PDA

View Full Version: I pranuar Tags titullin në temat e ngjashme nuk janë të përkthyera



webmastersite
11-10-10, 15:32
Kam vënë re temat e ngjashme përkthyer, por titullin e tij = "" tag nuk është:. D Hope you fix it në versionin e ardhshëm.

vBET
11-10-10, 17:35
Mund të jepni URL e saktë ku mund të shohin atë:)

webmastersite
11-10-10, 18:03
Për rekomandimin shembull software (http://www.webmastersite.ws/de/ask-webmaster/25536-software-empfehlung.html) Kur ju dropdown dhe onmouseover temat e ngjashme me titullin qëndrojnë anglisht.

kamilkurczak
11-10-10, 18:34
Ju do të thotë këtë tag: title = "Webmaster Forumet RSS Feed"?

webmastersite
11-10-10, 18:40
PO Të gjithë ata. Jo vetëm këtë kur ju hyni miun mbi temat e ngjashme 5 lidhjen në fund ju merrni asnjë përkthim.
Entfernen von Software Kann durcheinander Software anderer? ju lutem shkoni në këtë fund atthe linjë ju vijnë në linkun e me miun ju do të shihni tekstin ende në anglisht.

title = "Webmaster Forumet RSS Feed"?

<a href="http://www.webmastersite.ws/de/ask-webmaster/26665-entfernen-von-software-kann-durcheinander-anderer-software.html" title="I am having problems streaming with Windows Media Player, since I upgraded from V. 9 to 10, I was wondering if it would fix thigs if I deleted all traces of the other WMP then re-downloaded? It's like I can download video or see files I am working...">Entfernen von Software kann durcheinander anderer Software?</a> Ju lutem shikoni lidhjen në titullin gjermane është në anglisht.

vBET
11-10-10, 20:58
OK - tani e kuptoj. Unë kam qenë i hutuar dhe jo i sigurt është ajo në lidhje titulli HTML tag ose diçka tjetër.

Ju lutemi që vBET përkthen tekstin vetëm midis tags. Brenda Teksti i atributet tags nuk është përkthyer tani. Text kështu dukshëm në faqe është e përkthyer dhe pjesa tjetër qëndron ashtu siç është. Kemi bërë në këtë mënyrë për performancë më të mirë dhe të sigurisë faqe (më i parametrave HTML kurrë nuk duhet të ndryshohet automatikisht).

Ne shtuar opsion që lejon për të përkthyer përmbajtjen e "alt" atributet për skedarë (kërkuar nga klientët tanë). Kjo është configurable për shkak të punës. Unë mund të lëvizë këtë temë për të kërkesa për veti në qoftë se ju doni që ne të shtoni gjithashtu opsionin atribute të ngjashme për 'title'.

vBET
11-10-10, 21:03
Unë nuk e di tani pse ne e bëmë atë para se vetëm për atribut "alt". Unë pres që kemi pasur disa çështje, por jo i sigurt. I vendosur atë pranuar si dhe do të shohim:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vBET 4.10.1