PDA

View Full Version: Rreth tavolina cache në bazën e të dhënave



Cybershaolin
31-01-10, 08:24
Vetëm një pyetje si kjo, po në qoftë se unë nuk e përdorin cache në të gjitha në vBET? A është ruajtur për të fshirë të gjitha tabelat që lidhen me cache? Kam vënë re tavolina shumë të reja (156 tavolina në krahasim me 3 tavolina në versionin 3.2.2!) Janë shtuar në database e mia në lidhje me funksionalitetin cache ...

vBET
31-01-10, 19:36
Nuk ka asnjë kuptim për të hequr atë. Ju nuk mund të përdorni cache tani, por ndoshta do të në të ardhmen. Bosh, tavolina nuk përdoret kanë absolutisht asnjë ndikim në ecurinë e sistemit.

Cybershaolin
31-01-10, 23:15
Unë nuk planifikojnë të përdorin atë në të gjitha, madje edhe në të ardhmen. Por, pyetja ime nuk ishte me të vërtetë për të pyetur nëse ajo kishte një ndikim në ecurinë e sistemit ose kryerjen vBET apo jo, që unë nuk argumentojnë për ... Unë vetëm të kërkuar një përgjigje e thjeshtë në qoftë se unë mund të hiqni tavolina apo jo. Unë vetëm dua të di nëse kjo do të ndalojë vBET punojnë në qoftë se unë nuk e përdorin cache në të gjitha.

Kjo është për arsye personale dhe të të kuptuarit tim, kjo është ajo. Kam arsyet e mia për të mos pasur të tillë sasi e madhe e tabelave në bazën e të dhënave e mia, mund ta kuptoni këtë?

Cybershaolin
02-02-10, 03:28
Pra, është e sigurt? Vetëm një përgjigje të thjeshtë ju lutem? :)

vBET
02-02-10, 22:56
Ne nuk e provoni, por si unë e di kodin e ajo duhet të jetë i sigurt. Para se cache është përdorur ajo është gjithmonë e kontrolluar nuk është më. Pra, nëse ju keni atë aftësi të kufizuara, atëherë vBET nuk duhet kurrë të shkojnë në kodin me pyetjet cache. Nuk ka "duhet", sepse, siç kam shkruar ne nuk e provoni.

Cybershaolin
07-02-10, 00:53
Thanks. Unë do të le të dini nëse ndonjëherë kam try it.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Multilingual community supported by vBET Translator 4.10.1