PDA

View Full Version: Решени Разширено търсене не показва резултати



norku
22-03-11, 10:44
Току-що забелязах, че когато вляза на тест сметка, която е немски, определени в потребител кп (език по подразбиране на форума е английски), че не получавам напреднали резултатите от търсенето, върнати за някои термини, които наистина се връщат резултати в езика по подразбиране. Аз съм се познае, че това може да се случи и в други езици.

Това се случва за моята собствена сметка. Аз просто се използва разширено търсене, за да се търси дума (Bannführer) и има резултати, използвайки езика на форум по подразбиране на английски език. След това са преминали на езика на Немски (като кликнете върху флага, под навигационната лента ми), извърши същото търсене и никакви резултати за една и съща дума. Някакви идеи?

norku
22-03-11, 10:54
Само да вземе сценария на уравнението, аз отидох да ми Usercp и смених езика по подразбиране на Немски, извърши същото разширено търсене и отново не получих резултатите от търсенето. Не е добре, ако чуждестранни говорители език не може да се търси в собствения си език, разбира се.

Edit: просто се опитах няколко от другите езици и, въпреки че думите, които влизат в търсенето са видими, когато чужд език говорител четене на форума, те не се връщат в напреднал резултат от търсенето.

kamilkurczak
22-03-11, 11:11
Бях на вашия сайт. В моя потребителски данни имам languege - полски.
Аз използва разширено търсене за търсене на дума - "форум". и аз имам сайт на резултатите.

Можеш ли да го обясни по-добре?

norku
22-03-11, 11:17
Някои термини, не работят така, както казвате, но преминете към немски и се опитайте Bannführer и Stammführer например. Няма резултати. Превключване на норвежки и търсене на bronse. Никакъв резултат, въпреки че имам една тема с тази дума в заглавието, когато видя форум в норвежки ...?

kamilkurczak
22-03-11, 11:51
Вие сте прав!
Мога да го възпроизвежда върху моя тест форум, така че аз ще се премести в бъгове раздел.

Вероятно проблем с кодиране - аз ще го проверя и да определи на моя тест форум.
Благодаря

norku
22-03-11, 11:58
Благодарение Камил.

kamilkurczak
22-03-11, 22:35
все още работи върху него

vBET
04-05-11, 00:52
Коригирани и ще бъде включен в следващата версия. Моля, обърнете внимание, че в този момент ние само промени необходимите данни (там е въпрос на кодиране) тестване на нишки търсене. Ако откриете, че не работи за допълнителни филтри, моля да ни я уведомяват.

Бързо се установи - в този момент вие може да го оправи чрез добавяне на нов плъгин:
- Отидете до Admin CP -> Plugins Продукти -> Plug-in за мениджър -> Добави нов плъгин
- Комплект:

Продукт = Автоматични Enterprise Преводач
Hook Разположение = search_process_start
Title = правилните критерии за търсене за преведените страници
За изпълнение на поръчки = 5
Plug-in PHP код:


if ($_REQUEST['language'] && vB_Template_Runtime::fetchStyleVar('charset') != 'utf-8') {
$vbulletin->GPC['query'] =& vbet_encodeToSafeUTF8($vbulletin->GPC['query']);
}

Plug-in е активна = Да

- Запазване и проверка работи

В случай, че ще намерим допълнителни въпроси в тази област, моля пишете ние ще възобнови въпрос тогава. На нашия тест форум работи добре:)

norku
06-05-11, 10:19
Здравейте,

Просто тествани плъгин и за съжаление тя не работи. Ето един пример:

Ако превключите на френски, например, и въведете "Jeunesses Hitlériennes" в търсене или разширено търсене, не получавам резултати. Въпреки това, ако вляза "Хитлер Младеж", аз след това да получите списък на резултатите, съдържащи "Jeunesses Hitlériennes". Това се случва независимо от това дали плъгин е активен или не. Това очевидно не е начинът, френска потребител обикновено търсене. Той иска да търси в своя собствен език, разбира и желае да видите резултатите, върнати на този език.

kamilkurczak
06-05-11, 19:38
Здравейте,

Бях на вашия сайт и го тествали. всичко работи добре. ако се опитате да търсите изречение не е преведено разширено търсене - няма резултати.

Опитах се да намеря дума Führerschnur, на всички езици на вашия сайт и имах резултати за всички езици, така че въпросът е решен.

можете да изключите vBET и се опитайте да намерите изречение отново - все още няма резултати, така че това не е vBET бъг.

:)

norku
07-05-11, 22:18
Здравейте,

Не, вие не търсите правилно. "Führerschnur" се появява само в резултатите от търсенето, тъй като не винаги е преведен от Google, т.е. понятието "Führerschnur" се появява на японската версия на нашия форум, френски, руски и т.н. Ето защо той се връща на търсене. Трябва да търсите за превод план - нещо, което можете да видите в този форум, когато превключите на различен език.

Опитайте търсене, както описах в пост # 9 по-горе ... ще видите какво имам предвид.

norku
14-05-11, 12:58
Някакви новини за това бузите?

norku
17-05-11, 09:25
Блъскане това отново като нишката все още е маркирана като "решават", въпреки че проблемът остава.

vBET
17-05-11, 11:51
Здравейте. Съжаляваме Камил трябва да пропусна отговора си. Моля, обърнете внимание, че грешката е в кодиране, така че не е имало резултати на всички форми преведените страници. Това бе коригирана и това е защо проблемът се счита решен.

Относно търсенето на резултати - vBET не подкрепят в този момент превод за издирвани фраза. Моля, отворете нова тема в искане на функция с това:)

norku
18-05-11, 09:58
Ще направя Михал. Благодаря.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vBET Translator 4.10.1