PDA

View Full Version: Решени Форум Линкови проблем уште еднаш



moman
22-01-10, 03:45
Од надградба на 3.3.0, овој баг е уште еднаш се случува: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/248-forum-links-% 3D-неуспех 2.html

Од Фиксната дојдовме до претходно не работи веќе: (

moman
22-01-10, 03:47
Тоа се случува и со линкови до нашите корисник фото галерија, па јас привремено им овозможи на "Замена" Форум линкови "со директни линкови до целта адреси? "Опција во имала привремено (ова паузи ми hit counter).

vBET
22-01-10, 19:12
Вие направивте рачни промени во датотека и за време на ажурирање ќе замени тоа ќе се вратам на дифолт. Тоа е причината зошто престана да работи.

Извинете, но колку што тоа нема да бидат поддржани официјално ќе треба да го задржи рачно. Па само ве молиме направи одново и ти ќе работи повторно.

Јас ќе одам за да ја видите поблиску линк кој што се укажува за и јас ќе ги провери можноста за поддршка на ова во следното издание:) јас ќе го даде одговорот таму.

Edit:
Ја видов - Ве молиме обидете се користи опцијата "Игнорирај адреси" во vBET главни опции - тоа треба да го реши прашањето и да ја задржите вашата избрана адреси не следи од страна на превод.

moman
22-01-10, 23:54
Благодарам-јас ќе ја користи оваа опција. Јас redid упатството промени и тоа не е ефикасна, така што ќе се држиме до игнорира адреси опција.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vBET Translator 4.10.1