PDA

View Full Version: Веќе направено Промена на стандардниот јазик опција за модераторите



Taurus
29-09-10, 07:12
Еден од најголемите фрустрации за мене е дека само Администратори може да го промени стандардниот јазик на една земја. Имам безброј членови кои едноставно не го поставите на овој, дури и откако тие се пренасочени кон нивните UCP да го направи тоа.

Тие тогаш имајте на објавување на странски јазик до админ да го промени.

Тоа ќе биде голема помош ако има поставување на модератор или супер модератор, или други претходно членска група, може да се користи да се промени само на стандардниот јазик на една земја. Можеби некаде во членовите профил или така.

Благодарам!

vBET
29-09-10, 18:49
Во овој момент vBET овозможува да ги уредувате корисник стандардниот јазик во мрежата! Пристап издание. Ве молиме проверете ја vBulletin овозможува да даде права за кои на други групи. Ако vBulletin не им овозможува на другите групи да ги уредувате членови, тогаш мислам дека ќе биде паметно да им се овозможи го од vBET.

Оваа функција се зема предвид во моментов. Ако никој не ќе даде какви било причини против него (како некои безбедносни причини), тогаш постои можност дека ќе бидат прифатени.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations made by vBET Translator 4.10.1