PDA

Zobacz pełną wersję: Rozwiązany Komentarze HTML wyświetlany w zgłoszonych użytkownika postu



moman
07-08-10, 12:58
To drobny błąd występuje, gdy wiadomość przez użytkownika z tłumaczone użytkownika jest zgłaszane do moderatora i wysłana do wątku. HTML komentarze są wyświetlane, ponieważ są one konwertowane do postaci HTML-safe przed globalnym hak uruchamiany.

Przed-
http://img39.imageshack.us/img39/7610/screenshot4ij.png

Po-
http://img833.imageshack.us/img833/1936/screenshot5r.png

Fix-
W functions_vbenterprisetranslator_hooks.php znaleźć:

if (strpos($output,'')) {
$ Output = str_replace (array ('',
''),'', $ Output);

Zamień na:

if (strpos($output,'') | | Strpos ($ output ,'<!-- vBET_ENTA ->')) {
$ Output = str_replace (array ('',
'','<!-- VBET_SNTA - >','<!-- vBET_ENTA -> '),'', $ output);

Jest prawdopodobnie mądrzejszy ustalić, które pozwoliłyby te uwagi do wykorzystania np. w "kod" bbcode, ale to nie jest problemem w moim przypadku.

kamilkurczak
09-08-10, 09:41
Ok. Więc muszę odtworzyć tego błędu na mój test forum. Jak to zrobić? Może być to konflikt z innym modów? Możesz to sprawdzić (znajduje konfliktu).
Postaram się je potwierdzić. Pokażę to rozwiązanie Michał.
Dzięki

moman
09-08-10, 10:13
Jeśli się stanowisko w języku innym niż język domyślny na forum, to nazwy użytkowników są przechowywane snta i Enta tagów wokół nich w bazie danych. Wystarczy zgłosić taką wiadomość, a w wątku generowane automatycznie, połączona nazwa użytkownika będzie zawierać komentarzy.

kamilkurczak
10-08-10, 11:36
I nie można odtworzyć ten problem na moim forum.

oczywiście muszę znać - może być konflikt. Należy opisać, jak znaleźć konfliktu w poprzednim poście, więc opiszę je teraz.

proszę, wyłącz wszystkie inne mody, jeden po drugim (vBET musi być włączony) i spróbować znaleźć ten problem ponownie. Jeśli jeden z tej mody jest wyłączona i nie można fint ten problem - mamy konflikt z tego moda.

Tak więc, proszę spróbować znaleźć ten konflikt:)

moman
10-08-10, 11:46
Nie mogę tego zrobić na moim forum teraz, jak to jest żyć witryny, a nie do badań.

Oto informacje, mogę zapewnić:
1. SNTA i komentarze Enta są zapisywane w "postusername" pola w 'post' tabeli w bazie danych.
2. Kiedy jest sprawozdanie, vBulletin pobiera nazwę użytkownika z tego pola, a tym samym, komentarze są widoczne.

Jeśli nie możesz znaleźć błąd, nie martw się-to może być określone na mojej stronie, chociaż wątpię.

vBET
11-08-10, 18:25
Nie ma kolumnie "postusername 'w' post 'tabeli. Przypuszczam, że ta kolumna została dodana przez niektórych mod - w tym przypadku powinno to być problem jak kilka kwestii integracji. Ale nie wiemy, z którym mod.

Tabela po masz kolumnie "nazwa" - ale nie ma wartości ze znacznikami NTA. Sprawdziłem to w naszej bazie danych przez tę kwerendę:

SELECT * FROM post where username like '%SNTA%'
A na naszym forum jest dużo wiadomości napisanych w różnych językach.

Można określić, które z Twoich modów dodanej "postusername" kolumnę do 'post' tabeli. To byłoby pomocne, aby dowiedzieć się co się tam dzieje. W tej chwili mogę przenieść tego wątku do sekcji Rozwiązywanie problemów, a my go przenieść do sekcji integracji, gdy będziemy wiedzieli, z których mod integrujemy tutaj.

moman
12-08-10, 11:49
Myślę, że miałem na myśli użytkownika. Będę zapewnić Państwu zdjęcie wkrótce.

moman
12-08-10, 11:57
To właśnie polu nazwy.

Zobacz tutaj przykład:

Co ciekawe, nie wszystkie przetłumaczone posty zawierają Enta i SNTA tagów wokół użytkownika.

http://img265.imageshack.us/img265/2383/97408180.gif

BTW-należy zwiększyć ograniczeń rozdzielczości na załączone obrazki.

kamilkurczak
12-08-10, 12:35
ok, jest to "nazwa użytkownika". teraz jest on poprawny.

If you can't find the bug, no worries- it might be specific to my site, even though I doubt that.
ok, ale chcielibyśmy, aby podręcznik integracji z modem, który powoduje ten błąd. (Jeśli jest to problem spowodowany przez konflikt).

po drugie - chcielibyśmy, aby potwierdzić rozwiązanie dla naszych użytkowników.

moman
14-08-10, 19:31
Czy na pewno jest to spowodowane przez konflikt, i po prostu nie zdarza się w określonych okolicznościach? Niestety, tak naprawdę nie można zrobić dodatkowe badania na mój koniec. Tylko 8 posty w mojej całej bazy danych mają nazwy użytkowników z komentarzami NTA owinięty wokół nich. Należy również pamiętać, że system tłumaczenie jest szeroko stosowane na mojej stronie-bazy danych pamięci podręcznej może wzrosnąć do 10 Gb +. To musi zatem oznaczać jedną dwie rzeczy: albo błąd istniały w przeszłości i obecnie jest stałe, lub, że błąd występuje bardzo rzadko.

Czy sprawdzono tabeli post w bazie danych na tej stronie?

kamilkurczak
17-08-10, 10:03
tak, jesteśmy Sprawdziłem to i na naszym forum test (i na naszej głównej forum vBET) wszystko działa dobrze.

moman
17-08-10, 18:59
Ok, są szanse, że błąd jest stary i został naprawiony, a następnie. Mam nowy problem z PHP, że już w tym forum, jak również, jeśli można sprawdzić, że dla mnie.

kamilkurczak
19-08-10, 08:41
Jak widzę na forum - to działa teraz, rozwiązać

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations made by vBET Translator 4.10.1