I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Faqe 1 e 2 12 I funditLast
Results 1 te 10 e 15

Thread: Mbështetja DBSEO

  1. #1
    Junior Member
    Antarësuar
    Shkurt 2012
    Postime
    12

    Default Mbështetja DBSEO

    Hi

    I përdorur të drejtat e rezervuara deri sa kohët e fundit doli në linjë dhe nuk do të mbështetet më.

    Unë kam shkuar tani të përdorin DBSEO si duket alternativë e mirë vetëm

    A ka ndonjë mënyrë ne mund të punojnë së bashku për të gjetur një mënyrë për të mbështetur DBSEO url-së për vBET si i duan të përdorin të dy plugins. Unë jam i lumtur për të ndihmuar me testimin etj

    Në të drejtat e rezervuara kishte shumë modifikime necassary për vBET për të punuar si duhet.

    A do të jetë e njëjtë për DBSEO? nëse po, a mund të më lejoni të dini se cilat janë shqetësimet kryesore janë kështu që unë mund të përpiqet për të bërë ndryshimet në faqen tim test kështu që do të punojnë.

    faleminderit

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Që ju keni VB4.x ne sugjerojmë të përdorni URLs miqësore - ajo është e përfshirë në VB dhe ju jep SEO lidhje miqësore të cilat i ndërgjegjshëm mbështetur në vBET. Pra ju lutem vetëm të konfiguroni VB tuaj për të përdorur URLs miqësore dhe vBET automatikisht do të përkthehet ato Nuk ka integrim të nevojshme. Gjithashtu ju lutem shikoni në dosjen README tonë, për shkak se ka disa informacione në lidhje me konfigurimin URLs miqësore.

  3. #3
    Senior Member
    Antarësuar
    Dhjetor 2009
    Postime
    276

    Default

    Unë do të doja të shihja këtë integrim si.

  4. #4
    Junior Member
    Antarësuar
    Shkurt 2012
    Postime
    12

    Default

    hi

    Unë e nevojshme për të shfrytëzuar dbseo për të siguruar struktura ekzistuese url është mbajtur. Renditjen e mia etj për këtë faqe interneti janë të varur nga ose ato urls duke u mbajtur si duhet apo 301 për të URLs të reja. DBSEO e bën këtë dhe si i tillë i duhet të sigurojë i përdorin atë.

    Unë do të hapë një fije të re tani si i sapo instaluar vBET plotë dhe tani asnjë nga të punës së përkthimeve në të gjitha.

    Ajo ishte pjesërisht duke punuar me versionin e lirë, por jo pro për disa arsye.

  5. #5
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Në këtë moment, ne nuk jemi duke planifikuar që të integrohen me dbseo. Kam kuptuar se ju doni të mbani strukturën tuaj URL. Ju mund të provoni këto URLs miqësore të mbajtur atë. Ndoshta dbseo punon mënyrë të ngjashme.

    Nëse jo atëherë ju mund të përpiqet të integrojë veten në përgjegjësinë tuaj, por të jenë të vetëdijshëm se në qoftë se ju të ndryshojë kodin vBET atëherë ju do të keni për të ndryshuar atë përsëri pas çdo përditësimin vBET.

    Unë nuk e di se si saktësisht dbseo punon. A është duke punuar me plugins apo si të drejtat e rezervuara shton kontrollues para. Në qoftë se kjo është duke punuar ngjashme me të drejtat e rezervuara atëherë ju mund të bazë për integrimin AlbaForum si shembull. Gjithsesi, nëse ju doni të vetëm kanë punuar links SEO kjo duhet të jetë mjaft e lehtë. Nëse doni të keni URLs përkthyer - kjo mund të jetë më e ndërlikuar.

  6. #6
    Junior Member
    Antarësuar
    Maj 2014
    Postime
    2

    Default

    A ka ende ka plane për të mbështetur këtë integrim DBSEO? Unë dua mod, por nuk mund ta instaloni atë në qoftë se ajo nuk ka.

  7. #7
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Në këtë moment ne nuk kanë në plan për të mbështetur atë. vBulletin ka URLs veta amtare miqësore. Kjo është ajo përfundoi AlbaForum dhe ndoshta më e plugins të tjera që jep funksionalitetin e cila është përfshirë tashmë të vdekur, ose do të përdoret rrallë. Pra, ne nuk mendoj se ka nevojë në treg për të mbështetur atë.

  8. #8
    Junior Member
    Antarësuar
    Maj 2014
    Postime
    2

    Default

    Kjo duket për të bërë më shumë se URLs miqësore. Unë kam instaluar DBSEO në një / forum mjaft të madhe e zënë.

    Për njerëzit si unë që janë në kërkim të zgjidhjeve teknike për të rritur trafikun, sidomos njerëzve të gatshëm për të shpenzuar një para pak, ne do të try it anyway. Ne gjithashtu do të shikojmë në gjëra të tilla si mod tuaj shumë. Megjithatë ata janë të papajtueshme. Unë jam mjaft i sigurt që do të humbasin konsumatorët.

  9. #9
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Faleminderit për mendimin tuaj. Një këtë moment ne nuk kanë në plan për të mbështetur DBSEO.

  10. #10
    Senior Member
    Antarësuar
    Dhjetor 2009
    Postime
    276

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga siparker View Post
    Unë e nevojshme për të shfrytëzuar dbseo për të siguruar struktura ekzistuese url është mbajtur. Renditjen e mia etj për këtë faqe interneti janë të varur nga ose ato urls duke u mbajtur si duhet apo 301 për të URLs të reja. DBSEO e bën këtë dhe si i tillë i duhet të sigurojë i përdorin atë.
    Kjo. Që nga AlbaForum nuk është më e mbështetur ne kemi nevojë për të paktën një mënyrë për të 301 URL përkthyer me ato të reja, pasi kalimi te DBSEO.

Faqe 1 e 2 12 I funditLast

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •