PDA

View Full Version: Rezolvate Eroare după încărcarea 4.3.0



Schmike
10-05-11, 15:11
Am încărcat fişiere pentru 4.3.0 si am următoarea eroare:

Fatal error: Chemare la funcţia de vbet_global_bootstrap_init_start2 nedefinit () in / home / <folder> / public_html / testvb / forum / includes / class_bootstrap.php (103): eval () "cod de d pe linia 5

Am un activ v4.2.3 de funcţionare înainte de a mă încărca cele mai recente fişiere. Eu nu am reusit sa găsit instrucţiuni de upgrade. Presupun că pot încărca doar ea şi suprascrie fişierele din versiunea anterioară?

kamilkurczak
10-05-11, 18:35
ai actualiza fişierul product.xml de la nu-nu-upload folder? Dacă nu - l încărcaţi de admincp dumneavoastră.

De ce? deoarece în această versiune noi nu folosim această funcţie (vbet_global_bootstrap_init_start2 ()), dar daca inca folosesc vechiul fişier XML -. există o referinţă la această funcţie.

Deci, vă rugăm să - încărcaţi nou fişier XML de la nu-folder-încărcare.

Schmike
11-05-11, 02:16
Eroarea Acelaşi lucru se întâmplă pentru admincp. Ce pot face pentru a rezolva această problemă în admincp înainte de a încărca noul fişier XML?

kamilkurczak
11-05-11, 07:18
dacă aveţi această eroare, în admincp - ai nevoie pentru a dezactiva sistemul de cârlig.
doar:
1. deschide şi edita fisierul config.php vBulletin
2. găsi
<?php
3. pastă după această linie:

define('DISABLE_HOOKS', true);
4. salvaţi fişierul.

Acum ai toate cârlige cu handicap şi puteţi utiliza adminp dumneavoastră.

Schmike
11-05-11, 14:59
Administreaza să-l actualizat.

Multumesc.

kamilkurczak
11-05-11, 19:02
mulţumiri pentru confirmare - voi muta acest thread în secţiunea de depanare

cesarica
14-05-11, 00:59
Aceeaşi problemă aici.

Am folosit acest rezolva:
http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/1283-new-installation-error.html

kamilkurczak
14-05-11, 14:16
si acum este rezolvat?

cesarica
14-05-11, 17:46
Da, sa rezolvat
VB 4.1.3

1) încărca toate fişierele din dosar UPLOAD
XML şi încărcaţi la server, şi decât de import şi de suprascriere de produs de pe server

2), după care am avut un mesaj de eroare:
Fatal error: Chemare la funcţia de vbet_global_bootstrap_init_start2 nedefinit () in / home / <folder> / public_html / testvb / forum / includes / class_bootstrap.php (103): eval () "cod de d pe linia 5

2) Am dezactiva cârlig:


4) Am folosit acest lucru:
http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/1283-new-installation-error.html

5) verifica şi corecta steaguri vechi / noi şi noi opţiuni

kamilkurczak
15-05-11, 11:23
mulţumesc pentru confirmare:)

meto
15-05-11, 23:20
Da, sa rezolvat
VB 4.1.3

1) încărca toate fişierele din dosar UPLOAD
XML şi încărcaţi la server, şi decât de import şi de suprascriere de produs de pe server

2), după care am avut un mesaj de eroare:
Fatal error: Chemare la funcţia de vbet_global_bootstrap_init_start2 nedefinit () in / home / <folder> / public_html / testvb / forum / includes / class_bootstrap.php (103): eval () "cod de d pe linia 5

2) Am dezactiva cârlig:


4) Am folosit acest lucru:
http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/1283-new-installation-error.html

5) verifica şi corecta steaguri vechi / noi şi noi opţiuni

Este de bune practici în timp ce faci de întreţinere pe vB sau orice plugin - dezactivaţi cârlige primul. Au doar acele linii în config.php şi comentează-le sau nu;)

webmastersite
18-05-11, 18:08
Am avut aceeaşi problemă Vă trimit pm Kamil. Am încercat să creez cârlig, dar nu a funcţionat.
Edit: Este rezolvată odată i Reupload fişier xml. Într-un fel nu a lucrat la prima încărcare.

kamilkurczak
18-05-11, 20:31
puteţi cofirm că acesta este rezolvată acum? Am fost pe site-ul dvs. şi traducere fapte bune.
Dacă încă nu este bine - vă rugăm să deschideţi thread nou cu această problemă

Mulţumiri

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vBET 4.10.1