PDA

Zobacz pełną wersję: / Forums dołączony do domeny na miejscu



myandy99
20-07-11, 21:11
vBSEO 3.6
vBulletin 3.6.8
vBET 2.3.x
vBSEO mapa strony

Po zainstalowaniu darmowej wersji test i znalazłem się tłumaczenie działa świetnie!

Nie ma jednak poważny problem na adresy:

Moja strona jest serwisem społecznościowym (xxx.com URL) zintegrowany z forum vBulletin v3.6.8 (xxx.com URL / forum).

. Po zainstalowaniu vBET i wprowadziła zmiany do administratora forum htaccess, natknąłem się na problem - raz wybrać tłumaczenie, nie mogę wrócić do xxx.com jak wszystkie adresy URL xxx.com teraz staje xxx.com / forums.

Dla URL xxx.com / index.php przykład? Page = muzyka staje się teraz xxx.com / forum / index.php? Page = muzyki i dlatego part sieci strony jest całkowicie złamana jak wszystkie adresy URL są przekierowywane na forum vBulletin.

A, URL forum, który został xxx.com / forum nie, staje się xxx.com / forum / forum.

Jeśli wyłączony śledzenia URL, powyższy problem nie odejdziesz, ale automatyczne tłumaczenie zatrzymuje się również, co nie jest, czego chcę.

Umieścić / forum jako parametr katalog Forum w vBET ustawienia, a ja za instrukcję zmienić. Htaccess dla użytkowników vBSEO.

Czego mi brakuje?

vBET
20-07-11, 23:37
Może to być spowodowane przez złe ustawienia. Należy pamiętać, że parametr katalogu Forum powinny być stosowane tylko wtedy, gdy forum wykorzystuje podkatalogu URL, gdy jest prawdziwe podkatalogu (nie wirtualne - jak na przykład przez vBSEO). Jest to wyraźnie opisane w opisie parametrów.

Więc upewnij się, że mają do tego prawo. Proszę oczyścić parametr katalogu forum i sprawdzić czy pomógł.

myandy99
21-07-11, 02:51
Mój adres forum jest xxx.com / forum, dlatego dodałem / forums w vBET ustawienia katalogu Forum.

Usuwanie to nie pomogło. Po usunięciu tego, adres forum, gdy tłumaczenie jest zaznaczone, staje się xxx.com / cs / forums (cs jest językiem), co niedziałający link.

Oto mój htaccess w katalogu / forum root.:


# Comment the following line (add '#' at the beginning)
# to disable mod_rewrite functions.
# Please note: you still need to disable the hack in
# the vBSEO control panel to stop url rewrites.
RewriteEngine On

# Some servers require the Rewritebase directive to be
# enabled (remove '#' at the beginning to activate)
# Please note: when enabled, you must include the path
# to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
#RewriteBase /

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forums/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forums/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

# RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.xxx\.com
# RewriteRule (.*) http://www.xxx.com/forums/$1 [L,R=301]

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.xxx\.com$
RewriteRule ^(.*)$ http://xxx.com/forums/$1 [L,R=301]

RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?)?)$ vbseo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]



vBET
21-07-11, 13:26
I źle się wcześniej, bo z tego opisu:

Dla URL xxx.com / index.php przykład? Page = muzyka staje się teraz xxx.com / forum / index.php? Page = muzyki i dlatego part sieci strony jest całkowicie złamana jak wszystkie adresy URL są przekierowywane na forum vBulletin.

Teraz rozumiem. To wszystko jest OK - tylko vBET darmowej wersji nie obsługują tłumaczenia zawartości zewnętrznej - tłumaczy tylko forum. URL:? Xxx.com / index.php music = poza forum, więc przerwy. vBET darmowa wersja przekłada tylko forum. Nic więcej.

Pełna wersja vBET przekłada się zawartości poza forum generowane vBulletin - można go zobaczyć na naszym forum. Zobacz treść tutaj:
http://www.vbenterprisetranslator.com/
lub tutaj
http://www.vbenterprisetranslator.com/downloads.php
i bawić się z tłumaczenia.

