PDA

View Full Version: Refuzuar Set Language Forum - Të gjitha Forumet dhe specifikuara



contemptx
20-04-10, 20:18
Unë kam në forume tim dhe im i sigurt se një shumë të tjerët në forume të veçanta ka Diskutim Ndërkombëtare me nënkategoritë me preferencat e etj spanjisht, gjermanisht.

Si gjuhë forumet e mia kryesore është anglisht, kur unë të parë këto seksione dhe klikoni për të përkthyer në anglisht, asgjë nuk ndodh si script merr ajo duhet të kthehet vetëm në gjuhën forumet default dhe teksti do të shfaqet tashmë anglisht?

Pra, kjo do të ishte mirë që të ketë një mundësi ku të gjithë forumet janë të vendosur për gjuhën tuaj default nëse nuk specifikohet dhe kanë mundësi për të cilat seksione forum përdorin çfarë gjuhe kështu që ju mund të përkthehet ato seksione në gjuhën tuaj amtare.

Si unë e di për veten time se kjo do të ndihmojnë gjithashtu me moderatoring Forume jo në anglisht.

vBET
21-04-10, 02:02
Ju lutem konfirmoni është ajo çfarë do të thotë. Konfigurimi shtesë forum ku ju mund të thoni se nuk ka një Gjuha e albumit në forum, por disa seksione janë në një gjuhë dhe disa janë në të ndryshme. Duke vënë në forume IDS për çdo gjuhë. A është e saktë?

contemptx
21-04-10, 10:26
Po mate se është e saktë kështu për shembull:

Forums
-News & Njoftime (default përdorin gjuhën e caktuar p.sh. anglisht)
-Diskutime (default përdorin gjuhën e caktuar p.sh. anglisht)

Diskutim ndërkombëtare
-Spanjolle (të vendosur gjuhën spanjolle default)
-Gjermane (të vendosur gjuhën gjermane default)
-Frëngjisht (të vendosur gjuhën frënge default)


Kjo mund të jetë shtuar si një suazë në kategorinë forum si një mjedis për të përdorur ose vendosjen Gjuha e albumit ose zgjidhni gjuhën nga një drop down list.

vBET
22-04-10, 14:45
OK - kështu që ne e dimë se çfarë është e nevojshme.

Unë shoh çështje këtu - përkthim i layout (opsione, komunikon etj.) Më saktë, - kur dikush do të shkojnë në pjesë në Spanisch, atëherë çdo gjë do të vBEt kërcënim si në spanjisht. Çështja fillon kur dikush ka angleze GUI dhe shkon në pjesën e spanjisht. Pastaj GUI është në anglisht, spanjisht dhe mesazhet në përkthim do të dështojnë për GUI.

Ju lutem vini re - Unë nuk ishte me të vërtetë duke forum me karakteristike të tillë, kështu që ndoshta I miss diçka. A mund të më thoni se: vBulletin automatikisht ndryshon fraza spanjisht kur dikush vjen në spanjisht nën-forum, dhe kur ai do të shkojë përsëri në disa pjesë anglisht, atëherë automatikisht do të shkojë GUI në anglisht?
Unë vetëm çudi është ajo tashmë përfshihet ose ne do të kemi për të trajtuar atë farë mënyre.

Mënyra më e lehtë do të jetë vetëm të shënojë të gjitha mesazhet nga ato subforums nga lang bbocode dhe nuk ka ndryshime do të jetë e nevojshme në vBET. Me sa kuptoj unë nuk është ashtu siç dëshiron ajo. Ju dëshironi që kanë gjuhë forum vlerë ndryshuar për nën-forume të ndryshme. Kjo mund të jetë i ndërlikuar;) Unë shih gjithashtu çështje me:
- Duke shfaqur faqen kryesore (kur tituj thread në të gjitha gjuhët janë të dukshme dhe ato nuk kanë BBCode langtitle që do të lejonte për të përcaktuar se përkthimi është e nevojshme)
- RSS kanale

Unë do të ketë atë në mendje dhe le të rritet. Ajo mund të jetë i ndërlikuar, por edhe shumë të përdorshme për forume. Ju lutem vini re se në këtë moment këtë nuk kanë prioritet të lartë. Shumica e ndoshta ne do të mendojmë për më intensivisht kur ne integrimin vBET me sistemin vBulletin fraza - kjo mund të zgjidhë të paktën çështja e parë.

vBET
23-09-11, 12:19
Kjo është me të vërtetë kërkesës së njëjtë si këtu:

Ne kemi zgjidhje të tjera që mbulon kjo duhet - kjo është arsyeja pse propozohet këtu është refuzuar. Ju lutem shikoni këtu: për hollësi se si do të zgjidhet. Me fjalë të shkurtër - gjithë forumi do të ketë një Gjuha e albumit, dhe robot tonë do të shënojë të gjitha mesazhet e vjetra duke përdorur auto zbulimin e gjuhës. Në këtë mënyrë forumet e cila ka seksione për gjuhë të ndryshme do të jetë në gjendje të përdorin vBET - të gjitha mesazhet e do të përkthehen mirë dhe përdoruesit do të jetë në gjendje të shkruajnë në çdo gjuhë në çdo vend.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vB Enterprise Translator 4.10.1