PDA

Zobacz pełną wersję: Rozwiązany Google odmówić główna dodatkowe adresy URL tworzone przez vBET



myandy99
25-08-11, 04:07
vBET 3.4.1
vBSEO 3.6
vBulletin 3.6.8
vBSEO Mapa strony

I zintegrowane vBET z witryny vBSEO i adresy URL generowane w Sitemap znacznie wzrosła z powodu dodatkowych języków. Jednak Google odmawia index większość z nich na stronach internetowych z następującymi wiadomość wysłana do mnie na narzędzia dla webmasterów:


Googlebot znaleźć ogromną liczbę adresów URL w witrynie: http://xxxx.com/

Googlebot napotkał problemy podczas przemierzania http://xxxx.com/ miejscu.

Googlebot napotkał bardzo dużej liczby linków w witrynie. Może to wskazywać na problem z Twojej strony struktury adresów. Googlebot może niepotrzebnie się czołgać wielu różnych adresów URL, które wskazują na identycznych lub podobnych treści, lub indeksowania części witryny, które nie są przeznaczone do zaindeksowane przez Googlebota. W wyniku Googlebot może zwiększać obciążenie łącza, lub może nie być w stanie całkowicie indeks wszystkich treści w witrynie.

Więcej informacji na ten temat

Lista adresów URL próbki z potencjalnymi problemami. Jednak ta lista może nie zawierać wszystkich problematycznych adresów URL w witrynie.

(Uwaga: adresy URL próbki zagranicznych adresów języka (np. http://xxx.com/forums/no/something-something.html) i pracują adresy URL nie, w podziale URL).


W rezultacie, podczas gdy z vBET złożyłem dużo więcej adresów niż przed (661934) do Google za pomocą mapy witryny, Google odrzucił większość z nich i tylko indeksowane 44.506 z nich.

Szczegółowy komunikat, który wyjaśnia dlaczego Google nie index tych adresów jest w następujący sposób:


Adresy URL nie po
Podczas testowania próbki adresów URL z Twojej mapy witryny wykryliśmy, że niektóre adresy przekierowują do innych lokalizacji. Zalecamy, aby Mapa strony zawierające adresy URL punktu do miejsca docelowego (stron docelowych przekierowania) zamiast przekierowania do innego adresu URL.

Błąd HTTP: 301
URL:
http://xxx.com/forums/sl/blah-blah-blah/314-what-ever-sample.html
Problem wykryty: 18 sierpnia 2011

Jeżeli Google nie indeksuje więcej moich adresów, jeśli nie wszystkie? Czytałem na tym forum dobre opowieści o vBET zwiększenie indeksowanych adresów URL w sieci, przez co w dodatkowy ruch. To nie działo się ze mną.

Jak rozwiązać mój problem?

kamilkurczak
25-08-11, 08:21
hello,
możesz wkleić tutaj pełną treść wiadomości z google? z pełną listą adresów źle? jeśli nie chcesz, aby wkleić go tutaj - można PM do mnie. Muszę to sprawdzić linki zauważony przez google:) dzięki

myandy99
26-08-11, 06:15
Wystarczy PM'ed Ciebie. Razem 2 PW ponieważ wiadomość Google jest bardzo długa. Dzięki

kamilkurczak
26-08-11, 09:02
hello,
Sprawdziłem linki i nie zauważyłem nic złego URL-i dwuosobowych przekierowań. Możesz wkleić tutaj zawartość pliku robots.txt?
po drugie - Google Chrome narzędzia (ctrl + shift + j w chrom) zauważyłem pewne błędy - można to sprawdzić usng przeglądarka Google Chrome.
(Złe żądanie 400, obrazu Nie znaleziono = 404) można to sprawdzić.

Postaram się znaleźć dlaczego google wysłać do Ciebie, że wiadomość.

po drugie. Zauważyłem kilka stron z podwójnym lang w url, na przykład: więc nie ma problemu z przekierowaniem. czy jesteś pewien, że można zintegrować vBET z vBSEO poprawnie?

myandy99
26-08-11, 17:33
Myślałem, że jestem po instrukcje do integracji vBET z vBSEO. Co sądzisz może tęskniłem? Mogę dokładnie sprawdzić.

Forum / nie / pl / PhotoPlog jest na rzecz osoby trzeciej mod vBulletin i nie został zintegrowany z vBET (nie wiem jak to zrobić), więc nie dziwię się, aby zobaczyć dziwne adresy URL PhotoPlog pod vBET. PhotoPlog jest zainstalowany w głównym miejscu, a nie głównym forum tak naprawdę URL należy root / cokolwiek-language / PhotoPlog nie root / forum / cokolwiek-language / PhotoPlog. Ale w każdym razie Google nie narzeka na moje zwykłych adresów URL forum jest zbyt wiele i problematyczne.

