Important: Această pagină este folosind cookie-uri (cookies). Folosind acest site fără a opri cookie-urile în browser, înseamnă că sunteți de acord pentru utilizarea acestuia.
Cumpara acum! Caracteristici Descărcări

Câştigaţi cu noi!

Dacă doriţi să începe să câştigaţi bani cu alătura vBET să Programul de afiliere.
Rezultate 1 a 5 de 5

Thread: exclude plugin-uri personalizate

  1. #1
    Membru
    Alăturaţi-vă Data
    Iunie 2010
    Mesaje
    31

    Question exclude plugin-uri personalizate

    Buna ziua,
    Am o întrebare despre cum se dezactivează vBet pentru unele plugin-uri personalizate.

    De exemplu: am plugin sociale Facebook (Plugins sociale - Facebook Dezvoltatorii), Pe pagina principala mea (http://www.xpam.org), Care funcţionează perfect în mea default (rusă) limbă.
    Atunci când tradus, acest plugin nu funcţionează şi am primit acest mesaj "Nu sa putut recupera ID-ul pentru pagina specificată Vă rugăm să verificaţi href corect a fost adoptată în.".

    Întrebarea mea este: cum să excludă vBet pentru a traduce?

    Am folosit "Ignoraţi URL-uri" (http://www.facebook.com/) şi "Ignorat cuvinte/fraze" (facebook) opţiuni de vBet deja, dar nu funcţionează.

    Mulţumesc.
    Ultima modificare făcută de sergarch; 07-10-11 la 19:26.

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Bună. "Ignoră URL-uri" este o idee bună aici. Poate că aţi stabilit acolo valoarea greşit. Vă rog să-mi URL-ul exact pe forum la pagina generate de acest plugin.

    "Cuvinte ignorat / Exemple de" nu este ceea ce aveti nevoie aici - acest lucru se va face "facebook", în mod automat de către opace notranslate BBCode in mesaje noi.

  3. #3
    Membru
    Alăturaţi-vă Data
    Iunie 2010
    Mesaje
    31

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de vBET View Post
    Bună. "Ignoră URL-uri" este o idee bună aici. Poate că aţi stabilit acolo valoarea greşit. Vă rog să-mi URL-ul exact pe forum la pagina generate de acest plugin.

    "Cuvinte ignorat / Exemple de" nu este ceea ce aveti nevoie aici - acest lucru se va face "facebook", în mod automat de către opace notranslate BBCode in mesaje noi.
    bună! Pe meu (pagina principală Перекрёсток миров ) puteţi vedea plugin-ul facebook (pe site-ul dreapta). Acesta solicită "Ищите нас на Facebook" (Găsiţi-ne pe Facebook - eng.).
    Ultima modificare făcută de sergarch; 27-10-11 la 05:45.

  4. #4
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Salut - am văzut-o acum. Am verificat ieşire HTML şi văd că plugin-ul utilizează JavaScript acolo. Deci, opţiunea pentru "Ignorând URL" nu va funcţiona aici. Vă rugăm să contactaţi proprietarul plugin-ul şi cereţi-i cum script-ul recunoaşte URL-ul care se trimite la Facebook (presupun că URL-ul paginii se trimite ca ID-ul paginii) şi ce să facă în caz de asemenea comunica şi ce does it mean. Noi nu ştim detalii despre cum funcţionează plugin-ul. Poate este cunoscut problemă pentru plugin-ul. Am verificat acest mesaj de eroare în Google şi există o mulţime de rezultatele pentru acest lucru. Deci este problema care este comună. Vă rugăm să verificaţi acolo şi desigur cere plugin autor. Aşa cum am vedea pe dumneavoastră vBET de ieşire HTML nu se schimba conţinutul de script-ul (script-uri nu sunt traduse în vBET - nu poate fi).

  5. #5
    Membru
    Alăturaţi-vă Data
    Iunie 2010
    Mesaje
    31

    Default

    Vă mulţumim!


Tag-uri pentru acest subiect

Permisiuni postare

  • Tu nu pot posta subiecte noi
  • Tu nu pot mesaj raspunsuri
  • Tu nu pot adăuga ataşamente
  • Tu nu pot edita mesajele tale
  •