PDA

View Full Version: / Форуми, приложени към име на домейн в целия сайт



myandy99
20-07-11, 21:11
vBSEO 3.6
Еврофутбол 3.6.8
vBET 2.3.x
vBSEO карта на сайта

Аз инсталирах безплатната версия за тест и аз не съм намерил превод работи чудесно!

Въпреки това, има един основен въпрос на URL адреси:

Моят сайт е сайт за социални контакти (URL xxx.com), интегрирана с Еврофутбол v3.6.8 форум (URL xxx.com / форуми).

След като инсталирате vBET и направени промени в корена на форум Htaccess, аз се сблъска с проблем - след като аз избирам превод, не може да се върнете към xxx.com като всички URL адреси xxx.com сега става xxx.com / форуми.

За пример URL xxx.com / index.php? Страница = музика сега става xxx.com / форуми / index.php? Страница = музика, и следователно социалните мрежи на сайта е напълно разбити, тъй като всички URL адреси са пренасочени към Еврофутбол форуми.

И, форум URL, който е xxx.com / форуми не става xxx.com / форуми / форуми.

Ако аз се обърна за проследяване на URL, по-горе проблем ще изчезне, но автоматичния превод също така спира, което не е това, което искам.

Сложих / форуми като параметър Форум директория в vBET настройките, и аз го последвах инструкцията да се промени. Htaccess за vBSEO потребители.

Какво съм аз липсва?

vBET
20-07-11, 23:37
Това може да бъде причинено от грешната конфигурация. Моля, обърнете внимание, че параметър Форум директория трябва да се използва само когато вашия форум използва поддиректория в URL, когато то е реално поддиректория (не виртуални - като например, направени от vBSEO). Това е ясно описан в параметър описание.

Така че се уверете, че имате това право. Моля, почистване на параметър Форум директория и да проверите, та да помогне.

myandy99
21-07-11, 02:51
Моят форум URL xxx.com / форуми и затова добавих / форуми в vBET Форум настройки директорията.

Премахването на това не помогна. След премахване на този URL за форум, когато преводът е избран, става xxx.com / CS / форуми (CS е език), в резултат счупена връзка.

Ето и моята Htaccess в главната директория / форуми.:


# Comment the following line (add '#' at the beginning)
# to disable mod_rewrite functions.
# Please note: you still need to disable the hack in
# the vBSEO control panel to stop url rewrites.
RewriteEngine On

# Some servers require the Rewritebase directive to be
# enabled (remove '#' at the beginning to activate)
# Please note: when enabled, you must include the path
# to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
#RewriteBase /

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forums/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forums/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

# RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.xxx\.com
# RewriteRule (.*) http://www.xxx.com/forums/$1 [L,R=301]

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.xxx\.com$
RewriteRule ^(.*)$ http://xxx.com/forums/$1 [L,R=301]

RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?)?)$ vbseo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]



vBET
21-07-11, 13:26
Аз ви неразбрани преди, защото на това описание:

За пример URL xxx.com / index.php? Страница = музика сега става xxx.com / форуми / index.php? Страница = музика, и следователно социалните мрежи на сайта е напълно разбити, тъй като всички URL адреси са пренасочени към Еврофутбол форуми.

Сега аз разбирам. Всичко е ОК - само vBET безплатната версия не поддържат превод на външно съдържание - превежда само форум. URL:? Xxx.com / index.php страница = музиката е извън форума, така тя се разпада. vBET безплатната версия превежда само съдържанието на форума. Нищо повече.

Пълна версия vBET превежда съдържанието извън форума, генерирани с Еврофутбол - можете да я видите в нашия форум. Вижте съдържанието тук:
http://www.vbenterprisetranslator.com/
или тук
http://www.vbenterprisetranslator.com/downloads.php
и да играе с превод.

Ако все още не разбираме въпроса - моля да ми изпратите точния URL на страница, което прави въпроса.
Ако аз го разбирам правилно, тогава отговорът е: безплатно vBET не поддържат превод на съдържанието извън форума, плати една поддържа страници извън форум с двигател Еврофутбол.

PS.
Във вашия Htaccess правила за vBET са в грешното място - те трябва да бъдат точно преди правилата vbseo - няма други правила трябва да бъдат между vBET и vbseo правила.

myandy99
21-07-11, 15:05
Да моите правила са пред vBSEO правила.

Аз ще купя търговска версия. Смятате ли да се наложи да деинсталирате безплатната версия и да инсталирате комерсиалната версия?

vBET
21-07-11, 20:47
Да - ако искате да инсталирате комерсиалната версия, тогава първо трябва да деинсталирате безплатната версия - тя е достатъчно, за да я деинсталирате от Admin CP.

Също така моля, имайте предвид, че ще се промени. Htaccess правила.

myandy99
11-08-11, 20:17
Здравейте, аз закупени търговска версия, деинсталиран безплатната версия и инсталиран търговски 3.x. версия Преводът работи, но имам абсолютно същите проблеми и с безплатната версия.

Аз трябваше да изключите URL за проследяване, в противен случай URL става xxx.com / форуми / форуми, когато се движите.

В допълнение друг проблем, все още съществува - след добавяне на URL правила в предната част на правила vBSEO в Htaccess, vBSEO карта на сайта връзката е прекъсната. Имам страницата не е намерена за моята карта на сайта URL. Премахването на правилата за всички vBET ще направят карта на сайта URL работа отново, но това определено не е решение.

