PDA

View Full Version: Rezolvate Modernizate pentru a PHP 5.2.14 - Unele limbi sunt defalcate



moman
17-08-10, 18:51
Am avut recent serverul meu upgrade la PHP 5.2.14. În prezent, memcached este încă în jos, astfel încât unele funcţionalităţi nu este de lucru în mea alte suplimente, dar se pare ca este vBET.

Cu toate acestea, doar câteva limbi sunt în prezent de lucru!

Fabrică daneză: PentaxForums.com - Pentax Photography Forum (http://www.pentaxforums.com/forums/da/)
Poloneză nu: http://www.pentaxforums.com/forums/pl/

Acest anunţ este indicat pe toate paginile pe forum pentru:
Notă: Utilizarea undefined constant DRI - presupus "DIR" în pe linia 18

Dacă aş schimba acest cod în fişierul vBET functions_vbseo:
dacă (definit (DIR)!) {
define ('DIR ", (($ getcwd = getcwd ()) $ getcwd:?'.'));
}
la doar
define ('DIR ", (($ getcwd = getcwd ()) $ getcwd:?'.'));

avertizare dispare, dar problema mea nu este fixă. Orice idee de ce acest lucru ar fi? FYI, nu există avize sau erori în prezent fiind indicat pe paginile de vBET.

Am copiat şi sunt utilizaţi în continuare fişierul meu php.ini vechi, astfel încât aceleaşi setări sunt utilizate la fel ca înainte.

Vă mulţumim pentru ajutor!

Adam

moman
17-08-10, 19:02
Actualizaţi-limbile pe care m-am gândit lucrat par doar pentru a fi de lucru pe pagina de start! Încercaţi să deschideţi un fir atunci când autentificat ca membru (nume de utilizator testuser, parola de testare); acesta va afişa o pagină goală albă.

Pentax DSLR Diskussion - PentaxForums.com (http://www.pentaxforums.com/forums/da/pentax-dslr-discussion/)

moman
17-08-10, 19:41
Ar putea problema să fie cu curl sau iconv? Ele sunt pe în PHP, dar nu s-ar putea fi de lucru în mod corespunzător, ca urmare a actualizarii. Există vreo modalitate de a verifica acest lucru?

moman
17-08-10, 19:55
Am unele perspective suplimentare cu privire la problema-

Numai paginile care pot fi pe deplin preluat din cache sunt afişate. Am incercat dezactivarea cache-ul pentru daneze, şi apoi nu s-au pagini apar.

moman
17-08-10, 22:32
Unul mai mult de observare:

Acest cod de la pagina mea de start inclus anterior cu succes a unui fişier (care încă mai funcţionează dacă deschideţi direcly url), în timp ce după upgrade-l nu a făcut nimic:


<?php include('http://www.pentaxforums.com/content/homepage/rss/rss2html.php?XMLFILE=http://www.pentaxforums.com/forums/external.php?forumids=24,37'); ?>

Am avut de a adăuga allow_url_include = Pe la php.ini, si apoi a mers. Poate că unii parametri alte date necesare pentru vBET lipseşte din fişierul de configurare?

moman
17-08-10, 23:00
Şi o actualizare de finală înainte de a merge la culcare pentru noapte:

Am schimbat o setare în Plesk, astfel încât PHP este acum rula ca o aplicaţie CGI. Acest lucru a făcut traduceri din nou de lucru, cu toate acestea, atunci când fac trecerea înapoi la rulează-l ca un modul Apache, evertything concediu din nou, şi de 500 de pagini traduse da erori. Orice idei?

kamilkurczak
18-08-10, 08:48
După cum le-ai scris: acum de traducere se lucrează din nou? vBET este de lucru?
Ai rândul său, pe FLEXIE dvs.?
500 de eroare - aceasta este o eroare între Apache şi server - poate fi un apache greşit şi de configurare a serverului? puteţi lipiţi dvs. aici. htaccess?

moman
18-08-10, 10:15
E de lucru, dar numai atunci când PHP ruleaza ca un script CGI, şi nu ca un modul Apache.

Aici este meu htaccess.:
Comentariu # linia următoare (adăugare în "#" la început)
# Pentru a dezactiva funcţiile de mod_rewrite.
Vă rugăm să reţineţi #: tu încă mai trebuie să dezactivaţi hack în
# Panoul de control pentru a opri vBSEO url rescrieri.
RewriteEngine On

# Unele servere necesită Rewritebase directivă care urmează să fie
# Activat (elimina "#" la început pentru a activa)
Vă rugăm să # Notă: Când activată, trebuie să includă calea de
# În folderul rădăcină vB (de exemplu RewriteBase / forum /)
# RewriteBase /

# RewriteCond% {} ^ HTTP_HOST www \\!. Yourdomain \\. Com
# RewriteRule (.*) http://www.yourdomain.com/forums/ $ 1 [L, R = 301]

RewriteRule ^ ((urllist | sitemap_) .* \\ (xml |..? Txt) (\\ GZ))? $ Vbseo_sitemap / vbseo_getsitemap.php sitemap = $ 1 [L]

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php vbet_lang =? 1 dolar = & redirecţionat / forum / [L, QSA]

************---

Chiar şi atunci când am fugit PHP ca un modul Apache, traduceri individuale au fost de lucru, aşa că, dacă am făcut un post de a utiliza indicativele langtitle, s-ar obţine tradus. Cu toate acestea, pagini netraduse, şi anume siteulmeu / PL / thread.html, care nu a putut fi găsit în cache-ul pur şi simplu generaţi pagini goale alb.

Ar fi frumos dacă am putea urmări în jos cauza asta, ca am un sentiment ca ceva mult mai grav este cauza aceasta pentru a începe cu.

kamilkurczak
19-08-10, 08:50
Acest lucru este toate normele htaccess?. sau numai o parte din acest dosar? nu folositi vBSEO?

Am fost pe site-ul dvs. ca testuser, posta un mesaj, de testare, pentru a traduce poloneză, Japonia etc si acest lucru este de lucru.

Aşa cum am scris in postul anterior - aceasta este o problemă între PHP şi Apache. Această problemă este cauzată de configurare a serverului greşit. Puteţi scrie la furnizorul de gazdă şi întrebaţi despre configurarea bune. El trebuie să-l verifice.

moman
19-08-10, 12:13
Mda, asta e pentru htaccess. Interiorul forumuri.

Am contactat gazda mea şi ei insistă că serverul este configurat corect, dar am citit de asemenea, că numai CentOS suport nativ PHP 5.1.6. Cred că sunt hosed până când am angaja o societate de administrare server şi migra la un nou sistem de operare.

Vă mulţumim pentru ajutor.

kamilkurczak
19-08-10, 18:08
ok, deci, dacă veţi avea nevoie de ajutor din nou - a scrie aici

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations made by vBET Translator 4.10.1