Jeśli nadal nie rozumiem problemu - proszę o przesłanie mi dokładny adres URL strony, która sprawia problemu.
Jeśli dobrze rozumiem to dobrze - to odpowiedź brzmi: free vBET nie obsługują tłumaczenie treści poza forum, płatnej obsługuje stron poza forum generowane z silnikiem vBulletin.

PS.
W swoim htaccess zasady vBET są w złym miejscu -. Te powinny być TUŻ PRZED zasady vbseo - żadne inne przepisy powinny być między vBET i zasady vbseo.

myandy99
21-07-11, 15:05
Tak moje zasady są przed zasad vBSEO.

Będzie kupić wersję komercyjną. Czy muszę odinstalować darmową wersję i zainstalować wersję komercyjną?

vBET
21-07-11, 20:47
Tak - jeśli chcesz zainstalować wersję komercyjną, to najpierw należy odinstalować darmową wersję - wystarczy go odinstalować przez Admin CP.

Ponadto należy pamiętać, że. Reguł htaccess nie zmieni.

myandy99
11-08-11, 20:17
Witam kupiłem wersję komercyjną, odinstalować darmową wersję i zainstalować wersję handlowych 3.x. Prace tłumaczenie, ale mam dokładnie takie same problemy jak w wersji darmowej.

Musiałem wyłączyć URL śledzenia inaczej URL staje xxx.com / forum / forum kiedy nawigacja.

Ponadto, kolejny problem nadal istnieje -. Po dodaniu reguł URL przed zasadami vBSEO w htaccess, vBSEO mapa strony link jest uszkodzony. Mam nie znaleziono strony o mój adres URL witryny. Usuwanie wszystkich zasad vBET by uczynić pracę URL mapy witryny ponownie, ale z pewnością nie jest rozwiązanie.

Am I czegoś brakuje?

vBET
11-08-11, 20:26
Aby mapa działa zasady vBET przejść do odpowiedniego miejsca. Po prostu nie daniele instrukcje - w instrukcji masz jasno opisane do wprowadzenia zasady vBET TUŻ PRZED vbseo.php zasad i ustawić go przed zasad mapa zamiast. Również upewnij się, że masz zasady wersji płatnej - bez nich ma inne zasady. Usuń stare zasady i umieścić nowe w odpowiednim miejscu + dodaj katalogu forum do 2 pierwszych zasad (tak jak opisane w instrukcji). Jeśli będzie to nadal nie działa - wyślij całą zmianie zawartości pliku htaccess..

O / forum / forum - co masz ustawione w Admin CP -> vBET -> Główne - katalog Forum>?

myandy99
11-08-11, 21:14
Ok dzięki. I rozwiązał mapa złamane problemu link. Ale .. / forum / problem forum nadal istnieją. I tak ustawić / forums w Admin CP -> vBET -> Główne - katalog Forum>. Bez ustawienia forum w tej dziedzinie tłumaczenia nawet nie działa - to prowadzi do strony, nie istnieje.

myandy99
12-08-11, 00:45
Oto mój aktualny htaccess pod xxx.com / forum root.:


# Komentarz następujący wiersz (dodaj "#" na początku)
# W celu wyłączenia funkcji mod_rewrite.
# Uwaga: trzeba jeszcze wyłączyć hack w
# Panelu sterowania vBSEO zatrzymać url przepisuje.
RewriteEngine On

# Niektóre serwery wymagają dyrektywy RewriteBase być
# Włączony (usuń "#" na początku w celu aktywacji)
# Uwaga: po włączeniu, należy podać ścieżkę
# Do głównego folderu vB (tj. RewriteBase / forum /)
# RewriteBase /

RewriteBase / forum /

% {HTTP_HOST} ^ www \\. Xxx \\. Com $
RewriteRule ^(.*)$ http://xxx.com/forums/ $ 1 [L, R = 301]

