I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 5 e 5

Thread: Rinise Shqiptare dhe të jashtëm VB për vbet

Shiko Hybrid

E Mëparshme Post Previous Post   Next Post Tjetër Post
  1. #1
    Anëtar
    Antarësuar
    Jan 2010
    Postime
    53

    Default Rinise Shqiptare dhe të jashtëm VB për vbet

    jashtëm gjë VB për vbet punon ok ..

    Megjithatë ekziston një problem me Rinise Shqiptare. nëse u janë përdorur Rinise Shqiptare ne db njëjtë me VB dhe DB vbet dhe të ndryshme, plugins që tregojnë fotot në vba_cmps japin gabimeve në faqet e përkthyer vetëm

    kjo është nga dosja e PP për shembull.

    / / $ Link = mysql_connect ("localhost", "$ dbuserid", "$ dbuserpassword") ose të vdesin ('Unë nuk mund të lidheni me bazën e të dhënave.');
    / / Mysql_select_db ("pp_database") ose die ("Nuk mund të zgjidhni të dhënave Rinise Shqiptare");

    gabimi është si vbet_pp_photos doesnt ekzistojnë. edhe pse ajo doesnt tregojnë këtë me lang normal

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Ju lutem jepni URL të saktë për faqe me gabim - ne duhet të kontrolloni HTML output. A do të ndodh vetëm kur vBET është duke përdorur DB jashtme apo kjo nuk ka rëndësi? Gjithashtu ju lutem jepni mesazhin e saktë gabim.

  3. #3
    Anëtar
    Antarësuar
    Jan 2010
    Postime
    53

    Default

    kur u ndryshim vbet cache të db të jashtëm, që shitet Scripts dhënat nga baza e të dhënave Rinise Shqiptare (e cila është paracaktuar VB db) supozojmë se pp është në vbet db. VETËM në VB jashtme db, ndoshta vbet ka asgjë të bëjë me të dhe i mund të kenë nevojë për të redaktuar të vijë më lart në Scripts për të pasqyruar gjithmonë të db VB.

    Warning: mysql_fetch_row (): Argumenti furnizuar nuk është një burim i vlefshëm MySQL rezultojë në / home / ... / public_html / albume / inc_features_cmps.php on line 67
    'Xxx_vbet.pp_photos' Tabela nuk ekziston


    PHP Code:
    // If you have placed PhotoPost into a seperate database, you will need to
    // uncomment these lines to connect to the PhotoPost database. It is suggested
    // that you install PP into the same database as vB for better performance.
    //
    // If you use the same userid/password to access both databases, you don't need to
    // uncomment the mysql_connect - this is only if you require different ids to access
    // the PhotoPost database.
    //
    //$link = mysql_connect ("localhost", "$dbuserid", "$dbuserpassword") or die('I cannot connect to the database.');
    //mysql_select_db ("pp_database")or die("Could not select photopost database");

    // Number of photos to display
    $num_display 5

  4. #4
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Në qoftë se kjo ndodh vetëm kur të jashtëm vBET DB është kthyer në, atëherë me siguri ne kemi disa konflikte këtu. Ju lutem me PM CP tuaj Admin dhe detajet FTP qasje, dhe URL e saktë ku unë mund të shoh këtë çështje. Unë do të kontrollojë atë dhe për të zgjidhur atë në vend (ne nuk kemi Rinise Shqiptare në mjedisin tonë testimit). Ju lutem vini re se unë do të kontrollojë atë nesër, për shkak se tani është vonë të vendit tonë - shpresojmë që kjo është në rregull për ju.
    Fundit edituar nga vBET; 16-09-1122:33.

  5. #5
    Pension;)
    Antarësuar
    Gusht 2011
    Postime
    441

    Default

    Pa përgjigje, e konsiderojnë atë zgjidhet, nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me këtë temë, ju lutem pyesni, unë do të rihapet atë, për çdo çështje të tjera ju lutem thread hapur të reja

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •