PDA

Επιστροφή στο Forum: Solved SEO θέμα



Gaming Perfection
02-10-10, 18:14
Γεια σου,

Έχω ένα πρόβλημα με να πάρει τις σωστές διαδρομές για όταν θα καταστεί δυνατή η επιλογή SEO "Δημιουργία URL είναι σύμφωνα με συναίνεση σύνδεσμο SEO (δηλαδή '/ en / διεύθυνση')". Δεν έχω vBSEO εγκατασταθεί και εκτελώ vB Suite, με την αρχική σελίδα μου είναι site.com και το φόρουμ μου σε site.com / forum.

Με το "κατάλογο Φόρουμ» επιλογή μείνει κενό προκύπτει το εξής?
Στις site.com, επιτυχημένη μετάφραση σε site.com / lang, αλλά όταν προσπαθούν να πάνε στο φόρουμ πηγαίνει να site.com / lang / forum.php, η οποία επιστρέφει ένα σφάλμα 404.
Στις site.com / forum, επιτυχημένη μετάφραση σε site.com / forum / lang, αλλά η μετάφραση χάνεται, όταν επιστρέφει στο site.com.

Με το "κατάλογο Forum" που να / forum προκύπτει το εξής?
Στις site.com, μετάφραση προσπαθεί να πάει στο site.com / forum / lang, η οποία επιστρέφει ένα σφάλμα 404.
Στις site.com / forum, μετάφραση πηγαίνει σε site.com / forum / lang / forum.php, η οποία επιστρέφει ένα σφάλμα 404.

Στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις vB του "Λεπτομέρειες Μνημείων Όνομα / διεύθυνση URL / Επικοινωνία", URL forum μου έχει οριστεί σε site.com / forum και η ιστοσελίδα μου να site.com

. Htaccess αρχείο μου είναι?

# # Stuff Mod Μετάφρασης # #

Στις RewriteEngine

RewriteRule Αρχείο / index.php? / $ 2 & γλώσσα = $ 1 [L, QSA]
RewriteRule index.php? γλώσσα = $ 1 [L, QSA]
RewriteRule $ 2; γλώσσα = $ 1 [QSA]

Είμαι σίγουρος ότι είναι μια ρύθμιση που έχω ρυθμίσει λάθος κάπου, αλλά δεν μπορείτε να καταλάβετε πού. Οποιεσδήποτε ιδέες;

EDIT: άτομα με ειδικές ανάγκες SEO για τώρα, όπως Τρέχω σε μερικά άλλα θέματα με αυτό.

vBET
02-10-10, 22:52
Check-in θα δώσει απάντηση σε λίγα λεπτά:)

vBET
02-10-10, 23:02
Εντάξει έτσι. Φόρουμ σας χρησιμοποιεί υπο κατάλογο στη διεύθυνση URL. Αυτός είναι ο λόγος που πρέπει να γίνουν ειδικά βήματα ενοποίησης να είναι σε θέση να μεταφράσουν τις σελίδες εκτός του φόρουμ (κάθε διεύθυνση URL έξω από τον κατάλογο το φόρουμ δεν είναι τα αλιεύματα από. Κανόνων htaccess για vBET).

Έτσι, η πρώτη - παρακαλώ ακριβώς τα πάντα για SEO συνδέσεις στο forum. Για μια στιγμή παρακαλώ ξεχάστε για άλλα μέρη και να το δικαίωμα μόνο για τις σελίδες φόρουμ. Είναι η βάση. Χωρίς φόρουμ εργασίας πρόστιμο δεν μπορείτε να κάνετε το υπόλοιπο εργασίας. Όπως είδα αυτή τη στιγμή έχετε SEO άτομα με ειδικές ανάγκες, έτσι παρακαλούμε να μπορέσει και πάλι. Και που vBET κανόνες στο αρχείο. Htaccess που βρίσκεται μέσα του καταλόγου φόρουμ.

Επόμενο κομμάτι είναι να ενσωματώσει σελίδες εκτός καταλόγου φόρουμ. Παρακαλούμε αγρανάπαυση αυτά τα βήματα: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq-2.html # post1546
Παρακαλώ σημειώστε ότι δεν θα γίνουν οποιεσδήποτε αλλαγές στην ήδη εργάζονται. Htacces για κατάλογο φόρουμ. Διαβάστε προσεκτικά τις οδηγίες - αυτές είναι περίπου htaccess για τον κατάλογο root site..

Αν έχετε οποιαδήποτε προβλήματα με το 1ο ή 2ο μέρος - παρακαλώ γράψτε:)

Gaming Perfection
02-10-10, 23:15
Αχ, δεν είχα συνειδητοποιήσει χρειαζόμουν ένα. Htaccess στον κατάλογο δύο σπίτι μου και το φόρουμ υπο-κατάλογο. Έχω καταφέρει να το πάρει εργασίας, τώρα ευχαριστώ για την βοήθεια:).

************

Για οποιονδήποτε άλλο που έχει το ίδιο πρόβλημα και σκοντάφτει σε αυτό το νήμα ...

Στις RewriteEngine
RewriteRule index.php? γλώσσα = $ 1 & vbet_outside = true [L, QSA]
RewriteRule $ 2; γλώσσα = $ 1 & vbet_outside = true [L, QSA]



Στις RewriteEngine
RewriteRule Αρχείο / index.php? / $ 2 & γλώσσα = $ 1 [L, QSA]
RewriteRule index.php? γλώσσα = $ 1 [L, QSA]
RewriteRule $ 2; γλώσσα = $ 1 [QSA]

vBET
02-10-10, 23:21
Χαίρομαι που μπορείτε να απολαύσετε vBET! :)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 you can enjoy automatic translations