PDA

View Full Version: Решени Случайни проблеми с преобразуване на URL



simit patel
25-11-09, 18:06
Здравейте,

Използва vbet тъй като клон 2.x и модернизация по протежение на пътя. аз просто обновен до 3.2.2.

Сега, когато щракнете върху флага, забелязвам, както и URL промени. Въпреки това, понякога страница се зарежда правилно, но друг път, аз просто се бяла страница, която казва, че "страницата не е намерен". моя сайт informedtrades.com. аз имам vbseo инсталирани, както добре.

Видях някои хора, които отчитат подобен опит, но аз не виждам някой да говори за настъпване само някои от време, нито пък аз виждам хора, които само са проблем, след това последните ъпгрейд. съжалявам, ако това е вече е разгледал и съм го пропуснал.

някакви идеи за това как да се реши проблема?

благодаря
СИМИТ

vBET
25-11-09, 20:44
Здравейте. Мисля, че открих модела. На вашия форум връзките, които имат специални символи се твърди, че да не бъдат намерени. Не знам защо все още.

Ние не сме в състояние да го възпроизвежда върху нашите сървъри (както можете да видите тук работи добре), така че, моля PM ми данни за достъп до Admin CP и FTP.

jorgejgm
26-11-09, 00:03
Здравейте,

Използва vbet тъй като клон 2.x и модернизация по протежение на пътя. аз просто обновен до 3.2.2.

Сега, когато щракнете върху флага, забелязвам, както и URL промени. Въпреки това, понякога страница се зарежда правилно, но друг път, аз просто се бяла страница, която казва, че "страницата не е намерен". моя сайт informedtrades.com. аз имам vbseo инсталирани, както добре.

Видях някои хора, които отчитат подобен опит, но аз не виждам някой да говори за настъпване само някои от време, нито пък аз виждам хора, които само са проблем, след това последните ъпгрейд. съжалявам, ако това е вече е разгледал и съм го пропуснал.

някакви идеи за това как да се реши проблема?

благодаря
СИМИТ
Здравейте, аз се случи веднъж, но ако презаредите страницата отново и го прави добре. Истината, че е рядко, поздравления.

vBET
26-11-09, 04:55
Истината е, че тя не е от значение, като тя рядко - то не трябва да се случи на всички, и ние ще направим всичко възможно, за да работи през цялото време:)

simit patel
26-11-09, 16:18
и се връща към vbet 312, който работи добре. така, въпросът е свързан с някаква разлика между 312 и 322. също така, когато аз се върна до 312, първото нещо, което направих, беше даден продукт презаписване. проблемът все още продължава да съществува. тогава, когато се качих на файлове на 312, които като че ли за решаване на проблема. така, може би проблемът се отнася до файл, редактиране, направени между 312 и 322.

също да се отбележи, е, че аз имам vbblogs инсталиран. това не е влияние на всички URL адреси в блогове не са били написани в чуждестранна герои. нито 322, нито през 312 година.

Наистина бих искал да се възползвам от новите функции в 322. има така или иначе мога да направя, че в светлината на ситуацията?

благодаря
СИМИТ

Добавено: Разбира се, аз имам последната версия на vbseo.

vBET
26-11-09, 16:23
Това не е най-добрата идея да преинсталира, когато подкрепа е от вашия съвет ...

Също така да намеря, че това е проблем с vBSEO конфигурация. Моделите, които имате за конец няма да позволи за чуждестранни признаци:


'VBSEO_URL_THREAD' => '(\d+)-([a-z\._\-ŠŽšžźŔÁÂĂÄĹÇČÉĘËĚÍÎĎŃŇÓÔŐÖŘŮÚŰÜÝŕáâăäĺçčéęëěíîďńňóôőöřůúűüý˙µA-Z\d-]+)\.html',


тя трябва да бъде нещо като това:


'VBSEO_URL_THREAD' => '([^/]+)/(\d+)-([^/]+)\.html',


Но НЕ го промените ръчно. Такъв модел е в много места в конфигурация vBSEO. Моля, PM мен достъп до подробности, за да ви CP vBSEO и ще разберете конфигурационен параметър е отговорен за това.

vBET
26-11-09, 16:38
Причината не е наред vBSEO конфигурация.

