PDA

View Full Version: Zgjidhet Problem integrimi reviewpost / Rinise Shqiptare



pepito69
04-07-10, 13:08
Hi,
Unë sapo blerë mod tuaj dhe punon mirë në forume, por i ndiqni udhëzimet tuaj për të mundësuar përkthime në mods të tjera, por i duhet të jetë bërë someting gabuar.
folder forum:
: / / Domain time / forume

Folders Mod (këtu është problemi):
: / / Im domain / opiniones
Rinise Shqiptare saj si, quhet reviewpost.

Kam bërë këtë:
# Në paketën vBET / do-not-upload/tools/vbenterprisetranslator_front_controller.php ndryshim 'SET_HERE_FULL_FORUM_DIRECTORY_PATH' të plotë rrugën tuaj directory forum.
Mos përdorni '/' në fund. Nëse ju nuk e dini se çfarë është rruga e juaj, ju lutem shih më poshtë për udhëzime.
# Copy vbenterprisetranslator_front_controller.php skedar tek directory përdorur nga mod në URL

Pastaj i merrni humbur. Kjo është htaccess im në / opiniones:
% RewriteCond {QUERY_STRING}! = Ridrejtuar
% RewriteCond {QUERY_STRING} language =
RewriteRule ^(.*)$ vbenterprisetranslator_front_controller.php? Ridrejtuar = $ 1 & vbet_outside = vërtetë [L, QSA]

% RewriteCond {QUERY_STRING}! Vbet_outside = vërtetë
RewriteRule ^(.*)$ $ 1? Vbet_outside = vërtetë [L, QSA]

Ajo që unë jam duke bërë gabim?
Thanks
Ah, edhe unë të përcaktuara në admincp dosjet / opiniones / dhe / fotos /, në mbajë directories, dhe url ndjekja dhe ndjekja URL jashtë directory forum

kamilkurczak
05-07-10, 12:15
Këtu keni një zgjidhje.


Ju lutem, gjeni këtë pjesë të këtë post:

How to integrate vBET exactly with this mod:

* PhotoPost - see instructions for case 4 and 5

vBET
06-07-10, 00:03
Pikërisht - phopopost nuk ka mbështetjen e lidh global_complete:) Ju lutemi hint ugar Kamil - e ju do të gjeni atje të gjitha hapat e nevojshme se si të integrohen. Testuar dhe punon:)

pepito69
06-07-10, 00:56
Unë do të përpiqem që nesër dhe do të thoni ju, dhe në sajë.

tsak76
06-07-10, 22:26
Pikërisht - phopopost nuk ka mbështetjen e lidh global_complete:) Ju lutemi hint ugar Kamil - e ju do të gjeni atje të gjitha hapat e nevojshme se si të integrohen. Testuar dhe punon:)

mund të u thoni saktësisht se çfarë duhet të bëjmë për të intergrate me Rinise Shqiptare pro,? në dosje / photos / ajo që të vënë në htaccess në / fotot e saj btw i përdorin Rinise Shqiptare pro

vBET
07-07-10, 13:19
Udhëzimet janë ppropriate për Rinise Shqiptare version pro.

Për përmbajtjen e saktë - çdo gjë është përshkruar në udhëzimet e dhëna. Ju lutemi të them saktësisht se cili hap i interation ju nuk e kuptoni dhe ne do të përshkruajnë më mirë për ju.

Gjithashtu ju lutem vini re se në qoftë se ju doni të na bëjë atë për ju në serverin tuaj, atëherë ju mund të përdorni shërbimin intgration për $ 30 (). Ende ne ju inkurajojmë të udhëzimeve ugar dhe për të shpëtuar paratë tuaja - ne do të ju jap falas mbështetjen tonë në internet, duke e përshkruar çdo hap që ju nuk e kuptoni. Në rast të tillë vetëm ju lutem tregoni cila hap kërkon përshkrim më të mirë? Nëse ju tashmë e bëri atë dhe ajo doesnt punë - ju lutem na jepni youe përmbajtjen htaccess pas integrimit dhe ne do të verifikojë ajo nuk është OK..

tsak76
07-07-10, 14:20
vetëm më tregoni se çfarë i duhet për të vënë në htaccess dosje Rinise Shqiptare

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vBET translator 4.10.1