I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Faqe 1 e 2 12 I funditLast
Results 1 te 10 e 13

Thread: Probleme me VBET

  1. #1
    Junior Member
    Antarësuar
    Shtator 2010
    Postime
    29

    Default Probleme me VBET

    Kanë qenë në drejtimin e përkthyesin për disa kohë, unë vetëm kohët e fundit rinovuar lejen time. Running vb3.8.3.

    Këtë pasdite, web faqen time filluan të vdesin çdo disa minuta. Çështja ishte proceset e mi php, php-FPM, u vdes dhe nuk vijnë. Pas kontrollimit skedarin php-FPM log kam gjetur se ajo ishte ndërprerjen çdo proces me një gabim. Unë me aftësi të kufizuara vBET dhe sistemi filloi drejtimin shumë mirë dhe mbeti në këtë mënyrë. Next Unë i realizuar artistikisht unë duhet të qartë të gjitha cache, që kam bërë, ri-enabled vBET dhe të njëjtin rezultat. Sistemi sapo ka filluar vdes. Në këtë pikë unë kam realizuar artistikisht mund të përmirësuar si edhe, kështu që unë shkarkuar versionin më të fundit sonte dhe kryhet upgrade.

    I kontrolluar konfigurimit dhe kishte për të rechoose gjuhët Unë kam qenë përkthimin. Nga 6 gjuhë unë normalisht përkthejnë, vetëm një flamur u shfaq edhe pse të gjithë 6 janë përzgjedhur në config. Proceset php-FPM e mia gjithashtu filloi vdes përsëri.

    Asgjë nuk ndryshoi në fund të shkaktojë tim kjo sot, ai thjesht vendosi të largohet nga puna.

    Çdo mendime apo sugjerime? Siç është tani, unë nuk mund të mundësojë atë pa vrarë faqen time.

  2. #2
    Pension;)
    Antarësuar
    Gusht 2011
    Postime
    441

    Default

    Hi
    Quote Postimi origjinal është bërë nga Smaug View Post
    Pas kontrollimit skedarin php-FPM log kam gjetur se ajo ishte ndërprerë çdo proces me një gabim.
    Çfarë gabimi saktësisht apeared?

    Nga 6 gjuhë unë normalisht përkthejnë, vetëm një flamur u shfaq edhe pse të gjithë 6 janë përzgjedhur në config
    Kjo është një çështje tjetër ju lutemi të hapur të reja threa, të shpejtë unë mund të ju jap një hint:
    Kontrolloni nëse flamujt që janë vendosur në admincp -> vBET -> flamuj janë vendosur edhe në admincp -> vBET - Options> Përkthim: Aktivizo përkthimet nëse jo, e saj nuk do të tregohet në fourm tuaj

  3. #3
    Junior Member
    Antarësuar
    Shtator 2010
    Postime
    29

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga r.dziadusz View Post
    Hi

    Çfarë gabimi saktësisht apeared?


    Kjo është një çështje tjetër ju lutemi të hapur të reja threa, të shpejtë unë mund të ju jap një hint:
    Kontrolloni nëse flamujt që janë vendosur në admincp -> vBET -> flamuj janë vendosur edhe në admincp -> vBET - Options> Përkthim: Aktivizo përkthimet nëse jo, e saj nuk do të tregohet në fourm tuaj
    Gabim:
    Code:
    Oct 18 21:08:07.722231 [WARNING] [pool www] child 525, script '/var/www/htdocs/wizard/forums/showthread.php' executing too slow (10.007477 sec), logging
    Oct 18 21:08:07.722307 [NOTICE] child 525 stopped for tracing
    Oct 18 21:08:07.722316 [NOTICE] about to trace 525
    Oct 18 21:08:07.722427 [ERROR] ptrace(PEEKDATA) failed: Input/output error (5)
    Unë i thashë se kam vendosur flamujt në config. Ata nuk tregojnë. Unë kam qenë duke përdorur këtë softuer për një vit, unë e di se çfarë për të konfiguruar. Pse ky verion krijuar mbi 100 grupe e mesme e përdoruesit?
    Fundit edituar nga vBET; 20-10-1113:01. Arsyeja: BBCode shtuar

  4. #4
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Ju lutemi vini re se flamujt vBET konfigurimit ndryshuar në gjuhë të reja, sepse është shtuar. Kjo është bërë disa kohë më parë, por unë nuk e di nga cili version ju përditësuar. Gjithashtu ju lutem rifreskoni pamjen tuaj në shfletuesin - ndoshta kjo është vetëm cache shfletuesit çështje. Ju lutemi provoni të përdorni F5 në IE, ose të përdorin shfletues tjetër dhe të kontrolloni se si duket. Nëse flamujt ende nuk janë të dukshme - ju lutem thread hapur të reja për çështje të reja. Përshkruajnë atë atje dhe na PM qasje detaje - ne do të kontrolloni konfigurimin.

    Ky version nuk krijojnë mbi 100 grupe. Kjo krijon grupe 53 - një për çdo gjuhë. Ajo u kërkuar nga përdoruesit tanë. Këto grupe janë të menaxhuara nga vBET automatikisht. Faleminderit që ju mund të shihni statistikat në lidhje me përdorimin e gjuhës default, dërgoni mesazhet vetëm në grupin specifik, i vendosur vëren vetëm për grupe të veçanta ... Nëse keni nevojë për më shumë informacion në lidhje me këto grupe ju lutem thread hapur të reja. 1 thread = 1 çështje.

    Duke iu rikthyer çështjes. Çështja e përshkruar është e re për ne kështu që ne Google dhe atë në bazë të informacionit të gjetur kjo lidhet me 504 timeout portë dhe kjo është çështje konfigurimit. Ju lutemi të luajë me konfigurimin tuaj Timeout.

    Mbarime kohe ndodh kur ju të kthehet në vBET, sepse vBET pret rezultate nga ofruesit e përkthimit të përkthimit. Pra, kjo është pjesa që ne nuk mund të ndikojë - ne vetëm të presin për rezultatet e partisë 3. Google Translation API v1 është gati për t'u mbyllur më shpejt - ata tashmë të vendosur kufij, kështu që kjo është e mundur gjithashtu se ajo do të jetë e ngadalshme.

    Gjithashtu ju lutem kontrolloni formësimin tuaj për CP Admin -> vBET -> Përkthim Option -> Vonesa në mes të përkthimeve dhe sigurohuni që ai nuk është shumë e lartë.

    Ju lutemi përdorni lë të kuptohet (sidomos ndryshimet e konfigurimit server për timeout) dhe them nuk keni nevojë më shumë ndihmë këtu.

  5. #5
    Junior Member
    Antarësuar
    Shtator 2010
    Postime
    29

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga vBET View Post
    Ju lutemi vini re se flamujt vBET konfigurimit ndryshuar në gjuhë të reja, sepse është shtuar. Kjo është bërë disa kohë më parë, por unë nuk e di nga cili version ju përditësuar. Gjithashtu ju lutem rifreskoni pamjen tuaj në shfletuesin - ndoshta kjo është vetëm cache shfletuesit çështje. Ju lutemi provoni të përdorni F5 në IE, ose të përdorin shfletues tjetër dhe të kontrolloni se si duket. Nëse flamujt ende nuk janë të dukshme - ju lutem thread hapur të reja për çështje të reja. Përshkruajnë atë atje dhe na PM qasje detaje - ne do të kontrolloni konfigurimin.

    Ky version nuk krijojnë mbi 100 grupe. Kjo krijon grupe 53 - një për çdo gjuhë. Ajo u kërkuar nga përdoruesit tanë. Këto grupe janë të menaxhuara nga vBET automatikisht. Faleminderit që ju mund të shihni statistikat në lidhje me përdorimin e gjuhës default, dërgoni mesazhet vetëm në grupin specifik, i vendosur vëren vetëm për grupe të veçanta ... Nëse keni nevojë për më shumë informacion në lidhje me këto grupe ju lutem thread hapur të reja. 1 thread = 1 çështje.

    Duke iu rikthyer çështjes. Çështja e përshkruar është e re për ne kështu që ne Google dhe atë në bazë të informacionit të gjetur kjo lidhet me 504 timeout portë dhe kjo është çështje konfigurimit. Ju lutemi të luajë me konfigurimin tuaj Timeout.

    Mbarime kohe ndodh kur ju të kthehet në vBET, sepse vBET pret rezultate nga ofruesit e përkthimit të përkthimit. Pra, kjo është pjesa që ne nuk mund të ndikojë - ne vetëm të presin për rezultatet e partisë 3. Google Translation API v1 është gati për t'u mbyllur më shpejt - ata tashmë të vendosur kufij, kështu që kjo është e mundur gjithashtu se ajo do të jetë e ngadalshme.

    Gjithashtu ju lutem kontrolloni formësimin tuaj për CP Admin -> vBET -> Përkthim Option -> Vonesa në mes të përkthimeve dhe sigurohuni që ai nuk është shumë e lartë.