Опция Set "Замяна на не-английски символи в URL адреси?" "Да се съхранява не-английски символи в URL адреси".

Това мистериозно изчезват от интеграцията ни за употреба. Съжалявам за проблема:) само, параметър и той ще се оправи:)

jorgejgm
26-11-09, 17:28
Причината не е наред vBSEO конфигурация.

Опция Set "Замяна на не-английски символи в URL адреси?" "Да се съхранява не-английски символи в URL адреси".

Това мистериозно изчезват от интеграцията ни за употреба. Съжалявам за проблема:) само, параметър и той ще се оправи:)

За испански има проблем с буквите ТАЗИ БУКВИ N, O, I, и т.н. и т.н. (за превод Премахване, за да N, о, аз.Като се активира "заместват нелатински знаци" vbseo заменя с буква n или (I) в URL АДРЕСА. Това е много добър за seo.С опцията "Запази знаците на не-английски в URL" се заменят знаци ~. Нещо, което засяга seo много. За бъдещо преразглеждане на VB ще бъде "разрешени" или е технически невъзможно?.Благодаря.

vBET
26-11-09, 20:12
Като се активира "заместват нелатински знаци" vbseo заменя с буква n или (I) в URL АДРЕСА. Това е много добър за seo.С опцията "Запази знаците на не-английски в URL" се заменят знаци ~. Нещо, което засяга seo много. За бъдещо преразглеждане на VB ще бъде "разрешени" или е технически невъзможно?.Благодаря.

Това се прави чрез vBSEO - vBET не правят такива замени. Вие имате по подходящ начин да конфигурирате vBSEO. Можете да имате възможност да запази не Espagnol герои АНО също да конфигурирате ръчно в FORUM_DIR / inclues / config_vbseo.php параметър $ vbseo_custom_char_replacement. Благодарение, че вие ще бъдете в състояние да работят с преведени URL, и да поддържа съществуващите URL за родния език, като тези, при които.

Виж тук:

http://www.forum.simple-nlp.pl/informacje/1274-pierwsze-na-swiecie-forum-o-nlp-wspierajace-wielojezyczna-spolecznosc.html

Това е URL, където полски букви (като śąęć) бе променен благодарение на $ vbseo_custom_char_replacement и тя все още пази всички други, а не английски букви. Това е същата връзка за японски:

http://www.forum.simple-nlp.pl/ja/informacje/1274-nlp多言語のサポートのための世界初のフォーラム!.html

Също така това е добър пример защо трябва да се пазят не на английски / Espagnol герои - някои езици noly не английски / Espagnol герои.

Това е пример за това как можете да зададете стойност $ vbseo_custom_char_replacement (за полски букви):


$vbseo_custom_char_replacement = array(
'ˇ' => 'A',
'¦' => 'S',
'¬' => 'Z',
'±' => 'a',
'¶' => 's',
'Ľ' => 'z',
'ą' => 'a',
'ę' => 'e',
'ć' => 'c',
'ż' => 'z',
'ś' => 's',
'ź' => 'z',
'ó' => 'o',
'ł' => 'l',
'ń' => 'n',
'Ą' => 'A',
'Ę' => 'E',
'Ć' => 'C',
'Ż' => 'Z',
'Ś' => 'S',
'Ź' => 'Z',
'Ó' => 'O',
'Ł' => 'L',
'Ń' => 'N'
);


Така че, както виждате - можете да поддържате бог SEO начин за вашите съществуващите връзки и да се отворят за преведени връзки на 52 езика:)

Надявам се това да помогне в случай на други въпроси, просто попитайте - ние сме тук, за да ви помогне:)

jorgejgm
26-11-09, 21:27
Благодаря ви много отново, работи перфектно. Благодаря.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 you can enjoy automatic translations