PDA

View Full Version: Rezolvate suprasarcină de suprasarcină



badawidollah
27-03-10, 02:23
supraînălţarea mea pe forum pentru acces acum

suprasarcină de suprasarcină

badawidollah
27-03-10, 02:29
o altă întrebare

Indicele mea ca prea jos înainte de a (se intampla sa, atunci când am instala vBET 2.4.1 şi reveni la normal după ce am dezinstalare vBET în câteva zile)

badawidollah
27-03-10, 02:29
NusantaraKu Indonezia Malaezia Forum (http://www.nusantaraku.org)

badawidollah
27-03-10, 02:35
Buna ziua ************************************************* ***********..
în cazul în care sunt admin????

badawidollah
27-03-10, 03:59
stiluri de ok acum, după o oră am dezinstalat vBET.

dar încă de suprasarcină
huh

badawidollah
27-03-10, 05:08
încă nici o echipa de aici

badawidollah
27-03-10, 10:48
RewriteEngine On

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php vbet_lang =? 1 dolar = & redirecţionat / forum / [L, QSA]
RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php vbet_lang =? 1 dolar = & redirecţionat / pe forum pentru / $ 2 [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | vbseo_sitemap / | cron)
RewriteRule ^ ((arhiva /)?(.* \\ php (/.*)?))$. Vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}-f!
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}-d!
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} ^! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | imagini) /
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

RewriteBase / forum /

RewriteCond% {} ^ HTTP_HOST www \\!. Nusantaraku \\. Org
RewriteRule (.*) http://www.nusantaraku.org/forum/ $ 1 [L, R = 301]

RewriteRule ^ ((urllist | sitemap_) .* \\ (xml |..? Txt) (\\ GZ))? $ Vbseo_sitemap / vbseo_getsitemap.php sitemap = $ 1 [L]

RewriteCond% {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | cron | vbseo_sitemap)
RewriteRule ^ ((arhiva /)?(.* \\ php (/.*)?))$. Vbseo.php [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}-f!
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}-d!
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} /! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | imagini) /
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L, QSA]

vBET
27-03-10, 14:53
supraînălţarea mea pe forum pentru acces acum

suprasarcină de suprasarcină

Vă rugăm să consultaţi indicii de performanţă:
http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-general-discussions/408-vbet-performance.html

Mai ales confider sprijinirea limbi mai puţin la început, dacă aveţi pe forum pentru mare, bloc de pagini nerelevante de robots.txt si cel mai important - rămâne în contact - săptămâna viitoare vom lansa noua versiune cu îmbunătăţiri de performanţă cu adevărat mare. Dacă aţi instalat doar vBET puteţi lua în considerare chiar să-l dezactivaţi şi să aştepte pentru această nouă versiune (ne-am facut multe schimbari algoritm de acolo şi de a scăpa de strangulare cu link-uri de traducere). Nu o face, dacă utilizaţi vBET pentru mult timp - vă puteţi pierde SEO apoi.

vBET
27-03-10, 14:56
NusantaraKu Indonezia Malaezia Forum (http://www.nusantaraku.org)

După cum văd acum este de lucru rapid:) Nu aveţi încă o problemă?

De asemenea, - vă rugăm să reţineţi că vBET are opţiunea de construcţii pentru a permite traducerea mesajelor vB schimbat în JavaScript de către vBSEO. Veţi găsi în secţiunea Misc:)

badawidollah
27-03-10, 16:30
După cum văd acum este de lucru rapid:) Nu aveţi încă o problemă?

De asemenea, - vă rugăm să reţineţi că vBET are opţiunea de construcţii pentru a permite traducerea mesajelor vB schimbat în JavaScript de către vBSEO. Veţi găsi în secţiunea Misc:)


Caut totul despre optimizator, includ VBSEO.
: P

vBET
27-03-10, 17:14
Ok:) Dupa cum am scris - veti fi foarte fericit pentru noua versiune în săptămâna viitoare. Am facut diferenta de performanta foarte mare acolo:)

De asemenea, ca server-ul dvs. aceasta manipulează puteţi adăuga noi limbi unul câte unul din când în când. Acum, memoria cache se umple aşa că ar trebui să fie mai bine şi mai bine:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vBET 4.10.1