PDA

View Full Version: Rezolvate Capturat un alt 4.2.5 VB cu eroare VBET



ctrenks
04-06-18, 20:49
A fost obtinerea un alt avertisment, aşa că am creat o eroare de raportare să scrie şablonul de jurnal şi capturat acest lucru...



[04-Jun-2018 18:52:57 UTC] $lastpostinfo['lastposter'] = '' . $lastpostinfo['lastposter'] .'";
[4 iunie 2018 18:52:57 UTC] PHP Parse eroare: eroare de sintaxă, neaşteptat '' (T_ENCAPSED_AND_WHITESPACE), asteptam identificator (T_STRING) sau variabile (T_VARIABLE) sau număr (T_NUM_STRING) în /home/allfreec/public_html/phpBB2/includes/class_core.php(4695): eval () ar code on linie 1



Ceea ce am făcut a fost scrie şablonul de jurnal înainte nu a reuşit, mi-a luat 3 zile, dar acest lucru este format de încărcare, care este aruncat eroarea.

vBET
07-06-18, 01:16
Vom investiga şi trimite un răspuns în curând.

vBET
15-06-18, 19:56
Trebuie să avem versiuni diferite de vBulletin, pentru că în loc de jurnalul de erori avem} şi ar trebui să existe unele plug-in de executie.
Vă rugăm să ne dea conţinut liniei 4695 în fişierul /home/allfreec/public_html/phpBB2/includes/class_core.php Deci vom fi capabili de a găsi plug-in care este vinovat şi căutaţi bug.

ctrenks
17-06-18, 02:11
Incepand de la 4660, puteţi vedea codul meu pentru a prinde eroarea în fişierul jurnal aruncind real



/**
* Renders the output after preperation.
* @see vB_Template::render()
*
* @param boolean Whether to suppress the HTML comment surrounding option (for JS, etc)
* @return string
*/
protected function render_output($suppress_html_comments = false)
{
//This global statement is here to expose $vbulletin to the templates.
//It must remain in the same function as the template eval
global $vbulletin;
extract($this->registered, EXTR_SKIP | EXTR_REFS);

$actioned = false;
($hook = vBulletinHook::fetch_hook('template_render_output')) ? eval($hook) : false;

if (!$actioned)
{
$template_code = self::fetch_template($this->template);
}

if (strpos($template_code, '$final_rendered') !== false)
{
eval($template_code);
}
else
{
/*
$tcount = 0;
$tst = str_replace("vB_Template_Runtime::fetchStylevar('outertablewidth')","",$template_code,$tcount);
$tst = str_replace("old_explorer","",$template_code,$mcount);
if ($mcount==0&&$tcount==0){
error_log($template_code, 0);
}
*/
eval('$final_rendered = "' . $template_code . '";');
}

vBET
18-06-18, 18:01
mulţumesc. Şi acest comentat cod este codul, care s-a întors 1 linie din jurnalul de erori?

ctrenks
18-06-18, 18:16
Da, acesta ar conecta orice şablon executat, care nu se potrivesc cele două ştiu cei care a fost de logare. Apoi s-ar scrie ytemple în Jurnalul apoi urmat de mesajul de eroare

ctrenks
18-06-18, 18:55
Nu sunt sigur în cazul în care că a făcut sens, am conectat fiecare singur şablon de încărcare, apoi le eliminat în cazul în care acestea nu a provoca eroarea cu selectare de înlocuire str.

ctrenks
19-06-18, 16:33
mulţumesc. Şi acest comentat cod este codul, care s-a întors 1 linie din jurnalul de erori?

error_log ($template_code, 0); <-această linie scrie curent $template_code la fişierul jurnal

Ca eroarea este fatal, am avut de a scrie fiecare cod de şablon prelucrate, apoi a se vedea ceea ce a fost înainte de eroare fatală este înregistrat.

vBET
21-06-18, 17:06

$lastpostinfo['lastposter'] = '' . $lastpostinfo['lastposter'] .'";
Nu există nici un astfel de cod în vBET... Te-ai făcut orice modificări în cod? Ce versiune ai (poate ceva mai vechi)?

ctrenks
22-06-18, 14:50
Trebuie să fie un alt şablon care utilizează numele de VBET acolo, deoarece nu sunt modificări la VBET 492.

vBET
22-06-18, 16:05
Deci, poate că acest cod este generat prin adăugarea de mai multe părţi (în buclă sau unele altă expresie). Eu va verifica din nou, în căutarea doar pentru o parte din ea şi să ştii.

vBET
23-06-18, 19:03
OK, am gasit-o. Nu am putut găsi mai devreme, pentru că în codul avem personaje de evacuare înainte '. Codul este în dosar vbenterprisetranslator_functions_hooks.php

$vbulletin->templatecache['forumhome_lastpostby'] =
'$lastpostinfo[\'lastposter\'] = \'\' . $lastpostinfo[\'lastposter\'] .\'\\ ";"
. $vbulletin -> templatecache [forumhome_lastpostby];
Eu nu pot reproduce problema, so I sînt nu capabil la spre a verifica soluţie. Vă rugăm să descrieţi modul de a reproduce sau de a încerca să înlocuiască codul cu cea de mai jos. Această soluţie nu a fost verificat.

$vbulletin->templatecache['forumhome_lastpostby'] =
'$lastpostinfo[lastposter] = \'\' . $lastpostinfo[lastposter] .\'\\ ";"
. $vbulletin -> templatecache [forumhome_lastpostby];

Acest lucru poate fi-cod eroare spune despre neaşteptate "şi deoarece vBulletin pune codul nostru în"()eval('$final_rendered = "' . $template_code . '";');) aceasta ar putea duce la erori. Vă rugăm să spuneţi-ne, cum de a reproduce, sau soluţie posibilă a verifica si trimite-ne starea dvs.

ctrenks
25-06-18, 14:31
Eu nu pot vigoare eroarea, numai a putea capta... Aceasta se întâmplă cel puţin de câteva ori în câteva zile, aşa că am va actualiza codul şi ceas!

vBET
26-06-18, 10:05
Mare - vom aştepta pentru info-vă.

ctrenks
27-06-18, 21:38
Până în prezent nu există erori, arata bine

vBET
30-06-18, 09:15
minunat. Voi marca acest bug-ul ca rezolvate şi includ soluție în următoarea lansare. Daca problemele apar din nou, vă rugăm să ne anunţaţi.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Multilingual community supported by vBET Translator 4.10.1