PDA

Teljes verzió megtekintése: Megoldott DB méret



moman
06-12-09, 09:23
Vajon normális, ha a adatbázis tripla méretű telepítését követően vBET?

Kezdtem egy 1Gb DB, és most nézem közel 3. Bár tudom, hogy teljes oldalak hozzászólás kerülnek gyorsítótárba itt, nem lenne stabil, hogy ezt megtenni egy külön adatbázisban kívül BB (pl. 2.x nem)?

vBET
10-12-09, 21:45
Igen - a DB növekedni fog. A tartalom szorozni 52-szor (ha minden nyelv engedélyezve van), így nehéz, hogy nem nő;)

Használata ugyanolyan DB NEM befolyásolja a Stabilitási Fórum egyáltalán, mert nincs lekérdezést használó más források BB. Szintén vBET 2.x is használja ugyanazt az adatbázist.

Bármikor letilthatja egyes nyelveken, vagy csak disable cache egyes nyelvek esetén DB mérete kérdés az Ön számára. De amíg van hely a merevlemezen a méret a DB nem érinti a számítógépét - vBET használ indexeket minden kérdésre. Van egy dolog, amit lehet érdekel, ha a cache táblák igazán nagy - ezek elszámolási stratégiák. További részletek az látogasson el az Admin CP -> vBET -> gyorsítótár.

moman
11-12-09, 20:47
Köszönöm a választ! Ez eltűnik ezeket az aggályokat.

Az én végső gond a mysqldumps. Ha futok mysqldump keresztül parancssorból, van-e mód arra, hogy kizárja a vBET cache táblákat a dömpingelt? Inkább nem pazarolják helyet mentés a cache: p

vBET
11-12-09, 23:18
Terveink között támogatják a fájlok cache. Lenne szükség sokkal több helyet a merevlemezen, de kap adatok nélkül DB lekérdezések. Nem végrehajtásának megkezdése ezt még.

Ebben a pillanatban azt tervezzük, hogy hogyan konfigurálható kell és egyéb részleteket. Azt akarjuk, hogy futás mindenkinek - ez azt jelenti, nem szükséges telepíteni további cache motor.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vBET Translator 4.10.1