PDA

View Full Version: Решени Проблем интеграција reviewpost / photopost



pepito69
04-07-10, 13:08
Здраво,
Јас само го купиле МО и работи и на форуми, но јас го следам упатството за да се овозможи преводи на други mods но морам да се прави someting погрешно.
форум папка:
: / / Мојот домен / форуми

Mod фолдери (тука е проблемот):
: / / Мојот домен / opiniones
Тоа е како photopost, се нарекува reviewpost.

Го направив ова:
# Во vBET пакет / do-not-upload/tools/vbenterprisetranslator_front_controller.php промена "SET_HERE_FULL_FORUM_DIRECTORY_PATH" до целосна форумот директориум пат.
Не користете "/" на крајот. Ако не знаете што е твојот пат, ве молиме видете подолу за инструкции.
# Копија vbenterprisetranslator_front_controller.php датотека директориум користи од страна на Министерството за одбрана во URL

Тогаш јас се изгуби. Ова е мојот htaccess во / opiniones:
RewriteCond% {} QUERY_STRING! Пренасочени =
RewriteCond% {QUERY_STRING} јазик =
RewriteRule ^(.*)$ vbenterprisetranslator_front_controller.php? Пренасочени = $ 1 & vbet_outside = true [l, QSA]

RewriteCond% {} QUERY_STRING! Vbet_outside = true
RewriteRule ^(.*)$ $ 1? Vbet_outside = true [l, QSA]

Што правам погрешно?
Благодарам
Ах, исто така имам и се дефинирани во admincp на папки / opiniones / и / Fotos /, во задржи директориуми, и следење на рачно и рачно следење надвор форумот директориум

kamilkurczak
05-07-10, 12:15
Тука имате решение.


Ве молиме, најдат на овој дел од овој пост:

How to integrate vBET exactly with this mod:

* PhotoPost - see instructions for case 4 and 5

vBET
06-07-10, 00:03
Токму - phopopost не поддржува global_complete КУКА:) Ве молиме необработени Совет Камил е - ќе најдете таму сите потребни чекори како да се интегрираат. Тестирано и работи:)

pepito69
06-07-10, 00:56
Јас ќе се обиде утре и ќе ти кажам, и благодарност.

tsak76
06-07-10, 22:26
Токму - phopopost не поддржува global_complete КУКА:) Ве молиме необработени Совет Камил е - ќе најдете таму сите потребни чекори како да се интегрираат. Тестирано и работи:)

може у да ми кажете точно што треба да направите за да интегрираме со photopost про, своето во папката / слики / што да се стави во htaccess во / слики? btw јас го користам photopost про

vBET
07-07-10, 13:19
Инструкциите се ppropriate за photopost PRO верзијата.

За точната содржина - што е опишан во дадени инструкции. Ве молиме кажете точно кој чекор од interation не го разбираат и ние ќе го опише подобро за вас.

Исто така, имајте на ум дека ако сакате ни да го направи тоа за вас на вашиот сервер, тогаш можете да го користите intgration сервис за 30 $ (). Сепак ние ве охрабруваме да се необработени инструкции и ги зачувате вашите пари - ние ќе ви даде нашиот бесплатен онлајн поддршка, опишувајќи секој чекор што не го разбираат. Во таков случај само кажете кој чекор бара подобро опис? Ако веќе го направив тоа и тоа не функционира - ве молиме да ни даде youe htaccess содржина по интеграција и ние ќе ја провери тоа не е во ред..

tsak76
07-07-10, 14:20
само кажете ми што ми треба да се стави во папка photopost htaccess

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vBET Translator 4.10.1