СДА

Виев Фулл Версион: Како да будем сигуран да су нови корисници виде матерњем језику?



brubros
26-03-10, 20:22
Ја сам помоћу кључних речи и Гоогле АдВордс кампања циљаних ка Кини. У једном дану тестирања, добио сам мало преко 300 хитове из кампање, али искусни 80% Боунце Рате (проценат људи који је провео мање од неколико секунди на сајту пре изласка). Висока Боунце Рате може бити због било који број различитих питања (одредишне странице треба да се побољша, рекламирање садржај треба да буде измењен, итд), али први проблем ми треба да се истражи да ли или не они нове посетиоце видим мој сајт на матерњем кинеском. Да ли имате предлог о томе како сам може да одреди на ком језику нерегистровани посетилац заправо види када су први земљишта на мом сајту? Могу ли да се осврнемо на серверу и види да ли странице као што су хттп: **********/ ланг = цн су генерисане на пример? Или постоји лакши начин? То ће ми помоћи да одлучи како најбоље да подесите превођење стратегије откривања језика, као и у вБЕТ подешавања. Хвала!

tavenger5
26-03-10, 21:04
Ако корисници ће преведена УРЛ адресе онда требао видети превод. Приметио сам више Боунце Рате из кинеске и јапанске саобраћај уопште. Ово може бити делом због тога што Гоогле превод није добар као да неки језици и посетиоцима рећи.

brubros
26-03-10, 21:37
Ако корисници ће преведена УРЛ адресе ...

Прво, хвала за важне увид у вези своје искуство са саобраћајем из Кине и Јапана. То би могло да објасни велику - и сачувајте ми неке главобоље унапред!

Друго, имајте са мном (почетник и "Јуниор Мембер" и све), али ја користим УРЛ адресу је примарни домен, а не било који језик одређену УРЛ адресу. Нисам сигуран да сам чак бих знала како то да урадим (ввв.домаин.цом/ланг=цн?). Био сам под утисак да вБЕТ закључује најбоље што може да на локалном језику корисника "аутоматски" (то је оно што сам клађења када сам везу од сада АдВордс огласа, али желим да провери) или узима регистрованих корисника Језик предност ако постоји (коначан метод).

Можда је то само карактеристика захтев за извештавање могућност која ме обавештава да је Кс људи посетило сајт користеци и језика за дато време и на тај начин могу да оба корелацији саобраћају као и, посебно, да развију бољу представу о обиму читалаца језика која, заузврат, могли би ми да се де-гомилом интерфејс језика ретко / никад не користи своје читаоце.

Хвала јос једном!

tavenger5
26-03-10, 22:09
Ја видим оно што значи - То зависи од подешавања за "Преусмеравање корисничким језика". Су моје поставио сам на принудни, која је заснована на њиховим бровсер-језичке поставке.

Да бисте видели да ли је то ради можете погледати у свој софтвер за аналитику језичког кода. Ја користим Гоогле Аналитицс и вБуллетин, тако да овај процес је релативно једноставан, а ја само за претресање под садржаја за / цоде /. У аналитику такође можете поделити корисницима на основу језика и порекла.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations delivered by vBET 4.10.1