Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 5 на 5

Тема: исклучи сопствени приклучоци

  1. #1
    Член
    Зачленет
    Јуни 2010 година
    Мислења
    31

    Question исклучи сопствени приклучоци

    Здраво,
    Имам едно прашање за тоа како да се оневозможи vBet за некои сопствени приклучоци.

    На пример: Имам социјални додаток на Фејсбук (Социјална додатоци - Фејсбук програмери) На мојот главната страница (http://www.xpam.org), Кои совршено се работи во мојот стандардно (руски) јазик.
    Кога преведени, овој приклучок не работи а јас добив оваа порака "Не можам да добие проект за наведената страница. Ве молиме потврдете точни href беше донесен во".

    Моето прашање е: како да се исклучат vBet да го преведеме?

    Јас сум користел "Игнорирај адреси" (http://www.facebook.com/) и "Игнорирани зборови/реченици" (facebook) опции на vBet веќе, но тоа не функционира.

    Ви благодариме.
    Последен пат изменето од sergarch; 07-10-11 на 19:26.

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    3,037

    Default

    Здраво. "Игнорирај адреси" е добра идеја тука. Можеби ви се има погрешна вредност. Те молам дај ми точен URL на вашиот форум да Страницата е генерирана за овој приклучок.

    "Игнорираните зборови / реченици" не е она што ви треба - на ова ќе се направи "Фејсбук" автоматски матна од notranslate BBCode-от во нови пораки.

  3. #3
    Член
    Зачленет
    Јуни 2010 година
    Мислења
    31

    Default

    Quote Напишано од vBET View Post
    Здраво. "Игнорирај адреси" е добра идеја тука. Можеби ви се има погрешна вредност. Те молам дај ми точен URL на вашиот форум да Страницата е генерирана за овој приклучок.

    "Игнорираните зборови / реченици" не е она што ви треба - на ова ќе се направи "Фејсбук" автоматски матна од notranslate BBCode-от во нови пораки.
    Здраво! На мојот главната страница ( Перекрёсток миров ) Може да се види фејсбук приклучок (на десната страна). Го нарекува "Ищите нас на Фејсбук" (Најди ги ни на Фејсбук -. Eng).
    Последен пат изменето од sergarch; 27-10-11 на 05:45.

  4. #4
    Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    3,037

    Default

    Здраво - јас ја гледам сега. Ги проверив HTML излез и гледам дека на додатокот користи JavaScript таму. Значи опција за "Ја игнорирам рачно" нема да работи тука. Ве молиме контактирајте со приклучок сопственикот и да го прашате него како на сценариото признава рачно која се испрати на Facebook (Претпоставувам дека URL на страницата се испрати како проект на страницата) и што да направам во случај на такви комуницира и што значи тоа. Ние не знаеме детали за тоа како додаток работи. Можеби тоа е познат проблем за приклучок. Се пријавивме оваа порака за грешка во Google и има многу резултати за ова. Па тоа е прашање кое е заедничко. Ве молиме проверете има и секако да побара приклучок авторот. Како што гледате на вашиот HTML излез vBET не се менуваат сценариото содржини (скрипти не се преведени на vBET - не може да биде).

  5. #5
    Член
    Зачленет
    Јуни 2010 година
    Мислења
    31

    Default

    Ви благодариме!


Тагови за оваа тема

Правила на пишување

  • Можете може да не да отвораш нови теми
  • Можете може да не да испраќате мислења
  • Можете може да не да вршите прикачувања
  • Можете може да не ги уредувате своите мислења
  •