PDA

Zobacz pełną wersję: Jak mogę być pewien, że to ludzie widząc ich ojczystym języku?



brubros
26-03-10, 20:22
Używam słów kluczowych i kampanii Google Adwords skierowane do Chin. W ciągu jednego dnia testów otrzymałem trochę ponad 300 hitów z kampanii, ale doświadczony 80% współczynnik odrzuceń (procent osób, które spędzały mniej niż kilka sekund na stronie internetowej przed wyjściem). Wysoki współczynnik odrzuceń może być wynikiem dowolnej liczby różnych kwestii (landing page należy poprawić, treści reklamowych, wymaga zmiany, itp.), ale w pierwszym numerze muszę zbadać to, czy te nowe odwiedzających widzą mojej stronie w ich ojczystym chińskim. Czy masz jakieś sugestie, w jaki sposób można ustalić, w jakim języku niezarejestrowany użytkownik rzeczywiście widzi kiedy po raz pierwszy ziemi na mojej stronie? Mogę spojrzeć w logi serwera i sprawdzić, czy takich stron http:// **********/ lang = cn zostały wygenerowane na przykład? Czy jest tam łatwiejsze metody? To pomoże mi podjąć decyzję, jak najlepiej ustawić język tłumaczenie strategii wykrywania, jak również w vBET ustawienia. Dzięki!

tavenger5
26-03-10, 21:04
Jeśli użytkownicy będą tłumaczone URL, powinny być one widząc tłumaczenie. Zauważyłem, wyższy współczynnik odrzuceń z Chin i Japonii ruchu w ogóle. Może to być po części dlatego, tłumaczenia Google nie jest tak dobry, jak wielu języków i zwiedzający mogą powiedzieć.

brubros
26-03-10, 21:37
Jeśli użytkownicy będą tłumaczone URL ...

Po pierwsze, dzięki za ważnych informacji dotyczących doświadczenia z ruchu z Chin i Japonii. To może tłumaczyć wiele - i zaoszczędzić mi bólu głowy z góry!

Po drugie, proszę pamiętać o mnie (początkujących i "junior" i wszystkie), ale adres URL używam jest głównym domeny, a nie żaden język, określonego adresu URL. Nie jestem pewien, że nawet nie wiem jak to zrobić (www.domain.com/lang=cn?). Byłem pod wrażeniem, że vBET wnioskuje najlepiej jak to może lokalnym języku użytkownika "automatycznie" (to co mam zakłady, kiedy związek z reklamy AdWords teraz, ale chcę, aby sprawdzić) lub ma zarejestrowanych użytkowników preferowany język profil, jeśli istnieje (ostateczne metody).

Być może jest to tylko wniosek cechą funkcje raportowania, który informuje mnie, że ludzie X odwiedził miejsce przy użyciu języka Y w danym okresie czasu i w ten sposób można zarówno korelacji ruchu, jak również osobno, w lepszym pomysłem objętości język czytelników co z kolei może umożliwić mi de-zaśmiecać interfejs języków rzadko nigdy / używany przez mojego czytelnictwa.

Dzięki jeszcze raz!

tavenger5
26-03-10, 22:09
I co masz na myśli - To zależy od ustawienia "Przekieruj do języka użytkownika". Ja mam ustawione na przymusowej, która opiera się na ich język przeglądarki ustawienie.

Aby sprawdzić, czy to działa możesz sprawdzić w programie do analizy kodu języka. Używam Google Analytics i vbSEO, więc proces ten jest stosunkowo proste, ja po prostu wyszukać w zawartości / kod /. W analityce można także podzielić użytkowników na podstawie języka i pochodzenia.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations made by vBET Translator 4.10.1