PDA

View Full Version: Kërkesë për ndihmë Gjuha e albumit



Cybershaolin
14-11-09, 08:26
Really produkt bukur. Thanks again për këtë hack. :)

Unë do të nevojë për ndihmë ose kanë një kërkesë të bërë. Për përdoruesit e reja në forum, është në rregull që ata kanë një fushë për të zgjedhur gjuhën e tyre default, por për të gjithë shfrytëzuesit ekzistues, nuk ka vendosur vlera, ai thjesht e vë "Jo të vendosur". Mund të më jepni një pyetje për të ekzekutuar në mënyrë që automatikisht të vënë një Gjuha e albumit në vend të "Nuk vendosur" (në rastin tim kjo është frengjisht për vlerën default)? Kjo është për shkak se edhe në qoftë se ju vendosni një fije në forum thënë të përdoruesit për të shkuar modifikojë informacionin e tyre, shumë prej tyre nuk do të lexojnë atë fije.

Do të ishte mirë nëse unë mund të ndryshojë kjo automatikisht për përdoruesit e mia ekzistues.

Thanks.

vBET
14-11-09, 14:29
Ju nuk keni për të vendosur Gjuha e albumit për përdoruesit tuaj. Nëse nuk Gjuha e albumit është vendosur, atëherë vBET supozon se ajo është e njëjtë si gjuhë forum dhe të marrin asnjë veprim, kur mesazhet e reja do të vijnë (shkaktojnë ato janë në gjuhën forum):)

Cybershaolin
14-11-09, 17:50
OH, nuk e di për atë, sorry. Faleminderit për përgjigjen tuaj.

vBET
14-11-09, 23:53
Nuk ka problem - jam këtu për t'ju ndihmuar:) Pyetni sa herë që keni nevojë. Gjithashtu për tipare të reja apo të integrimeve:)
Thanks.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations made by vBET Translator 4.10.1