To jest mój robots.txt przed otrzymałem komunikat Google:

User-agent: Slurp

User-agent: *
Disallow: / forum / cron.php
Disallow: / forum / login.php
Disallow: / forum / newreply.php
Disallow: / forum / newthread.php
Disallow: / forum / printthread.php
Disallow: / forum / private.php
Disallow: / forum / profile.php
Disallow: / forum / register.php
Disallow: / forum / report.php
Disallow: / forum / reputation.php
Disallow: / forum / search.php
Disallow: / forum / sendmessage.php
Disallow: / forum / payments.php
Disallow: / forum / cgi-bin /
Disallow: / forum / includes /
Disallow: / forum / living_avatars /
Disallow: / forum / customavatars /
Disallow: / forum / members.php
Disallow: / forums / memberlist.php
Disallow: / współlokatora
Disallow: / współlokatora-notused
Disallow: / 3rdparty /
Disallow: / cgi-bin /
Disallow: / classes /
Disallow: / crons /
Disallow: / funkcje /
Disallow: / import /
Disallow: / includes /
Disallow: / JScript /
Disallow: / licencji /
Disallow: / modules /
Disallow: / moderator /
Disallow: / psystems /
Disallow: / smarty /
Disallow: / temp /
Disallow: / ajax /
Disallow: / news.php /
Disallow: / forum / members /

Mapa serwisu: http://xxxx.com/forums/sitemap_index.xml.gz


To jest mój robots.txt gdy otrzymałem wiadomości Google (dodałem przeszkadzają w / forum / language / członków)


User-agent: Slurp

User-agent: *
Disallow: / forum / cron.php
Disallow: / forum / login.php
Disallow: / forum / newreply.php
Disallow: / forum / newthread.php
Disallow: / forum / printthread.php
Disallow: / forum / private.php
Disallow: / forum / profile.php
Disallow: / forum / register.php
Disallow: / forum / report.php
Disallow: / forum / reputation.php
Disallow: / forum / search.php
Disallow: / forum / sendmessage.php
Disallow: / forum / payments.php
Disallow: / forum / cgi-bin /
Disallow: / forum / includes /
Disallow: / forum / living_avatars /
Disallow: / forum / customavatars /
Disallow: / forum / members.php
Disallow: / forums / memberlist.php
Disallow: / współlokatora
Disallow: / współlokatora-notused
Disallow: / 3rdparty /
Disallow: / cgi-bin /
Disallow: / classes /
Disallow: / crons /
Disallow: / funkcje /
Disallow: / import /
Disallow: / includes /
Disallow: / JScript /
Disallow: / licencji /
Disallow: / modules /
Disallow: / moderator /
Disallow: / psystems /
Disallow: / smarty /
Disallow: / temp /
Disallow: / ajax /
Disallow: / news.php /
Disallow: / forum / members /
Disallow: / forum / af / members /
Disallow: / forum / m² / members /
Disallow: / forum / ar / members /
Disallow: / forum / hy / members /
Disallow: / forum / az / members /
Disallow: / forum / eu / members /
Disallow: / forum / jest / members /
Disallow: / forum / bg / members /
Disallow: / forum / ca / members /
Disallow: / forum / zh-CN / members /
Disallow: / forum / h / members /
Disallow: / forum / cs / members /
Disallow: / forum / da / members /
Disallow: / forum / nl / members /
Disallow: / forum / en / members /
Disallow: / forum / i / members /
Disallow: / forum / tl / members /
Disallow: / forum / fi / members /
Disallow: / forum / fr / members /
Disallow: / forum / gl / members /
Disallow: / forum / ka / members /
Disallow: / forum / de / members /
Disallow: / forum / el / members /
Disallow: / forum / ht / members /
Disallow: / forum / IW / members /
Disallow: / forum / hi / members /
Disallow: / forum / hu / members /
Disallow: / forum / jest / members /
Disallow: / forum / id / members /
Disallow: / forum / ga / members /
Disallow: / forum / to / members /
Disallow: / forum / ja / members /
Disallow: / forum / ko / members /
Disallow: / forum / lv / members /
Disallow: / forum / l / members /
Disallow: / forum / mk / members /
Disallow: / forum / ms / members /
Disallow: / forum / mt / members /
Disallow: / forum / nie / członków /
Disallow: / forum / fa / members /
Disallow: / forum / pl / members /
Disallow: / forum / pt / members /
Disallow: / forum / ro / members /
Disallow: / forum / ru / members /
Disallow: / forum / sr / members /
Disallow: / forum / sk / members /
Disallow: / forum / sl / members /
Disallow: / forum / es / members /
Disallow: / forum / sw / członków /
Disallow: / forum / sv / members /
Disallow: / forum / zh-TW / members /
Disallow: / forum / th / members /
Disallow: / forum / tr / members /
Disallow: / forum / Wielka Brytania / members /
Disallow: / forum / ur / members /
Disallow: / forum / vi / members /
Disallow: / forum / cy / members /
Disallow: / forum / yi / members /
Disallow: / forum / member.php
Disallow: / forum / af / member.php
Disallow: / forum / m² / member.php
Disallow: / forum / ar / member.php
Disallow: / forum / hy / member.php
Disallow: / forum / az / member.php
Disallow: / forum / eu / member.php
Disallow: / forum / jest / member.php
Disallow: / forum / bg / member.php
Disallow: / forum / ca / member.php
Disallow: / forum / zh-CN / member.php
Disallow: / forum / h / member.php
Disallow: / forum / cs / member.php
Disallow: / forum / da / member.php
Disallow: / forum / nl / member.php
Disallow: / forum / en / member.php
Disallow: / forum / i / member.php
Disallow: / forum / tl / member.php
Disallow: / forum / fi / member.php
Disallow: / forum / fr / member.php
Disallow: / forum / gl / member.php
Disallow: / forum / ka / member.php
Disallow: / forum / de / member.php
Disallow: / forum / el / member.php
Disallow: / forum / ht / member.php
Disallow: / forum / IW / member.php
Disallow: / forum / hi / member.php
Disallow: / forum / hu / member.php
Disallow: / forum / jest / member.php
Disallow: / forum / id / member.php
Disallow: / forum / ga / member.php
Disallow: / forum / to / member.php
Disallow: / forum / ja / member.php
Disallow: / forum / ko / member.php
Disallow: / forum / lv / member.php
Disallow: / forum / l / member.php
Disallow: / forum / mk / member.php
Disallow: / forum / ms / member.php
Disallow: / forum / mt / member.php
Disallow: / forum / nie / member.php
Disallow: / forum / fa / member.php
Disallow: / forum / pl / member.php
Disallow: / forum / pt / member.php
Disallow: / forum / ro / member.php
Disallow: / forum / ru / member.php
Disallow: / forum / sr / member.php
Disallow: / forum / sk / member.php
Disallow: / forum / sl / member.php
Disallow: / forum / es / member.php
Disallow: / forum / sw / member.php
Disallow: / forum / sv / member.php
Disallow: / forum / zh-TW / member.php
Disallow: / forum / th / member.php
Disallow: / forum / tr / member.php
Disallow: / forum / Wielka Brytania / member.php
Disallow: / forum / ur / member.php
Disallow: / forum / vi / member.php
Disallow: / forum / cy / member.php
Disallow: / forum / yi / member.php
Disallow: / forum / hy / member.php
Disallow: / forum / az / member.php
Disallow: / forum / eu / member.php
Disallow: / forum / ka / member.php
Disallow: / forum / ur / member.php

