PDA

View Full Version: Bërë tashmë duke përdorur në vend të 1 imazhin 52



yahoooh
14-12-09, 22:33
kur i përdorin të gjitha gjuhët do mund të ndikojë në punën e web faqen time me requist më shumë 52 imazheve, çdo imazh për çdo gjuhë

Kam lexuar somthing para se si të përdorin 1 imazh që përmbajnë të gjitha icaons ose flamujt imazhe, por i harroni ku
anywhy
ajo është si ajo që yahoo.com përdorur në anën e majtë që tregojnë shumë për lidhje me shërbimet e saj, por duke përdorur një imazh për të gjitha ikonat që ata të tregojnë

vBET
15-12-09, 02:05
Faleminderit për shënimin tuaj. Në këtë moment, ne shohim shumë çështje me këtë qasje. Në qoftë se ne kemi bërë vetëm një imazh, atëherë ajo do të jetë nuk është e mundshme për të zgjedhur e cila flamuj ju dëshironi të keni aktive.

Gjithashtu ka 52 imazhe të vogla nuk do të ndikojë në punën tuaj sa më shumë që mund të imagjinohet. 1 shfletues images cache, kështu që ata nuk janë shkarkuar çdo kohë. 2 ato janë Static Content kështu që nuk përdorin burime shumë më të serverit përdor vetëm bandwidth tuaj.

Ne jemi të hapur për ide. Nëse ju keni ide se si për të zgjidhur një çështje e imazhit dhe ende të lejojë të zgjidhni gjuhë forum do të mbështesë ne do të shikojmë në këtë më afër. Në këtë moment qasje e tillë do të degjenerojë funksioneve aktuale vBET.

yahoooh
15-12-09, 19:51
po kjo nuk do të ndikojë klikoni për çdo gjuhë, përveç ne kemi nevojë për një tjetër imazh për të treguar ehen të drejtën për të lnaguage majtë të tregojnë flamurin
kështu që ne duhet 2 images
një për majta në të djathtë dhe një tjetër për të djathta në të majtë

unë do të shikoni për artikull të shpjegojë se si të përdorin atë

vBET
15-12-09, 23:37
Nuk është më shumë çështje - disa Layouts nuk kanë vend të mjaftueshëm dhe duhet të përfundojë imazhe. Kjo nuk do të jetë e mundur në qoftë se vetëm një imazh do të gjenerohet.

vBET
11-06-10, 01:23
Done. Do të përfshihen në versionin e mëvonshëm:) Zgjidhja:
http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/feature-requests/508-load-flags-css-sprite.html

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vBET 4.10.1