I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Faqe 1 e 2 12 I funditLast
Results 1 te 10 e 11

Thread: Në pamundësi për të çaktivizuar vBET? (Urgjente)

  1. #1
    Senior Member
    Antarësuar
    Shtator 2010
    Postime
    256

    Default Në pamundësi për të çaktivizuar vBET? (Urgjente)

    Hi all Unë jam duke u përpjekur për të gjetur një problem që u bë e dukshme rreth një javë më parë, për këtë qëllim kam nevojë për të çaktivizoni të gjitha plugin, megjithatë kur kam disable vBET forum nuk do të ngarkesës në të gjitha, vetëm një faqe të krejtësisht bosh?

    Mund të për ndihmë një si i duhet për të bërë këtë urgjentisht, sepse stili im forum është thyer për mysafirët.

    Regards,
    Simon

  2. #2
    Senior Member
    Antarësuar
    Shtator 2010
    Postime
    256

    Default

    Michael, nëse ju lexoni këtë ju ende kanë qasje admin, shikoni forumin në një status mysafir ç'kyçur nga / dhe ju do të shihni styling është zhdukur, hyni në të dhe stili është atje, kjo është arsyeja pse unë duhet të çaktivizuar vBET për të eliminuar atë si një possibile shkakun.

  3. #3
    Pension;)
    Antarësuar
    Gusht 2011
    Postime
    441

    Default

    Hi Michal është aktualisht duke bërë seminar, ai do t'ju përgjigjet sa më shpejt të jetë e mundur, por këtu është ajo që unë kam marrë për ty, si ta çaktivizoni vBET:

    1. Disable atë në CP Admin
    2. Koment rregullat vBET në. Pengese. Nëse ju nuk e mbani mend cilat janë ato pastaj shikoni në paketën vBET në directory do-not-upload/tools/redirecting-rules
    3. Veprojne ndryshime të integrimit në fotografi vBulletin. Mënyra më e lehtë - vetëm të ngarkoni fotografi origjinale. Nëse ju nuk keni zip - ta shkarkoni nga faqja provider. Mënyra më e vështirë - vetëm të hapur readme.html në paketën vBET dhe atje ju kanë përshkruar saktësisht se cilat ndryshime u bërë - vetëm të bëjë atë në mënyrë të kundërt.

  4. #4
    Senior Member
    Antarësuar
    Shtator 2010
    Postime
    256

    Default

    Faleminderit për përgjigjen, unë jam snowed nën me punën në këtë moment kështu stili im forum për të ftuar do të duhet të mbetet thyer deri nesër ku unë mund të kryejnë këtë veprim, edhe pse unë kam një dyshim i poshtër se kjo është vBET shumë më të fundit duke shkaktuar këtë - Unë do të ju updaate nesër kur unë mund me sukses të çaktivizoni vBET.

  5. #5
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga Simon Lloyd View Post
    Michael, nëse ju lexoni këtë ju ende kanë qasje admin, shikoni forumin në një status mysafir ç'kyçur nga / dhe ju do të shihni styling është zhdukur, hyni në të dhe stili është atje, kjo është arsyeja pse unë duhet të çaktivizuar vBET për të eliminuar atë si një possibile shkakun.
    A keni Cache Vizitor ndezur? Nëse po, ju lutem provoni për ta kthyer atë (vetëm përkohësisht për provë) dhe kontrolloni përsëri. Shumica e ndoshta ajo është kthyer më dhe keni bërë disa ndryshime stili dhe stilet tuaja janë ruajtur në dosjet. Kështu, pas ndryshimeve të stilit fotografi janë të ndryshme (emra të ndryshëm), por rezultatet kopje e ruajtur e plotë HTML në cache ftuar ende kanë URL për fotografi e vjetër stil. Kjo do të përkryer të shpjegojë se çfarë ndodh. Pra, në qoftë se ajo është me të vërtetë shkaku atëhere ju lutem:
    1. Vetëm të prisni derisa të skadojë dhe Cache Guest çështja do të shkojnë larg veten
    2. Ose në qoftë se ju nuk dëshironi të prisni vetëm Cache të pastër Guest

    Nëse nuk është shkaku, atëherë ju lutem na informoni dhe ne do të kontrollojë atë përsëri.

  6. #6
    Senior Member
    Antarësuar
    Shtator 2010
    Postime
    256

    Default

    Michael, tuning off cache mysafir ka punuar, por unë vetëm kanë përdorur ndonjëherë një gjë stil ndonjëherë kopje ose të treguar për mysafirët ka qenë stili im se unë përdorin tani, përdoruesi nuk ka qenë kurrë treguar një tjetër stil, EVER!, Unë të gjeni se në qoftë se në Fjalës së lirë! Konfigurimet i ndryshuar stilin e treguar për të ftuarit nuk do ta nderojë zgjedhjen time saktësisht, hit apo zonjushe e saj, por më së shumti një version jo i vetëquajtur stilin e tanishme. Nëse i bëni si ju kërkoni dhe të fikur cache mysafir atëherë ajo sillet siç duhet të thotë se vBET iscausing një çështje!.