Mapa serwisu: http://xxxx.com/forums/sitemap_index.xml.gz

kamilkurczak
29-08-11, 09:12
możesz sprawdzić nasz plik roboty tutaj
http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/general-discussions/243-vbet-performance.html # post1178

vBET
29-08-11, 20:10
Hi. Właśnie opublikował informację, aby Kamil do przekazania mi PM. Jak widzę problem jest spowodowany przez podwójne kod języka w URL - to dlaczego masz e-mail z Google - masz wiele adresów URL z tej samej treści.

Po pierwsze - takie linki nie powinny być tworzone. Przyczyną tutaj nie może być zintegrowany wtyczek.

Następna nawet jeśli URL jest tworzony vBET przypuszczać, aby dowiedzieć się o tym i przekierowanie. Przekierowanie nie dzieje się na forum i to jest problem. Nie wiem, dlaczego nie redirect - jest vBET błąd lub z powodu korzystania z niej na nie jest oficjalnie wspierana wersja vBulletin. vBET 3.x jest dla vBulletin 3.8, i używasz vBulletin 3.6. Muszę to sprawdzić na miejscu. Proszę mi PM Admin CP i FTP szczegóły dostępu.

myandy99
30-08-11, 04:47
Wystarczy PM'ed się

vBET
31-08-11, 04:33
OK, więc - teraz widzę, prawdziwy problem - linki do PhotoPlog nie powinna zawierać / forum w ogóle. To był problem integracji - nie było żadnego wysiłku, integracja i połączenie było względne a nie bezwzględne, tak vBET Zakłada się, że jest jeszcze związek forum.