    Ju lutemi përdorni lë të kuptohet (sidomos ndryshimet e konfigurimit server për timeout) dhe them nuk keni nevojë më shumë ndihmë këtu.
    Faleminderit për përgjigjen. Sa i përket grupeve, ajo krijoi dy për gjuhën, unë në fakt kanë 100 + reja grupe. Unë do të duket në sektor.

  6. #6
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Ju lutemi të hapni temë të re për grupet çështje - të përshkruar atë atje dhe mua PM qasje detaje për CP juaj Admin dhe FTP. Unë do të kontrollojë atë dhe korrigjuar atë. Ajo nuk duhet të jetë si ai - ajo duhet të jetë 1 grup në një gjuhë. Pra, diçka është e gabuar.

  7. #7
    Junior Member
    Antarësuar
    Shtator 2010
    Postime
    29

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga vBET View Post
    Ju lutemi të hapni temë të re për grupet çështje - të përshkruar atë atje dhe mua PM qasje detaje për CP juaj Admin dhe FTP. Unë do të kontrollojë atë dhe korrigjuar atë. Ajo nuk duhet të jetë si ai - ajo duhet të jetë 1 grup në një gjuhë. Pra, diçka është e gabuar.
    Më në fund kanë marrë rreth për të ri-instalimit, kam përdorur versionin për shkarko sot.

    Unë jam i goditur kufirin e Microsoft-it pothuajse menjëherë. Përkthimet e pjesshme page, shumica aspak. Microsofttest.php do të jetë mirë një minutë dhe pastaj shfaq "rezultati Test: ï» ¿"TranslateApiException: AppId është mbi të kuotës: ID = 3835.V2_Json.Translate.49FC0E39" minute shumë tjetër unë vetëm ofroi 7 gjuhë për përkthim..

    Që kjo është një bord BIG, duke paguar për Google v2 nuk është praktike. Unë mendoj nëse dikush gjen një rrugë tjetër të lirë, vende të mëdha janë jashtë fat.

  8. #8
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Great çështje taht juaj është zhdukur.

    Rreth paguar shërbimet. Ne e dimë - ne do të dëshironim që të ketë atë pa shumë. Në këtë moment ne jemi të testimit të re API falas përkthim - Apertium. Ajo nuk është aq i shpejtë si të tjerët dhe mbështet çifte pak gjuhës, por ai është i lirë. Ne jemi gjithashtu ende në kërkim për shërbime të tjera. Jo vetëm të lirë. Pra, ju do të keni më shumë opsione.
    Ju lutem konsideroni duke injoruar disa faqe (faqe ndoshta anëtare, ... RSS) - kjo mund të helpfull.

  9. #9
    Junior Member
    Antarësuar
    Shtator 2010
    Postime
    29

    Default

    Quote Postimi origjinal është bërë nga vBET View Post
    Great çështje taht juaj është zhdukur.

    Rreth paguar shërbimet. Ne e dimë - ne do të dëshironim që të ketë atë pa shumë. Në këtë moment ne jemi të testimit të re API falas përkthim - Apertium. Ajo nuk është aq i shpejtë si të tjerët dhe mbështet çifte pak gjuhës, por ai është i lirë. Ne jemi gjithashtu ende në kërkim për shërbime të tjera. Jo vetëm të lirë. Pra, ju do të keni më shumë opsione.
    Ju lutem konsideroni duke injoruar disa faqe (faqe ndoshta anëtare, ... RSS) - kjo mund të helpfull.
    Unë unistalled atë dhe kam filluar të marrë disa gabime DB kur shikojnë kush eshte ne linje. Nuk ishte ende sintaksës vBET në pyetje. Unë kisha për të reinstall për të eliminuar gabimet DB. Si mund të jetë i sigurt për të marrë modifikimi tërë hequr?

    Nëse shërbime falas të bëhet i zbatueshëm, unë do të vënë atë përsëri in Për tani, unë do të doja një uninstall pastër pse.

    Thanks

  10. #10
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Pas uninstall ju nuk mund të ketë ndonjë grepa vBET duke punuar, sepse ato janë larguar nga baza e të dhënave nga Vbulletin vetë. Kjo gjë u largua atëherë ajo është faji vBulletin cila është përgjegjëse për uninstall.

    Kur ju uninstall vBET, ju lutemi mos harroni edhe të çaktivizuar vBET redirection nga rregullat. Htaccess. Gjithashtu në rast se ju jeni duke përdorur vBulletin ju lutem hiqni kodin e integrimit (vetëm 2 ngarkoni fotografi origjinale). Ju gjithashtu mund të hiqni nga fotografi vBET server në qoftë se ju doni, por kjo nuk është e nevojshme.

Faqe 1 e 2 12 I funditLast

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •