PDA

View Full Version: Стоп за потрага по x неуспеси (база на податоци Кеш)



Snake
08-02-11, 20:36
Ова е поставен на 15

Би рекол 5 прават vbet побрзо?

Како сигурно по 5 обиди се знае дали да се користи кеш или не.

Youngster
08-02-11, 22:19
Хм, јас ќе разговара со Kamil, но мислам дека си во право, за 100% јас ќе пишувам кога ќе го консултирам со Kamil

Snake
08-02-11, 22:21
OK

Snake
09-02-11, 12:07
Дали е ова навистина толку тешко да се одговори?

Youngster
09-02-11, 12:12
Не, навистина тешко, но ако сакате добар anwser, ние треба да го консултирам:)

Snake
09-02-11, 12:13
Точно, добро и програмери се на интернет денес, тие одговори на моите други конец!

Youngster
09-02-11, 14:36
Да, змијата во право си, 5 е добро да се направи vBET побрзо, јас сум тестирани на тест форумот и вие ќе бидете во право.
Ви благодариме за anwser

Snake
09-02-11, 14:39
Велики, што ме доведува до мојата следна прашање, ќе ги намали уште биде подобро, да речеме 3.

Snake
14-02-11, 12:09
Зошто е поддршка секогаш така fricking бавно!

Тоа не е тешко прашање!

kamilkurczak
14-02-11, 12:44
Здраво,

Оваа опција е опишан во admincp-> vBET-> кеш
Само гласи: Ако ја поставите оваа вредност премногу ниски тоа ќе се намали страница генерација брзина.

Ова е optionaly, на еден форум ќе работи подобро со висока вредност, на друг - со многу ниска. На нашиот главен vBET форум Ние ја имаат оваа опција поставени на 15.

Ова не е задолжително. Можете да го тестирате најдобра опција за вашиот форум.

Snake
14-02-11, 12:48
Јас воопшто не се разбере како тоа го деградира перформанси, сигурно пониска е побрзо, без оглед на форумот.

Ако се гледа за 3 пати поголема од таа мора да биде доволно за да го најдете превод.

Зошто би Некои форуми треба да бидат пребарување 15x, а некои 5x, doesn't смисла.

Исто така, admincp англискиот јазик е толку лошо, тоа е причината зошто ми треба појаснување. Јас можам да читам само парична казна, па ве молам не ме точка на друго место, сакам поддршка, тоа е причината зошто јас сум тука.

kamilkurczak
14-02-11, 12:55
Значи, зошто тоа не е задолжително? Бидејќи еден форум да има повеќе содржина итн
Ние работиме на нашите и нашите клиенти искуство. Подобро ако можете да го промените на вредноста на оваа опција:)

Значи, ве молам, тест за вас форум (исто така ако го поставите 0 - ја исклучите оваа опција)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations supported by vBET 4.10.1