PDA

View Full Version: / Forumima priloženoj uz ime domene preko stranice



myandy99
20-07-11, 21:11
vBSEO 3,6
vBulletin 3.6.8
vBET 2.3.x
vBSEO sitemap

Instalirao sam slobodan inačici za test i ja sam saznala prijevod utvrde velik!

Međutim, postoji veliki problem na URL-ova:

Moj site je socijalna umrežavanje stranica (URL xxx.com) integriran s vBulletin v3.6.8 foruma (URL xxx.com / forumima).

. Nakon instalacije vBET i napravio izmjene na forum korijen htaccess, naišao sam na problem - kad sam odabrati prijevod, ne mogu se vratiti na xxx.com kao i sve xxx.com URL sada postaje xxx.com / foruma.

Na primjer URL xxx.com / index.php? Page = glazbe sada postaje xxx.com / foruma / index.php? Page = glazbu i time socijalne umrežavanje dio stranice je potpuno slomljen kao i sve URL preusmjereni na vBulletin forumima.

I, forum URL, koji je xxx.com / forumima, ne postaje xxx.com / foruma / Forum.

Ako sam isključen URL za praćenje, gore navedeni problem bi nestao, ali automatsko prevođenje i prestaje, što nije ono što želim.

Stavio sam / forume kao forum katalog parametar u vBET postavkama, a ja sam slijedio upute za promjenu. Htaccess za vBSEO korisnicima.

Što sam ja nedostaje?

vBET
20-07-11, 23:37
To može biti uzrokovano pogrešno konfiguracije. Imajte na umu da forum imenik parametar treba koristiti samo kada je vaš forum koristi poddirektorij u URL-u kada je pravi poddirektorij (ne virtualni - kao na primjer od strane vBSEO). To jasno je opisano u parametru opis.

Dakle, pobrinite se da imate to pravo. Molimo očistite vaše parametar Forum imenik i provjerite je to pomoć.

myandy99
21-07-11, 02:51
Moj forum URL xxx.com / forumima i to je razlog zašto sam dodao / foruma u vBET postavkama foruma katalog.

Uklanjanje to ne pomogne. Nakon uklanjanja toga, URL za forum, kad je odabrana prijevod, postaje xxx.com / CS / foruma (CS je jezik), što je rezultiralo prekinutu vezu.

Evo mog htaccess u / forumima korijenskom direktoriju.


# Comment the following line (add '#' at the beginning)
# to disable mod_rewrite functions.
# Please note: you still need to disable the hack in
# the vBSEO control panel to stop url rewrites.
RewriteEngine On

# Some servers require the Rewritebase directive to be
# enabled (remove '#' at the beginning to activate)
# Please note: when enabled, you must include the path
# to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
#RewriteBase /

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forums/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forums/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

# RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.xxx\.com
# RewriteRule (.*) http://www.xxx.com/forums/$1 [L,R=301]

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.xxx\.com$
RewriteRule ^(.*)$ http://xxx.com/forums/$1 [L,R=301]

RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?)?)$ vbseo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]



vBET
21-07-11, 13:26
Ja vas pogrešno prije jer je ovaj opis:

Na primjer URL xxx.com / index.php? Page = glazbe sada postaje xxx.com / foruma / index.php? Page = glazbu i time socijalne umrežavanje dio stranice je potpuno slomljen kao i sve URL preusmjereni na vBulletin forumima.

Sada razumijem. To je sve u redu - samo vBET besplatnu verziju ne podržava prijevod vanjski sadržaj - prevodi jedini forum. URL: xxx.com / index.php page = glazba je izvan forum tako da razbija. vBET besplatnu verziju prevodi jedini forum sadržaj. Ništa više.

Cijeli vBET verzija prevodi sadržaje izvan foruma generirana sa vBulletin - možete ga vidjeti na našem forumu. Pogledajte sadržaj ovdje:
http://www.vbenterprisetranslator.com/
ili ovdje
http://www.vbenterprisetranslator.com/downloads.php
i igrati se s prijevodom.

