PDA

View Full Version: Previše jezika = loše?



moman
13-09-11, 02:31
Tijekom migracija iz Google Microsoft je API, morao sam isključiti 13 jezika na moj forum, srećom, ovi jezici nisu bili jako popularni među našim posjetiteljima. Oni su iznosili oko 50k prikaza stranica, u usporedbi s gotovo 500k pregleda stranica drugih jezika u kombinaciji.

Nakon što je onemogućavanje tih jezika, odmah sam primijetio dvije stvari u Google alatima za webmastere:

1. Broj stranica indeksirano na dan gotovo udvostručio
2. Prosječna puzati vrijeme prepolovljen.


Imam jedan od dva moguća objašnjenja za to: ili Google API je sporiji, ili imaju previše jezika jednostavno osveti i to traje daleko od indeksiranje vaših glavnih sadržaja. Misli?

vBET
13-09-11, 08:39
Mislim da je glavni uzrok je broj zahtjeva za prevođenje API. Ako vaš sustav čini puno onih onda prijevod API može odgovor vam sporije. To je razlog zašto u našem performanse savjeti savjetujemo da dissable neke jezike na početku. kada cache će ispuniti do tada možete dodati više prijevode s vremena na vrijeme. Budući da većina međuspremnika već će biti u redu. Također, ako neki trnaslation API ima ograničenja nećete kočnica one:)

moman
14-09-11, 09:03
Na početku (skoro prije 2 godine!) Sam doista imala samo podskup jezika aktivna, ali kako vrijeme bude odmicalo sam završio omogućujući im sve. Pretpostavljam da nije više štete da je dobra!

Nažalost, naš site dobiva toliko prometa da sam realno mogu samo cache memorije do 4 dana prijevoda (=> 10 Gb). Možda ima zasebnu "cache poslužitelj" s nekoliko stotina koncerata u predmemorija podataka će biti trajno rješenje bolje, kao što je nekad Google ugasi njihov API-ja mislim da ćemo biti oslanjajući se puno više oslanja na cache memorije (pogledajte moje druge nedavne navoj).

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vBET Translator 4.10.1