PDA

View Full Version: Zgjidhet Muslimanët dhe. htaccess



krisp
04-11-09, 14:43
Unë jam duke përdorur Muslimanët për tiparet e ndryshme SEO përveç unë nuk ndryshonin asnjë urls përdorur Muslimanët

Kështu që nuk unë ende duhet të shtoni:

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 & ridrejtuar = / index.php [L, QSA]
RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 & ridrejtuar = / $ 2 [L, QSA]

% RewriteCond {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | vbseo_sitemap / | cron)
RewriteRule ^ ((arkiva /)?(.* \\. Php (/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

% RewriteCond {REQUEST_FILENAME}!-F
% RewriteCond {REQUEST_FILENAME}!-D
% RewriteCond {REQUEST_FILENAME} ^! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | images) /
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]
ose vetëm:

RewriteRule index.php? language = $ 1 [L, QSA]
RewriteRule 2 $? Language = $ 1 [L, QSA] [/ lang] [/ lang] [/ lang]

- Kur nuk rishkrimin URL me Muslimanët

(Edhe ju mund të jetë e mundur pas dosjen tuaj htaccess këtu -. Për të parë një shembull se si duket për Muslimanët + vbet)

vBET
04-11-09, 14:48
Nëse jeni duke përdorur Muslimanët duhet të përdorin rregulla të krijuar për forume me vBulletin - përndryshe Muslimanët nuk do të funksionojë në të gjitha. Ato rregulla lejon vBET bashkëpunojnë me Muslimanët.

Qoftë se ju përdorni rregullat për forume pa Muslimanët, atëherë kërkesa nuk do të shkojë nga Muslimanët dhe Muslimanët do të bëjë asgjë për këtë kërkesë.

krisp
05-11-09, 00:13
Ju lutem vini re se nuk kam htaccess. Fare. Që I dont rishkruaj URLs me vbeso nuk e tij të nevojshme. I përdorin vetëm karakteristika të ndryshme si = nofollow, MetaTags zgjeruar etj Të gjitha këto karakteristika Muslimanët janë duke punuar vetëm gjobë pa. Htaccess në të gjitha.

I dyti I importit të produktit të vbet edhe admincp dhe forumin shkon completly bosh dhe unë nuk kanë qasje në formën në të gjitha.

Krijimi i një htaccess me ose.:


RewriteEngine On

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 & ridrejtuar = / index.php [L, QSA]
RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 & ridrejtuar = / $ 2 [L, QSA]

ose



RewriteEngine On
RewriteRule index.php? language = $ 1 [L, QSA]
RewriteRule 2 $? Language = $ 1 [L, QSA] [/ lang] [/ lang] [/ lang]


- Bën asnjë ndryshim. Stil nuk është e mundshme për të komunikuar me forum në të gjitha.

vBET
05-11-09, 00:23
Ju lutem vini re se nuk kam htaccess. Fare. Që I dont rishkruaj URLs me vbeso nuk e tij të nevojshme. I përdorin vetëm karakteristika të ndryshme si = nofollow, MetaTags zgjeruar etj Të gjitha këto karakteristika Muslimanët janë duke punuar vetëm gjobë pa. Htaccess në të gjitha.

Në këto rregulla rast përdorni për forumin pa vBulletin:)


I dyti I importit të produktit të vbet edhe admincp dhe forumin shkon completly bosh dhe unë nuk kanë qasje në formën në të gjitha.

http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/6-faq.html # post8:)

Gjithashtu ju lutem sigurohuni që ju bëjë të gjitha hapat e instalimit dhe të integrimit të përshtatshme.
Në rast se ju nuk do të merret me këtë PM mua qasje të dhënat për të CP tuaj Admin dhe FTP.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Multilingual community supported by vBET Translator 4.10.1