Ako još uvijek ne razumijem pitanje - pošaljite mi točan URL stranice što čini problem.
Ako ja to razumijem pravo - onda je odgovor: besplatno vBET ne podržava prijevod sadržaja izvan foruma, platio jedan podupire stranice izvan foruma generirana sa vBulletin motor.

PS.
U svom htaccess pravila za vBET su u pogrešnom mjestu -. One bi trebale biti neposredno prije vbseo pravila - nema druge pravila bi trebala biti između vBET i vbseo pravila.

myandy99
21-07-11, 15:05
Da mi pravila prije vBSEO pravila.

Ja ću kupiti komercijalne verzije. Trebam li deinstalirati slobodan inačici i komercijalna verzija instalirati?

vBET
21-07-11, 20:47
Da - ako želite instalirati komercijalne verzije onda prvo morate deinstalirati besplatnu verziju - to je dovoljno da ga deinstalirati Admin CP.

Također imajte na umu da. Htaccess pravila će se promijeniti.

myandy99
11-08-11, 20:17
Pozdrav Kupio sam komercijalnu verziju, besplatna inačica deinstalirati i instalirati komercijalne verzije 3.x. Prijevod djela, no ja sam točno iste probleme kao i sa slobodan inačici.

Morao sam isključiti URL za praćenje inače URL postaje xxx.com / Forum / Forum kad sam navigaciju.

Osim toga, još jedan problem i dalje postoji -. Nakon dodavanja URL pravila ispred vBSEO pravila u htaccess, vBSEO sitemap veza puca. Imam stranica nije pronađena na moj URL Sitemapa. Uklanjanje svih vBET pravila bi kazalo raditi URL opet, ali to sigurno nije rješenje.

Jesam li nešto nedostaje?

vBET
11-08-11, 20:26
Da bi se kazalo trčanje pravila potez vBET na odgovarajuće mjesto. Vi jednostavno nije jelen za uporabu - u nastavi li jasno su opisane staviti vBET pravilima neposredno prije vbseo.php pravila i vi ga prije kazalo pravila umjesto. Također budite sigurni da imate pravila za plaćene verzije - besplatne ima različita pravila. Izvadite stari pravila i stavite nove u odgovarajuće mjesto + Dodaj forum katalog prva 2 pravilima (kao što je opisano u uputama). Ako to još uvijek neće raditi - molimo Vas da pošaljete cijeli promijenio Htaccess datoteku sadržaja..

O / Forum / Forum - Što ste postavili za Admin CP -> vBET -> Glavna -> Forum imenik?

myandy99
11-08-11, 21:14
Ok hvala. Ja riješio Sitemap prekinutu vezu problem. Ali .. / foruma / Forum problem i dalje postoji. I, da mogu postaviti / forumima na Admin CP -> vBET -> Glavna -> Forum imenik. Bez postavljanje foruma na tom polju prijevod ne bi ni rad - to bi dovesti do ne-postojeću stranicu.

myandy99
12-08-11, 00:45
Evo moje trenutne htaccess datoteku pod xxx.com / foruma korijen.


# Comment sljedeći redak (dodajte '#' na početku)
# Da biste onemogućili mod_rewrite funkcije.
# Imajte na umu: Vi još uvijek trebate kupiti onesposobiti hack u
# Ploča vBSEO kontrolu da se zaustavi URL prerade.
Na RewriteEngine

# Neki poslužitelji zahtijevaju RewriteBase direktiva da se
# Omogućeno (ukloni '#' na početku za aktiviranje)
# Imajte na umu: Kada je omogućeno, morate uključiti put
# Da root vB mapa (tj. RewriteBase / foruma /)
# RewriteBase /

RewriteBase / Forum /

RewriteCond% {HTTP_HOST} ^ www \\. Xxx \\. Com $
RewriteRule ^(.*)$ http://xxx.com/forums/ $ 1 [L, R = 301]

RewriteRule ^ ((urllist | sitemap_) .* \\ (XML |..? Txt) (\\ Gž))? $ Vbseo_sitemap / vbseo_getsitemap.php Sitemap = $ 1 [L]