Nie wiem, jak to przyczyniło się do skargi Google, ale ja to widzę. Każdy (prawie) linki zawarte są tłumaczone linki - każda przetłumaczona strona zawiera niedziałający odsyłacz do PhotoPlog (jak DOMENA / forum / pl / PhotoPlog / index.php został zawarty na każdej stronie z polskim tłumaczeniem). Tak więc każda przetłumaczona strona zawiera łącza do powielonych treści, ponieważ w ramach tych niedziałających linków masz PhotoPlog stronę, która zawiera zawartość strony głównej forum.

Właśnie dodałem PhotoPlog do ignorowane adresy tak vBET nie wygeneruje takich niedziałających linków do PhotoPlog już. Byłoby lepiej zintegrować i również przetłumaczone, ale nie jest objęty bezpłatną pomocą techniczną. Proszę otworzyć nowy wątek w dziale integracji o pomoc - nadal będzie trudne, jeśli w ogóle możliwe, bo masz to w połączeniu z vBSEO zasady - tak najprawdopodobniej standardowych wskazówek integracji nie wystarczy. Dokonywanie integracji naszych pracowników jest płatna i kosztuje $ 30 (http://www.vbenterprisetranslator.com/integration-service.php).

Faktycznie więc rozwiązanie rozwiązuje problem poprzez utrzymywanie stron PhotoPlog z vBET systemu. Niedziałających linków nie będą generowane już i uznanych już niedziałających linków przez Google zostanie przekierowany tak łącza jak:
DOMAIN/forums/pl/photoplog/gallery-view-3.html
zostanie przekierowany do:
DOMAIN/forums/photoplog/gallery-view-3.html

Więc trzeba jeszcze dodać regułę htaccess, który przekieruje do takich wniosków:. DOMAIN/photoplog/gallery-view-3.html
Jest to już z vBET systemu (vBET teraz ignoruje PhotoPlog na forum) - to dlatego, że swoim forum pozwala na takie niedziałających linków.

To powinno rozwiązać problem - nie widzę żadnych innych anomalii. Jeśli nie - daj nam znać gdzie. Proszę zwrócić szczególną uwagę na wszystkie linki wykraczających poza katalog forum - sprawdź czy po przetłumaczeniu tych są poprawne. Te powinny być absolutne, inaczej vBET będzie zobaczyć jak część zawartości forum i dodać śledzenie tłumaczenie nie. Możliwe jest śledzenie tłumaczenie do stron spoza katalogu forum i tłumaczenie support, jeżeli jest to generuje za pomocą silnika vBulletin, ale wymaga integracji - przez tłumaczy vBET default forum.

Proszę powiedzieć, czy potrzebujesz więcej pomocy w tej dziedzinie.

PS.
Jeszcze jedna anomalia, ale nie związane z vBET - Google pokazują kilka linków do stron kartki, gdzie po przejściu nie widziałem sama treść strony po przekierowania innym adresem URL, upewnij się, że przekierowanie wysyła odpowiedni nagłówek mówi, że zawartość nie istnieje.

vBET
04-09-11, 19:48
Odpowiadając na pytanie w PM dlaczego trzeba było ostrzeżenie o stronę, która jest teraz doskonale OK.

Możliwe przyczyny:
1. Miał łącze do powielonych treści (na złe łącze PhotoPost który był na każdej stronie przetłumaczone przed dokonaliśmy zmiany)
2. Kiedy Google przybył tam po raz pierwszy możesz mieć problemy z tłumaczenie samo Google - jak przekroczenie kwot, lub czasowego zablokowania żądań wychodzących z serwera, lub czasowe zablokowana przez Google Translation API się (z innego powodu niż tłumaczenie) - więc jeśli ba tych się kiedy Google robota odwiedził jeszcze nie buforowane strony, a następnie robota widziałem tylko układ z wszystkie puste teksty (wynik tłumaczenia był pusty ciąg znaków dla każdego tłumaczenia) - tak wszystkie strony był sam to.

Nie można powiedzieć to się stało, ale są możliwe przyczyny, które widzimy teraz. Prosimy także pamiętać, że właśnie teraz, gdy bufor jest wypełniony jest mniej prawdopodobne, że będzie przekraczać Tłumaczenie Google API kwoty (to jest od jakiegoś czasu - po Google się ogłoszenie, że API Tłumaczenie zostanie zamknięty).

W tej chwili nie widzimy żadnych problemów z resztą adresów URL. Jeżeli zauważysz, że problem, poinformuj nas o tym będziemy natychmiast reagować, aby pomóc. W tej chwili wygląda dobrze. Czy potrzebujesz więcej pomocy w tej kwestii? :)

vBET
07-09-11, 19:04
Jak napisał w PM - w tej chwili nie potrzebna jest pomoc tutaj. W przypadku, gdy będziesz potrzebował więcej pomocy w tej dziedzinie, należy po prostu napisz tutaj:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vBET translator 4.10.1