СДА

Виев Фулл Версион: Како то функционише - упутство о више језичка подршка



vBET
09-10-09, 19:28
Овај чланак описује како се аутоматски превођења дела. За приручник превод Опис погледајте овде: хттп://ввв.вбентерприсетранслатор.цом/форум/генерал-дисцуссионс/3167-мануал-транслатионс.хтмл
Ако желите да избегнете превод дела текста, погледајте овде: Како да неки текст није преведен?

Не знам колико сте импресионирани више језичка подршка до сада и надамо се да ћете бити импресионирани још више када сазнате како је лако у коришћењу: Д

Пре свега одбране подржава кориснички подразумевани језик. Налази се у формулар за регистрацију и може се променити у Усер ЦП. Дакле, ако је корисник подесио свој подразумевани језик, онда он не чини ништа ... Само пише поруке на свом језику, и вБЕТ брине о свему. У том случају - када је корисник подесио подразумевани језик претпоставља се да цела порука (укључујући назив) је написао у свом подразумевани језик. Он ће бити ускоро конфигурисати, али на његов тренутку постоји проста претпоставка: ако је корисник подесио подразумевани језик и то је разликује од језика форуму подразумевани, онда се сваки његова порука је на језику који изабере као свој подразумевани.

Такође можете креирати више порука језику, где се само делови поруке су на различитим језицима. Ово је врло једноставан - све што треба да урадите је ставити текст написан на другом језику унутар сад ББКод. То траје један параметар који је код језика. Односно ако желите да напишете нешто на пољском, а онда ББКод изгледа овако ланг = ср.
Погледајте цео пример (простора у ББКод додао да би се избегло евалуација):
[ lang=pl]Przykład tekstu po polsku[ /lang]

Овај пример (без размака у ББКод) ће вам дати такав резултат:
Пример текста у пољском

Ту је још један ББКод који ради тачно онако како сад ББКод, али је резервисан за поруке наслове само. То је лангтитле ББКод - то се користи од стране вБЕТ аутоматски означити поруке корисника која је поставила њихова подразумевани језик који није језик форуму подразумевани. Не би требало да буде ручно користи, а ако желите да га користите такав начин, онда не заборавите да ставите целу поруку унутар сад ББКод користећи исти језик код као параметар у кабини ББЦоде (иначе неки делови преведени РСС канале могу се нису преведени на одговарајући начин , али поруке које ће бити на одговарајући начин приказано).

Пошто вБЕТ 3.2.0 можете да користите аутоматско откривање језика. Дакле, у случају да корисник ће написати поруку без сад ББКод, онда вБЕТ ће аутоматски препознати шта је језик ове поруке и да је маркирате на одговарајући начин. Можете чак да изаберете да верујете када се аутоматска детекција језика и када да верујете аутор поруку:)

rstankiewicz
03-11-09, 17:36
Да ли постоји начин да ажурирате кеш ако Гоогле Превод није баш тачна? Администратори могу да измените оригинални пост, али могу да обезбеде бољи превод људских уместо садржаја из предузећа Преводилац?

vBET
03-11-09, 22:54
Да ли постоји начин да ажурирате кеш ако Гоогле Превод није баш тачна? Администратори могу да измените оригинални пост, али могу да обезбеде бољи превод људских уместо садржаја из предузећа Преводилац?

Мислили смо о томе (ти преводи може бити означен да би се избегло брисање из кеша), али, нажалост, Гоогле не дозвољава то. Према Гоогле-услова није дозвољено да промени резултате Гоогле превода. Тако да не можете да додате тако могуће.

Ми не можемо да урадимо, али мислимо о бољу интеграцију са СМФ фразе. Није истражује још, али је на нашој листи обавеза, да би могуће користити на преведен страница је такође одговарајуће фразе. Ово решење неће руковати боље поруке превода, али ће руковање проблем са свим вБуллетин текстова. Ви само треба да инсталирате фразе амо неки језик и то ће бити учињено. Они су наши планови у овој области:)

websnow
08-11-09, 04:58
ขอบคณ คณ вБЕТ สง กระท ท น มา ให อาน

ผม ได โพ ส ขอความ น โดย จาก การ เซ ต ภาษา เปน ไทย (Тајландски подразумевано) แลว ก โพ ส

vBET
08-11-09, 05:00
ขอบคณ คณ вБЕТ สง กระท ท น มา ให อาน

ผม ได โพ ส ขอความ น โดย จาก การ เซ ต ภาษา เปน ไทย (Тајландски подразумевано) แลว ก โพ ส

Молимо Вас да користите сад ББКод или подесите подразумевани језик у Усер ЦП - баш као што је описано у овом упутству:)

websnow
08-11-09, 05:05
Хвала вам вБЕТ чланова да прочитате. Ја су послали ову поруку да подесите језик Тајландски (Тајландски подразумевано), онда порука.

websnow
08-11-09, 05:08
Вов, стварно супер.




вов велики

websnow
08-11-09, 05:19
Хелло вБЕТ

Добио сам питања

1. Када сам постављен подразумевани на тајландски а онда сам одговор у Тајландски
После тога сам променити језик на енглески

Резултат је још увек видим поруке у Тајландски није енглески. она треба да прикаже енглески

vBET
08-11-09, 20:54
Вов, стварно супер.

вов велики

Драго ми је што ти се допада:) И - не морате користити ББКод сад ако пишете на форуму језику. У овом случају "Вов велики" не морају да буду у сад ББКод - то ББЦоде је да подржава поруке писане на различитим језицима које ваш форум има.

vBET
08-11-09, 20:55
Хелло вБЕТ

Добио сам питања

1. Када сам постављен подразумевани на тајландски а онда сам одговор у Тајландски
После тога сам променити језик на енглески

Резултат је још увек видим поруке у Тајландски није енглески. она треба да прикаже енглески

Само поглед на УРЛ - тражите на преведена страна:) Једноставно кликните енглески заставу и видећете цео форум на енглески - укључујући поруке које је написано у Тајландски:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vBET translator 4.10.1