מחשב כף יד

צפה בגרסא המלאה: בשפות רבות מדי = רע?

moman
13-09-11, 02:31
במהלך הגירה מ - גוגל ל-API של מיקרוסופט, נאלצתי להשבית 13 שפות בפורום שלי, למרבה המזל, שפות אלה לא היו מאוד פופולרי בקרב המבקרים שלנו. הם הסתכמו בכ pageviews 50k, לעומת כמעט 500k הצפיות בדף עבור השפות האחרות גם יחד.

לאחר השבתת השפות האלה אני מיד ציין שני דברים ב-Google Webmaster Tools:

1. מספר הדפים זחל ליום כמעט הוכפל
2. הזמן הממוצע לזחול חצוי.

יש לי אחד של שני הסברים אפשריים לכך: או ה-API של גוגל הוא איטי יותר, או שיש שפות רבות מדי פשוט מתפוצץ וזה לוקח ממנו אינדוקס של תוכן האתר העיקרי שלך. מחשבות?

vBET
13-09-11, 08:39
לדעתי הגורם העיקרי הוא מספר בקשה API תרגום. אם המערכת עושה הרבה API אלה בתרגום אז אתה יכול התגובה איטית יותר. זו הסיבה ברמזים הביצועים שלנו אנו ממליצים על dissable כמה שפות בהתחלה. כאשר מטמון יתמלאו אז אתה יכול להוסיף תרגומים נוספים מעת לעת. מכיוון שרוב מועבר למטמון כבר יהיה בסדר. גם אם חלק API trnaslation יש מגבלות אתה לא בלם אותם:)

moman
14-09-11, 09:03
בהתחלה (כמעט 2 שנים!) אני אמנם רק קבוצת משנה של שפות פעיל, אבל ככל שחלף הזמן מצאתי את עצמי שמאפשר את כולם. נחש כי עשה יותר נזק כי טוב!

למרבה הצער האתר שלנו מקבל הרבה תנועה, כך אני יכול באמת רק מטמון עד 4 ימים של תרגומים (=> 10Gb). אולי בעל "שרת מטמון" נפרדת עם כמה מאות הופעות של נתונים במטמון יהיה פתרון קבע טוב יותר, כמו פעם google כיבוי API שלהם אני חושב שאנחנו נהיה הרבה יותר להסתמך בכבדות על מטמון (ראה חוט השני האחרונות שלי).

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations supported by vBET 4.10.1