КПК

Прагляд поўнай версіі: Адхілены Устанавіць форум Мова - Усе форумы або названага



contemptx
20-04-10, 20:18
У мяне на форумах і я ўпэўнены, многія іншыя робяць на ёсць канкрэтныя Міжнародныя форумы Размовы з падкатэгорыі з падобнымі іспанскі, нямецкі і г.д..

Паколькі мой форумах асноўнай мовай з'яўляецца англійская, калі я разглядаю гэтыя падзелы і націсніце перавесці на ангельскую, нічога не адбываецца, бо сцэнар прадугледжвае, што ён павінен проста вярнуцца мову форумах па змаўчанні, і тэкст, які адлюстроўваецца будзе ангельску ўжо?

Таму было б добра мець варыянт, дзе ўсе форумы наладжаныя на ваш мову па змаўчанні, калі не пазначана і ёсць магчымасць паказваць, для якіх раздзелах форуму выкарыстоўваць тое, што мова, так што вы можаце перавесці гэтыя часткі на вашым роднай мове.

Наколькі я ведаю для сябе, што гэта таксама дапаможа з moderatoring не-ангельску форумах.

vBET
21-04-10, 02:02
Калі ласка, пацвердзіце гэта тое, што вы маеце на ўвазе. Дадатковая налада форум, дзе вы можаце сказаць, што няма ні адной мовы па змаўчанні на форуме, але некаторыя часткі на адной мове, а некаторыя знаходзяцца ў розных. Паказваючы форумах ідэнтыфікатары для кожнага мовы. Ці так гэта?

contemptx
21-04-10, 10:26
Ды мацюк, што правільна так, напрыклад:

Форум
-Навіны & Аб'явы (выкарыстанне мовы па змаўчанні набор напрыклад, англійская)
Генеральны Дыскусія (выкарыстанне мовы па змаўчанні набор напрыклад, англійская)

Міжнароднага дыскусійнага
-Іспанскага (на іспанскую мову па змаўчанні)
-Германскай (усталёўваецца нямецкую мову па змаўчанні)
-Французскай (ўсталяваць французскую мову па змаўчанні)


Гэта можа быць дададзена ў якасці параметру ў рамках форуму катэгорыі, ўстаноўка на выкарыстанне альбо налады мовы па змаўчанні ці выбраць мову з выпадальнага спісу.

vBET
22-04-10, 14:45
ОК - так што мы ведаем, што неабходна.

Я бачу, праблема тут - пераклад макета (апцыёны, мае зносіны і г.д.). Дакладней - калі хто-то пойдзе на ўдзел у Spanisch, то будзе vBEt пагрозу ўсё, як на іспанскай мове. Праблема пачынаецца, калі хто-то англійская інтэрфейс і ідзе ў іспанскай часткі. Затым графічны інтэрфейс на англійскай мове, паведамленні на іспанскай мове і пераклад не атрымаецца для GUI.

Калі ласка, звярніце ўвагу - я быў на самай справе не працуе форум з такой характарыстыкай, так што, магчыма, я што-то выпусціць. Не маглі б вы сказаць мне, што VBulletin аўтаматычна перамыкаецца фразы на іспанскі, калі хто-то прыходзіць на іспанскі Подфорумы, і калі ён вернецца ў некаторыя ангельскія часткі GUI, то аўтаматычна пераходзіць на ангельскую?
Я проста дзіўлюся, яна ўжо ўключана, ці мы павінны справіцца з гэтым ці іншым спосабам.

Простым спосабам было б проста адзначыць ўсе паведамленні ад тых, Подфорумы Ланг bbocode і ніякіх зменаў не запатрабуецца ў vBET. Як я разумею, што гэта не так, як вы гэтага хочаце. Вы хочаце мець значэнне форуму мова змяняецца для розных суб-форумах. Гэта можа быць складаным;) я бачу, таксама праблемы з:
- Адлюстраванне галоўнай старонкі (калі паток назвы на ўсіх мовах бачныя і тыя не маюць langtitle BBCode, якая дазволіла б вызначыць, што пераклад не патрабуецца)
- RSS каналы

Я буду мець гэта на ўвазе, і няхай яна расце. Гэта можа быць складана, але і карыснай для шматлікіх форумах. Звярніце ўвагу, што на дадзены момант гэта не мае высокі прыярытэт. Хутчэй за ўсё, мы будзем думаць аб гэтым больш інтэнсіўна, калі мы інтэгруемся vBET з сістэмай VBulletin фразы - гэта магло б вырашыць хоць бы першае пытанне.

vBET
23-09-11, 12:19
Гэта сапраўды той жа запыт, як тут:

У нас ёсць іншае рашэнне, якое ахоплівае гэта неабходна - менавіта таму прапанаваная тут адмовіліся. Калі ласка, глядзіце тут: Падрабязнасці, як яна будзе вырашана. Карацей кажучы - увесь форум будзе мець адзін мову па змаўчанні, і наш робат будзе адзначаць усе старыя паведамленні, выкарыстоўваючы аўтаматычнае вызначэнне мовы. Такім чынам, форумаў, якія маюцца раздзелы для розных мовах будуць у стане выкарыстаць vBET - усё паведамленні будуць пераведзены добра, і карыстачы змогуць пісаць на любой мове, у любым месцы.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vB Enterprise Translator 4.10.1