  7. #7
    Senior Member
    Antarësuar
    Shtator 2010
    Postime
    256

    Default

    U largova cache mysafir fikur prej ditës së djeshme 22:15 dhe të shikoni mysafir paregjistruar nuk / identifikuar në pikëpamje ishte si ajo duhet të jetë, kur i kthyer atë përsëri në 21:20 sot në pamje të ftuar ishte thyer përsëri, nëse i pastaj të ndryshojë stilin e se id dispozicion nga: vBulletin prezgjedhur nuk nderin që të ndryshojë insted parë mysafir merr të caktuar, por tregon atë fikse në stilin e mëparshme, atëherë kur dikush përpiqet për të parë një fije të parë kthehet në stilin i vetëm për të ndryshuar??

    Unë e kam kthyer cache mysafir off përsëri në mënyrë që stilet e mi janë të fiksuara, siç kam deklaruar më lart unë nuk kam ndryshuar stilin apo të shikoni kështu që nuk ka asnjë arsye pse vBET duhet të shkaktojë këtë çështje, ju lutem mund të lëshojë një fix ose më tregoni se çfarë unë mund të bëni për të marrë këtë punon siç duhet?

  8. #8
    Senior Member
    Antarësuar
    Shtator 2010
    Postime
    256

    Default

    Unë zgjidhur këtë çështje vBET veten, por ende ka nevojë për një fix doen't kështu që kjo duhet të bëhet me dorë:
    1. Arrihen Admincp> vBET Cache
    2. > Cache Guest
    3. Me aftësi të kufizuara dhe ruajtur Cache Guest
    4. Made Guests Koha Cache To Live & Koha Guest Cache To Live për faqet më pak të rëndësishme vlera zero
    5. Cache aktivizuar Guest & Saved
    6. Views Vizitor po tani treguar stilin tuaj e saktë
    7. Made Guests Koha Cache To Live & Koha Guest Cache To Live për faqet më pak të rëndësishme vlera i kishte ato në para dhe Saved
    8. Kontrolluar ne daten hyrë me synimin për të konfirmuar styling ishte ende ok

    Tani parë për mysafirët është i fiksuar, por i guess kur koha shkon jashtë kopje e ruajtur në qoftë se një mysafir shikime faqen time dhe nuk është një çështje me styling apo ndonjë gabim, atëherë çdo mysafir, pasi që do të shohin stilin e thyer ose gabim kur me të vërtetë se gabimi doesn 't ekzistojnë më!

  9. #9
    Pension;)
    Antarësuar
    Gusht 2011
    Postime
    441

    Default

    Na vjen keq që keni pasur për të zgjidhur atë nga mesi juaj, ne jemi të kontrolluar mundësitë, pse duket dhe si për të zgjidhur një herë për të gjithë

  10. #10
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga Simon Lloyd View Post
    Unë zgjidhur këtë çështje vBET veten, por ende ka nevojë për një fix doen't kështu që kjo duhet të bëhet me dorë:
    1. Arrihen Admincp> vBET Cache
    2. > Cache Guest
    3. Me aftësi të kufizuara dhe ruajtur Cache Guest
    4. Made Guests Koha Cache To Live & Koha Guest Cache To Live për faqet më pak të rëndësishme vlera zero
    5. Cache aktivizuar Guest & Saved
    6. Views Vizitor po tani treguar stilin tuaj e saktë
    7. Made Guests Koha Cache To Live & Koha Guest Cache To Live për faqet më pak të rëndësishme vlera i kishte ato në para dhe Saved
    8. Kontrolluar ne daten hyrë me synimin për të konfirmuar styling ishte ende ok

    Tani parë për mysafirët është i fiksuar, por i guess kur koha shkon jashtë kopje e ruajtur në qoftë se një mysafir shikime faqen time dhe nuk është një çështje me styling apo ndonjë gabim, atëherë çdo mysafir, pasi që do të shohin stilin e thyer ose gabim kur me të vërtetë se gabimi doesn 't ekzistojnë më!


    Gjithashtu ju nuk keni për të zgjidhur vetë. Në fakt ju bëri vetëm atë që kam shkruar ju në përgjigjen time të parë në këtë thread:
    Pra, në qoftë se ajo është me të vërtetë shkaku atëhere ju lutem:
    1. Vetëm të prisni derisa të skadojë dhe Cache Guest çështja do të shkojnë larg veten
    2. Ose në qoftë se ju nuk dëshironi të prisni vetëm Cache të pastër Guest
    Ju vetëm flushed Cache Vizitor si ju u pyet. Ju lutem vini re se, nuk ka mënyrë shumë të thjeshtë për këtë - ju nuk keni për të bërë të gjitha ato hapa, ajo është e mjaftueshme për të shkuar në Admin CP -> vBET Cache -> Cache Pastër. Na vjen keq unë nuk e përmend këtë opsion, në përgjigje të fundit - kam supozuar ju e dini atë.

Faqe 1 e 2 12 I funditLast

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •