PDA

View Full Version: Photopost Проблем



Maciej
08-05-11, 22:40
Имам проблем со photopost i е во поддомен кога вртење оптимизација линкови е работи со ова. Htaccess во под-домен

RewriteEngine На
# ПРАВИЛА за оптимизација за превод линкови, без било кој мотор оптимизација (на суровини vBulletin врски)
# Ако сте користење на VB "Mod Преработи Пријателски URL" и потоа стави овие правила непосредно пред vB правила
RewriteRule Архива / index.php? / $ 2 & Language = $ 1 [l, QSA]
RewriteRule index.php? јазик = $ 1 [l, QSA]
RewriteRule 2 $? Јазик = $ 1 [QSA]

Проблемот е по јазик промена сакам да видам некоја слика во галерија ..
Мапа од поддомен
пример: gallery.mydomain.co / bg / showimage XXXXX е менување на: mydomain / bg / showimage xxxx така прелистувачот не може да се најде на интернет.

Имам имала злато и Последна фотографија пост и последните во мрежата!, Vbet 4.3

Имам tryied секое нешто:

Може да ви помогне мене?

Во коренот имам htaccess со е да се обезбеди од имала и vbet / Google chrom прелистувач dosnt необработени transalation fallowing SA секој пат кога ќе кликнете на галеријата јазик е менување на стандардно ..

kamilkurczak
09-05-11, 23:01
Добро, ќе го провериш за вас

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vBET Translator 4.10.1