RewriteRule ^ ((urllist | sitemap_) .* \\ (xml |..? Txt) (\\ gz))? $ Vbseo_sitemap / vbseo_getsitemap.php sitemap = $ 1 [L]

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 & przekierowany = / forum / index.php [L, QSA]
RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 & przekierowany = / forum / $ 2 [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | vbseo_sitemap / | cron)
RewriteRule ^ ((archiwum /)?(.* \\. Php (/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}!-F
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}!-D
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} ^! (Admincp | modcp | clientScript | cpstyles | zdjęcia) /
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

Jak widać, miałem do usunięcia
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L, QSA] z. Htaccess aby praca URL witryny. Czy to, co mam zrobić? Nie pamiętam czytałem wszędzie, gdzie instrukcje, że mam usuwać reguły vBSEO w. Htacess plik, aby adres URL mapy witryny nadal działać. Czy to zepsuć moje vBSEO?

vBET
13-08-11, 01:25
Hi. Nie pamiętasz usuwać reguły vbseo w naszej instrukcji, ponieważ nie jest w naszych instrukcji i nigdy nie został poproszony o to zrobić. Jesteś został poinstruowany, aby usunąć stare zasady vBET (z darmową wersję) i wprowadzenia nowych zasad vBET (od pełnej wersji) w odpowiednim miejscu. Nie musisz usunąć vbseo.php zasad. Przepraszam, jeśli moje poprzednie instrukcje nie było jasne.
Również usuwanie reguł vbseo nie zaszkodzi forum, bo zasady są przed vBET zasady vbseo i te same zasady (tylko inny plik) tak więc reguły vbseo nie są aktywne tak.

O / forum / forum wydania:
1. Masz źle pierwsze 2 zasady vBET - ustawić tam / forum zamiast / forum - proszę to poprawić
2. Jeśli nadal nie działa prosimy o komentarz tej linii w pliku htaccess.:

RewriteBase / forum /
3. Jeśli nadal nie działa - proszę mnie PM szczegóły dostęp do Admin CP, vbseo CP, FTP - będzie to sprawdzić na miejscu.

myandy99
13-08-11, 18:52
Starałem się 1 i 2, ale nadal ten sam problem.

I właśnie się dowiedziałem tłumaczenie tylko na forum domu, a nie na poszczególne stopnie. Wystarczy PM'ed Państwu potrzebnych informacji. Dzięki

vBET
14-08-11, 12:08
Idąc tam teraz.

vBET
14-08-11, 12:22
Trzeba było złe ustawienia dla:
Forum główne domeny - to miał być używany tylko podczas korzystania z subdomen nie podfoldery
Rodzaj - nie został zmieniony na vBSEO

Ponadto trzeba było wyłączyć śledzenie tłumaczenia.

To wszystko jest odpowiednio ustawione teraz i wydaje się działać dobrze:) Proszę sprawdzić i potwierdzić.

myandy99
14-08-11, 17:38
Niestety nie działa całkowicie - problem forach / forum nadal istnieje. Na przykład, po przejściu do forum i kliknij tłumaczenie, innych nie-forum linki są dodawane / forum / w nich i złamał je wszystkie. Na przykład, http://xxx.com/index.php?page=music teraz staje http://xxx.com/forums/index.php?page=music. W tym przypadku nawet strona główna forum sama źle link - staje się http://xxx.com/forums/forums

I tak jak powiedziałem wcześniej, powyżej / forum / forum Problem zniknie dopiero po wyłączeniu śledzenia URL i dlatego wyłączyłem śledzenie adresu URL.

vBET
14-08-11, 21:36
Widzę te linki. Proszę, by te linki bezwzględne zamiast względnych. Tak więc zestaw jest pełna http URL ... i tak dalej. Ponadto należy pamiętać, że vBET jest w stanie obsługiwać tłumaczenie dla stron poza forum, jeżeli te są generowane przy użyciu silnika vBulletin. Będziesz mieć również do integracji tych. Zobacz tutaj instrukcja jak wspierać tłumaczenie stron poza forum: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq-2.html # post1546

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 enjoy automatic translations