o vBET dezactivat acum. Aş dori să Chek eu aşa încât vă rugăm trimiteţi-mi pe PM FTP si acces admincp pentru că acum nu stiu ce cauzeaza aceasta problema.

Mulţumiri

Snake
07-02-11, 13:07
Ok, suc Computer - Forum - Gratis PC Hjælp, suport IT og Reparationer (http://www.computer-juice.com/forums/da/)

Vă rugăm să consultaţi şi reluarea rapidă, eu nu vreau să părăsească activat ca aceasta.

Multumesc.

kamilkurczak
07-02-11, 13:15
ok am făcut nişte ecrane de pe forum pentru dumneavoastră şi am salvat o sursă de site-ul pentru a fişier.
Am observat că problema se află pe pagina principală şi pe paginile de forumuri (nu în fire) drept?
Eu va încerca să găsească un motiv de această problemă.

Vă rugăm - încercaţi să goliţi memoria cache.
Ai editaţi unele şabloane sau nu?
Poate ai un mod nou instalat?

Snake
07-02-11, 13:18
Se întâmplă în fire prea.

Hvad er den bedste gratis CD-brænding software-ul? - Juice Computer (http://www.computer-juice.com/forums/da/f52/whats-best-free-cd-burning-software-31441/)

Fire similare şi subsol date defalcate, în locuri greşite, SIGs toate amestecate.

Notă această instalaţi un proaspăt, proaspăt încărca fişiere pentru vb vbseo şi vBET, opţiuni standard de configurare.

Pot să dezactivez acum?

kamilkurczak
07-02-11, 13:23
ok, puteţi dezactiva. Voi analiza aceste date

Snake
07-02-11, 15:46
Ok mulţumesc, Aştept cu nerăbdare să răspunsul dumneavoastră / fixa.
Noroc!

Snake
08-02-11, 02:52
Buna ziua, întrebat doar dacă aveţi mai multe informaţii orice?

kamilkurczak
08-02-11, 14:23
Buna ziua,
Este foarte dificil să găsească o soluţie atunci când eu nu pot reproduce pe forum mea de test. Am doar o sursă de ecrane şi site-ul, dar am nevoie să se uite pentru a codul pe forum pentru (deoarece acest lucru este specific doar pentru forum).
În primul rând aş dori să Michał aks despre această problemă. Poate că ştiu o soluţie bună.
Desigur, am dori să vă întreb despre admincp dvs. şi de acces FTP (prin PM) - acesta va fi un foarte util.

Mulţumiri

Snake
08-02-11, 19:36
Pot urma orice instrucţiune, IM reticente în a oferi acces la admin.

Eu conduc acest mod înainte şi a fost bine, a adăugat recent un multumita / Mod ca şi o activitate / mod de puncte.

Lasă-mă să ştiu.

kamilkurczak
09-02-11, 10:03
Buna ziua,
Aveţi posibilitatea să activaţi ul nostru acum - să permită doar vBET şi după care merg la admincp-> vBET-> steaguri şi Publicaţi Flags set de personalizate.

După care:
-VBET este activat şi pot folosi
-Steaguri care nu prezintă şi toţi utilizatorii nu pot utiliza mod noastre.


În al doilea rând, cum pot vedea pe ecran - Aveţi un rezultat gresit de la Google în cache-ul dumneavoastră şi aveţi conţinutul mutat. Noi avem o solutie cum de a bloca rezultatele greşit de la Google (vor fi incluse în DISEMINAREA următoare)

Pot să vă dau o soluţie rapidă:

1. deschis şi să facă o copie a acestui fişier:
pe forum pentru root / include / vbenterprisetranslator_functions.php

2. în acest fişier găsi această linie:

if ($useCache && $wasTranslated && $translatedSize == $translationEncodedTextsSize) {

3. pastă inainte ca aceasta linie:

if (!$wasTranslated || $translatedSize != $translationEncodedTextsSize) {
define('VBET_DONT_WRITE_GUEST_CACHE', true);
}

4. salva
5. clare TOATE cache
6. de încercare-o!

Acest cod ar trebui să blocheze un rezultat gresit de la Google. Şi, după cum am scris înainte de - vă rugăm să activaţi vBET şi a stabilit locul de pavilion pentru CUSTOM

Snake
09-02-11, 12:06
Am reinstalat în totul părea să funcţioneze bine.

Am aplicat codul de editare doar în cazul în.

Multumesc.

kamilkurczak
09-02-11, 13:10
Buna ziua,

Multumesc pentru confirmare. Aşa cum am scris in postul meu anterior - Rezultate greşit de la Google în cache-ul, incearca sa făcut toate modificările din codul dvs. de la postul meu anterior.

Mulţumiri

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vBET 4.10.1