Important: Această pagină este folosind cookie-uri (cookies). Folosind acest site fără a opri cookie-urile în browser, înseamnă că sunteți de acord pentru utilizarea acestuia.
Cumpara acum! Caracteristici Descărcări

Câştigaţi cu noi!

Dacă doriţi să începe să câştigaţi bani cu alătura vBET să Programul de afiliere.
Rezultate 1 a 6 de 6

Thread: Titlu netradusă în forumhome

  1. #1
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Septembrie 2010
    Mesaje
    256

    Default Titlu netradusă în forumhome

    Bună tuturor, am observat că, în forumhome titlul de fire nu sunt traduse (dacă te uiţi acum la Ajutorul Microsoft Office - Microsoft Office discuţii - Excel VBA de programare - Programare Access defilaţi în jos pentru introduceri forum vei vedea unul care incepe "Hola..." in forumdisplay Arată ca "Bună ziua..." ceea ce este bine) este un bug sau v-am mssed ceva atunci când actualizarea sau în vbseo sau .htaccess?

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Aşa cum am vedea titlurile dvs. sunt traduse. Despre aceasta se modifică, de asemenea, URL-ul dintre traducerile. Văd că pe pagina principală pe forum pentru dvs. şi în subforum afişează titlu putin diferita - Cred că se datorează faptului că în casa pe forum pentru titlu sunt tăiate. Are acest titlu este învelit în bbcode langtitle? (Puteti verifica prin gând să Ediţie avansate.

  3. #3
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Septembrie 2010
    Mesaje
    256

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de vBET View Post
    Aşa cum am vedea titlurile dvs. sunt traduse. Despre aceasta se modifică, de asemenea, URL-ul dintre traducerile. Văd că pe pagina principală pe forum pentru dvs. şi în subforum afişează titlu putin diferita - Cred că se datorează faptului că în casa pe forum pentru titlu sunt tăiate. Are acest titlu este învelit în bbcode langtitle? (Puteti verifica prin gând să Ediţie avansate.
    Da, dacă i vizualiza post-avansate de modul de editare a prezentei [langtitle = es] HOLA A Todos [/ langtitle], după cum puteţi vedea că nu este un titlu lung, aşa că am nu ştiu de ce ar trebui să fie trunchiate şi apoi să afişaţi netradusă ?

  4. #4
    vBulletin Enterprise Traducator (vBET) Personal
    Alăturaţi-vă Data
    Mai 2010
    Mesaje
    1,000

    Default

    Voi incerca sa-l reproduca pe forum mea de test

  5. #5
    Senior membre
    Alăturaţi-vă Data
    Septembrie 2010
    Mesaje
    256

    Default

    Ok cu nerăbdare să auzim de la tine

  6. #6
    Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Mesaje
    3,037

    Default

    Quote Iniţial Adăugată pe site de Simon Lloyd View Post
    Da, dacă am vedea în postul avansate modul editare a prezentei HELLO tuturor, după cum puteţi vedea că nu este un titlu lung, aşa că am nu ştiu de ce ar trebui să fie trunchiate şi apoi să afişaţi netraduse?
    Ok - aşa cum văd eu lucrurile acum, nu există nici o problemă. Acesta este titlul lung, inclusiv BBCode. Deci, l-aţi redus de vBulletin (după cum puteţi vedea aveţi puncte acolo, aşa că a fost trunchiată). vBET are cod de construcţii care îşi găseşte titluri cu langtitle tăiat - în cazul în care astfel de gasit apoi sfârşitul termenului de langtitle Codul BB se adaugă şi titlul este tradus. De aceea, atunci când sunteţi pe pagina pe forum pentru ai vedea ca aceasta ar trebui să fie - luând act a fost tăiat atât de titlu ansamblu a fost tradus. Iar atunci când sunteţi pe pagina principală pe forum pentru văzându-l ca ultimul mesaj, atunci este tăiat de vBulletin, vBET-l mânere şi traduce titlu tăiat - care este motivul pentru care aveţi alte rezultate obţinute (altceva a fost tradus). Totul este în regulă.

    Şi, după cum îmi amintesc că este tradus pe forum. Am fost acolo şi am văzut acest lucru - problema a fost faptul că rezultatele obţinute au fost pe alte pagina principală pe forum pentru şi în sub-forum pagina.

    Dacă doriţi, pentru a evita titlul fiind tăiat de vBulletin, atunci vă rugăm să mergeţi la dvs. Admin CP şi configuraţi parametrul vBulletin responsabil pentru această (Ultima maximă Titlul discuţiei Afişat Caractere).

    Vă rugăm să spuneţi făcut-o ajuta si nu aveti nevoie de asistenta viitoare aici
    Ultima modificare făcută de vBET; 29-06-11 la 18:06.

Tag-uri pentru acest subiect

Permisiuni postare

  • Tu nu pot posta subiecte noi
  • Tu nu pot mesaj raspunsuri
  • Tu nu pot adăuga ataşamente
  • Tu nu pot edita mesajele tale
  •