PDA

View Full Version: Kako to radi - priručnik o više podrška za više jezika



vBET
09-10-09, 19:28
Ovaj članak opisuje kako automatsko prevođenje djela. Za Manual Translation opis pogledajte ovdje: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/general-discussions/3167-manual-translations.html
Ako želite izbjeći prijevod dijela teksta, pogledajte ovdje: Kako napraviti neki tekst nije preveden?

Ne znam koliko ste impresionirani više jezika podrška do sada i nadamo se da će biti impresionirani čak i više kada saznate koliko je lako u korištenju: D

Prije svega mod podržava jezik korisničkog zadani. On je postavljen u prijavnicu i mogu se mijenjati u User CP. Dakle, ako korisnik ima postavljen svoj defaultni jezik, onda on ne radi ništa ... Samo piše postove u svom jeziku, a vBET brine o svemu. U tom slučaju - kada korisnik ima postavljen zadani jezik Pretpostavlja se da je cijeli post (uključujući naslov) piše u svojoj zadani jezik. To će biti moguće konfigurirati ubrzo gotovo, ali na njegovu trenutku postoji jednostavna pretpostavka: ako korisnik ima postavljen zadani jezik i to je razlikuje od foruma defaultni jezik, zatim svaki njegova poruka na jeziku koji odaberete kao njegov propust.

Također možete stvoriti više jezika poruke, gdje je samo dio poruka na različitim jezicima. To je vrlo jednostavan - sve što trebate učiniti je staviti tekst napisan na drugom jeziku unutar Lang BBCode. To traje jedan parametar koji je jezik kod. Odnosno ako želite pisati nešto u poljskom, zatim BBCode izgleda ovako lang = pl.
Pogledajte cijeli primjer (prostori u BBCode je dodao kako bi se izbjeglo procjena):
[ lang=pl]Przykład tekstu po polsku[ /lang]

Ovaj primjer (bez razmaka u BBcode) će vam dati kao rezultat:
Primjer teksta u poljskom

Tu je i još jedan BBCode koji radi točno onako kako Lang BBCode, ali to je rezervirano za postove samo naslovi. To je langtitle BBCode - to se koristi od strane vBET automatski obilježiti poruku korisnika koji je postavio njihove zadani jezik koji nije zadani jezik foruma. To ne bi trebalo koristiti ručno, a ako želite koristiti ga tako, onda ne zaboravite staviti cijelu poruku unutar Lang BBCode koriste isti jezik kao parametar kod u kabini BBCodes (inače nekim dijelovima prevedene RSS kanali ne može prevesti na odgovarajući način , ali postovi će biti prikazan na odgovarajući način).

Budući vBET 3.2.0 također možete koristiti automatsko prepoznavanje jezika. Dakle, u slučaju ako korisnik će pisati poruke bez Lang Molimo, onda vBET automatski će prepoznati ono što je jezik ove poruke i označite ga na odgovarajući način. Čak možete odabrati kada ćete povjerenje automatsko otkrivanje jezika i kada povjerenje poruke autora:)

rstankiewicz
03-11-09, 17:36
Da li postoji način da obnovite cache ako Google Prijevod nije baš točna? Admini može urediti izvorni post, ali oni mogu pružiti bolji ljudskih prijevod na mjestu sadržaja iz poduzeća Prevoditelj?

vBET
03-11-09, 22:54
Da li postoji način da obnovite cache ako Google Prijevod nije baš točna? Admini može urediti izvorni post, ali oni mogu pružiti bolji ljudskih prijevod na mjestu sadržaja iz poduzeća Prevoditelj?

Mi smo mislili o tome (kao što bi mogao biti označen prijevoda kako bi se izbjeglo brisanje iz cache), ali nažalost Google ne dopušta za to. Prema Google uvjeti ne smiju mijenjati rezultate Google prijevode. Dakle, ne možemo dodati takve eventualno.

Mi ne možemo učiniti, ali mi razmišljamo o bolju integraciju s vBulletin izraze. Nije istražuje još, ali je na našem popisu TODO, kako bi moguće koristiti na prevedenih stranica i odgovarajuće izraze. Ovo rješenje neće nositi bolje postove prijevode, ali će nositi svoj problem sa svim vBulletin tekstove. Vi samo trebate instalirati fraze amo neki jezik, a to će biti učinjeno. To su naši planovi u ovom području:)

websnow
08-11-09, 04:58
Hvala vBET članova za čitanje.

Poslao sam ovu poruku na postavljanje jezik Tajlandski (Tajlandski zadano), a zatim post.

vBET
08-11-09, 05:00
Hvala vBET članova za čitanje.

Poslao sam ovu poruku na postavljanje jezik Tajlandski (Tajlandski zadano), a zatim post.

Molimo koristite lang BBCode ili postaviti zadani jezik za Korisnički CP - baš kao što je opisano u ovom priručniku:)

websnow
08-11-09, 05:05
Hvala vBET članova za čitanje. Poslao sam ovu poruku na postavljanje jezik Tajlandski (Tajlandski zadano), a zatim post.

websnow
08-11-09, 05:08
Wow, stvarno super.




wow velike

websnow
08-11-09, 05:19
Pozdrav vBET

Dobio sam pitanja

1. Kad sam postaviti svoje zadani tajlandski i onda sam Odgovori na tajlandski
nakon toga mogu promijeniti jezik na engleski

Rezultat je još uvijek vidjeti moj post u Tajlandski nije engleski. treba prikazati engleski

vBET
08-11-09, 20:54
Wow, stvarno super.

wow velike

Drago mi je da vam se sviđa:) i - ne morate koristiti lang BBCode ako se pisanje na forumu jeziku. U ovom slučaju "veliki vau" ne moraju biti u Lang BBCode - to BBCode je podrška poruke pisane na različitim jezicima da je vaš forum je.

vBET
08-11-09, 20:55
Pozdrav vBET

Dobio sam pitanja

1. Kad sam postaviti svoje zadani tajlandski i onda sam Odgovori na tajlandski
nakon toga mogu promijeniti jezik na engleski

Rezultat je još uvijek vidjeti moj post u Tajlandski nije engleski. treba prikazati engleski

Dovoljno je pogledati na URL - vi ste u potrazi na prevedeno stranica:) Jednostavno kliknite na engleskom zastavom i vidjet ćete cijeli forum na engleskom jeziku - uključujući poruke koje je napisao u tajlandski:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vBET Translator 4.10.1