PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız: dbseo yardım kurallarını yeniden BB

siparker
08-04-15, 17:44
Merhaba benim şimdiki nginx olarak aşağıdaki gibi config

BB için eklemeler tavsiye eder misiniz. ~(bu test anlıyorum ve aslında desteklenmez.)

hakkında özellikle endişe duyuyorum biraz wordpress içeren /blog/ klasör etkiliyor.

server {
listen 80;
#listen [::]:80 default ipv6only=on;

server_name www.mydomain.com mydomain.com;
root /home/user/domains/mydomain.com/public_html;
access_log /home/user/domains/mydomain.com/logs/access.log;
error_log /home/user/domains/mydomain.com/logs/error.log;

index index.php index.html index.htm;
error_page 404 /404.html;

location / {
try_files $uri $uri/ /dbseo.php;
}

location /blog/ {
index index.php;
rewrite ^/blog/(.*)+$ /blog/index.php?$1; # it finally works

}

location ~ ^((?!dbseo).)*\.php$
{
rewrite ^/(.*)$ /dbseo.php last;
}

# Pass PHP scripts to PHP-FPM
location ~ \.php$ {
try_files $uri =403;
fastcgi_split_path_info ^(/blog)(/.*)$;
fastcgi_pass unix:/var/run/php5-fpm-username.sock;
include fastcgi_params;
fastcgi_index index.php;
fastcgi_param SCRIPT_FILENAME $document_root$fastcgi_script_name;
}

# Enable browser cache for CSS / JS
location ~* \.(?:css|js)$ {
expires 30d;
add_header Pragma "public";
add_header Cache-Control "public";
add_header Vary "Accept-Encoding";
}

# Enable browser cache for static files
location ~* \.(?:ico|jpg|jpeg|gif|png|bmp|webp|tiff|svg|svgz|pdf|mp3|flac|ogg|mid|midi|wav|mp4|webm|mkv|og$
expires 60d;
add_header Pragma "public";
add_header Cache-Control "public";
}

# Deny access to hidden files
location ~ (^|/)\. {
deny all;
}

}

Marcin Kalak
15-04-15, 11:58
Şu anda dbseo desteklemez.
Dbseo seo değiştirmek o kadar basit değil. Kurallar ekleyerek ek olarak kullanarak BB seo cümleleri çevirmek ve onları değiştirmeniz gerekir. Bu amaçla oluşturmak olmalıdır uygun denetleyici kullanmaktır.

Friendly url kullanmanızı öneririz.

siparker
18-04-15, 18:04
merhaba

farklı url için değişim için mücadele edeceğim bu yüzden oldukça büyük bir eski forum artık yok. bazı yerde trafik 5 yıl +üreten olmuştur

301 şekilde URL binlerce yok gibi url yapısını değiştirerek bu sıralaması kaybetmek istemem.

Marcin Kalak
21-04-15, 09:15
Dinlediğiniz için teşekkür ederim. Bu bir an için düşünmüyoruz destek DBSEO.

siparker
23-04-15, 12:00
Tamam. supprot DBseo konuştum ve yardım onların sonu bulabileceklerini söylediler. eğer özel sorularınız varsa çalışmak gerekir nasıl yeniden Tamam bu Bilgi bana sağlamak için?

Biraz aksi durumda kalmış olurdum.

ya da belirli bir sürümü ya da doğru yönde entegrasyonu çözmek için çalışıyoruz. bize olabilecek RE BB info mi?

Marcin Kalak
25-04-15, 08:59
DBSEO desteklemez. BB ve dostu URL destekliyoruz ve şu anda vB5 desteklemeyen DBSEO desteklemek için planı yok. Bu açıdan bakıldığında, her iki vB4 ve DBSEO ürünler zaten eskidir. BB vB destek dostu url ve bu destek vB4 vB3 taşındı önce ABD tarafından desteklendi. BB ve DBSEO piyasa bu kısmı zaten vB fiyatına teslim edilen yerli dostu url yerini kaybolur gösterir ve ek ücret gerektirmeyen vB5, desteklemiyor. Bu nedenle, diğer şeyler arasında, ek motorlar ve şu anda desteklenen kalacaktır seo desteği geliştirme ilgilenmiyoruz. Eğer bir BB olsaydı o zaman BB geri gelebilirsin. VB4 BB kullanıyoruz ve sorun yok. Destek eksikliği BB zahmetli olabilir, ama yapılandırma doğruladıktan ve sorun yok eğer destek gerekli değildir.

siparker
28-04-15, 16:28
ok.

vb4 ile kalmak zorundayım.diğer nedenler için 0.

denemek ve bana yardımcı olmak için bir çevirmen bulurum.

BB Evet destek eksikliği bir sorundur ve bu yüzden gitti ve ilk etapta dbseo taşındım neden oldu. ayrıca, daha fazla değil; önemli olan sadece bu URL daha bir sürü ekler.

sadece, eğer BB deneyin ve konu sabit olsun diye BB ile nasıl çalıştığını açısından ortaya çıkabilecek soruları ben sordum acaba onların yardım teklif ettiler.

Marcin Kalak
29-04-15, 15:21
Entegrasyon BB fonksiyonları işlevlerini yerine BB BB BB ile çalışır. Bkz: do-not-upload/readme.html->kipler-> diğer ile Entegrasyon;BB Entegrasyon. Fonksiyonları metin tercüme ve düzgün (BB işlevleri kullanarak) ayrıştırma ve geri BB. Bu işlevleri dosyasında bulunan: upload/includes/vbenterprisetranslator_functions_vbseo.php. Bu dosya kanca dahildir: init_startup. Ayrıca BB bazı değişkenleri BB buna göre ayarlar.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vB Enterprise Translator 4.10.1