Пропускам ли нещо?

vBET
11-08-11, 20:26
За да имате карта на сайта работи vBET правила се движат на подходящо място. Вие просто не лопатар инструкции - в инструкцията са ясно описани vBET правила точно преди vbseo.php правила и го сложи пред карта на сайта правила, вместо. Също така моля, бъдете сигурни, че имате правила за платената версия - свободно има различни правила. Премахване на старите правила и нови в подходящо място + добави директория форум за първите 2 правила (точно както е описано в инструкциите). Ако все още няма да работи - моля изпратете цялата промени Htaccess съдържание на файл..

За нас / форуми / форуми - това, което имате, за Admin CP -> vBET -> Основни -> Форум на директория?

myandy99
11-08-11, 21:14
Ok благодарение. Реших карта на сайта разбити връзка проблем. Но .. / форуми / форуми проблем все още съществува. И да задам / форуми на Admin CP -> vBET -> Основни -> Форум директория. Без определяне на форуми в тази област на превод не би дори да работят - това би довело до не-съществуваща страница.

myandy99
12-08-11, 00:45
Ето сегашното ми Htaccess файл под xxx.com / форуми корен.:


# Коментар следния ред (добавете "#" в началото)
#, За да забраните mod_rewrite функции.
# Моля, обърнете внимание: Вие все още трябва да изключите рана в
# Контролния панел vBSEO да спре URL пренаписва.
RewriteEngine На

# Някои сървъри изискват Rewritebase директивата да бъде
# Поддръжка (премахнете "#" в началото, за да активирате)
# Моля, обърнете внимание: когато е активирана, трябва да включва пътя
#, За да ви главната папка VB (т.е. RewriteBase / форуми /)
# RewriteBase /

RewriteBase / форуми /

RewriteCond% {HTTP_HOST} ^ WWW \\. XXX \\ COM $
RewriteRule ^(.*)$ http://xxx.com/forums/ $ 1 [L, R = 301]

RewriteRule ^ ((urllist | sitemap_) .* \\ (XML | ...? TXT) (\\ GZ))? $ Vbseo_sitemap / vbseo_getsitemap.php карта на сайта = $ 1 [L]

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 и пренасочени = / форум / index.php [L, QSA]
RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 и пренасочени = / форум / $ 2 [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | vbseo_sitemap / | Cron)
RewriteRule ^ ((архив /)?(.* \\. PHP (/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}!-F
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}! Г
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} ^ (admincp | modcp | clientscript | cpstyles | изображения) /
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

Както виждате, аз трябваше да премахнете
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L, QSA]. Htaccess да направят карта на сайта за работа на URL. Е, че това, което аз трябваше да направя? Аз не си спомням, прочетох някъде указание, че аз трябва да изтриете vBSEO правила в htacess файла, за да направят карта на сайта URL продължи да работи. Дали този винт vBSEO ми?

vBET
13-08-11, 01:25
Здравейте. Ти не си спомням да изтриете vbseo правила в нашите инструкции, защото тя не е в нашите инструкции и никога не е бил помолен да го направя. Ти беше инструктиран да се премахнат старите правила vBET (безплатната версия) и да постави нови правила vBET (пълна версия) в подходящо място. Вие не трябва да премахнете vbseo.php правила. За съжаление, ако предишните ми инструкции не е ясно.
Също така премахването на vbseo правила няма да навреди на вашия форум, защото vBET правила са пред правила vbseo и тези са едни и същи правила (просто друг файл), така vbseo правила или иначе не са активни.

За нас / форуми / форуми въпрос:
1. Вие сте прав първите 2 vBET правила - там сте задали вместо / форум / форуми - моля, поправете това
2. Ако все още не работи, моля, коментирал този ред в файла Htaccess.:

RewriteBase / форуми /
3. Ако не още работа - моля PM ми данни за достъп до Admin CP, vbseo CP, FTP - Аз ще провери на място.

myandy99
13-08-11, 18:52
Опитах се 1 и 2, но все още същия проблем.

И аз просто намери превод работи само на форума за начало, а не върху индивидуалните тъпче. Само ти PM'ed с нужната ви информация. Благодаря

vBET
14-08-11, 12:08
Отиват там сега.

vBET
14-08-11, 12:22
Трябваше грешната конфигурация за:
Форум основните домейн - Предполагам, че да се използват само, когато се използват поддомейни, а не под-папки
Link Type - не е променено за vBSEO

Също така е изключена превод проследяване.

Всичко е подходящо сега и изглежда работи добре:) Моля, проверете и потвърдете.

myandy99
14-08-11, 17:38
За съжаление тя не работи напълно - форуми / форуми проблем все още съществува. За пример, след като отидете на форум и кликнете превод, други не-Форум Връзки се е добавил / форуми / в тях и счупи всички тях. Например, http://xxx.com/index.php?page=music сега става http://xxx.com/forums/index.php?page=music. В този случай дори форум начална страница сама по себе си е погрешно връзка - става http://xxx.com/forums/forums

И, както казах преди, по-горе / форуми / форуми проблем ще изчезне само ако изключите проследяването на URL и това е защо се обърнах URL за проследяване.

vBET
14-08-11, 21:36
Аз виждам тези връзки. Моля, просто направете тези връзки абсолютна вместо роднина. Така че, поставена там пълна HTTP URL ... и така нататък. Също така, моля, имайте предвид, че vBET е в състояние да поддържат превод на страниците си извън форума, ако тези са генерирани с помощта на Еврофутбол двигател. Вие ще трябва да се интегрират тези. Вижте тук за инструкции как да подкрепят превод на страниците извън форума: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq-2.html # post1546

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vBET 4.10.1