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 & preusmjereni = / forum / index.php [L, QSA]
RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 & preusmjereni = / forum / $ 2 [L, QSA]

RewriteCond% {} REQUEST_URI! (Admincp / | modcp / | vbseo_sitemap / | cron)
RewriteRule ^ ((arhiva /)?(.* \\. Vbenterprisetranslator_seo.php (/.*)?))$ php [L, QSA]

RewriteCond% {} REQUEST_FILENAME!-F
RewriteCond% {} REQUEST_FILENAME!-D
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} ^! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | slike) /
Vbenterprisetranslator_seo.php $ RewriteRule [L, QSA]

Kao što možete vidjeti, ja sam morao ukloniti
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L, QSA] od. Htaccess da URL Sitemapa rad. Je li to ono što sam trebao učiniti? Ne sjećam se gdje sam pročitao vaše upute da moram izbrisati vBSEO pravila. Htacess datoteci da bi URL Sitemapa i dalje raditi. Hoće li ovaj vijak moje vBSEO?

vBET
13-08-11, 01:25
Bok. Ne zaboravite da izbrišete vbseo pravila naših uputa, jer to nije u našim uputama i nikada nije pitao za to. Možete je upućen ukloniti stari vBET pravila (iz slobodnog verzija) i staviti nove vBET pravila (iz pune verzije) na odgovarajuće mjesto. Ne morate ukloniti vbseo.php pravila. Žao nam je, ako mom prethodnom uputama nije bilo jasno.
Također uklanjanje vbseo pravila neće naškoditi Vašem forumu, jer vBET pravila prije vbseo pravila, a to su ista pravila (samo na različite datoteke) tako da vbseo pravila nisu aktivni anyway.

O / Forum / Forum pitanja:
1. Imate pogrešno prva 2 vBET pravila - što postavite tu / forum umjesto / foruma - Molimo vas da popravite to
2. Ako još uvijek ne radi molimo Vas da komentirati ovu liniju u svoj htaccess datoteku.

RewriteBase / Forum /
3. Ako još uvijek ne radi - molim PM me pristup pojedinosti svoje Admin CP, vbseo CP-om, FTP - Ja ću provjeriti to na mjestu.

myandy99
13-08-11, 18:52
Pokušao sam svoje 1 i 2, ali još uvijek isti problem.

I, upravo sam saznao prijevod radi samo na forumu kuće, a ne o pojedinačnim stepeništa. Samo vam PM'ed s informacijama koje trebate. Hvala

vBET
14-08-11, 12:08
Idete tamo sada.

vBET
14-08-11, 12:22
Imali ste krivo konfiguracija za:
Forum glavna domena - to trebao koristiti samo kada koristite pod-domene nije pod-mape
Link Tip - nije promijenio vBSEO

Također vam je isključen prijevod praćenje.

To je sve postavljeno na odgovarajući način sada i čini se da radi u redu:) Molimo provjerite i potvrdite.

myandy99
14-08-11, 17:38
Nažalost, to ne radi u potpunosti - Forum / Forum problem i dalje postoji. Na primjer, nakon idete na forum i kliknite prijevod, drugim ne-forum Linkovi dodaju / foruma / u njih i slomio ih sve. Na primjer, http://xxx.com/index.php?page=music sada postaje http://xxx.com/forums/index.php?page=music. U ovom slučaju čak i stranica foruma sam je krivo vode - to postaje http://xxx.com/forums/forums

I, kao što sam rekao prije, iznad / foruma / forumima će problem nestati samo ako ste isključili URL za praćenje i to je razlog zašto sam isključen URL za praćenje.

vBET
14-08-11, 21:36
Vidim one linkove. Molimo samo da one linkove apsolutni umjesto relativne. Dakle, skup ima punu http URL ... i tako dalje. Također imajte na umu da vBET je u mogućnosti to podrška prijevoda za Vaše stranice izvan foruma, ako su one generira korištenjem vBulletin motora. Morat ćete integrirati tim. Vidi ovdje za upute kako bi podržao prijevod stranice izvan foruma: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq-2.html # post1546

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vBET 4.10.1