КПК

Прагляд поўнай версіі: іншы стыль



Damas
25-11-09, 04:40
Добры дзень,

Ці ёсць спосаб выкарыстаць іншы стыль толькі для перакладу (мова) старонкі?

Дзякуй

vBET
25-11-09, 06:41
Гэта ставіцца і да стэндзе vBET 2.x (бясплатна) і vBET 3.x (камерцыйных) версій.

Калі вы знаходзіцеся на старонцы перакладзена гэта азначае, што вы ўсталявалі $ _GET ['мову'].

Гэта азначае, што вы ў стане зрабіць які-небудзь наладкі, якія будуць працаваць толькі для перакладу старонак. Усё, што вам трэба зрабіць, гэта мадыфікацыя, якая будзе правяраць гэта мова, пастаўленых перад унясеннем любых змяненняў.


if ($_GET['language']) {
DO SOMESTHING SPECIAL ONLY FOR TRANSLTED PAGES
}


Гэты код можна ўключыць у убудова.

Вы можаце таксама асаблівых зменаў унутры шаблонаў:


<if condition="$_GET['language']">
DO SOMESTHING SPECIAL ONLY FOR TRANSLTED PAGES
</if>


Добры прыклад для пра шаблон - ручка пераклад сачэння ў Java Script + выкарыстанне інтэрнацыяналізаваў RSS канал (толькі для vBET 3.x):



<script type="text/javascript" src="<if condition="$_GET['language']">/$_GET[language]/</if>external.php?type=js"></script>
<table class="tborder" cellpadding="6" cellspacing="1" border="0" width="100%" align="center">
<tr>
<td class="tcat">
Last Posts
</td>
</tr>
<tr>
<td class="alt1 bulletlinks">
<script type="text/javascript">

</script>
</td>
</tr>
</table>
<br/>


Damas
25-11-09, 13:44
Вялікі, працуе нармальна для мяне.

Апошняе, што мне трэба, як размясціць сцягі ў загалоўку толькі на пераклад (мова) старонкі, калі ласка?

Я сапраўды вельмі цэнім ваша цярпенне і супрацоўніцтва.

Damas
25-11-09, 13:57
Thats гэта: D

$ Vbenterprisetranslatorflags


Дзякуй

vBET
25-11-09, 14:00
Вялікі, працуе нармальна для мяне.

Апошняе, што мне трэба, як размясціць сцягі ў загалоўку толькі на пераклад (мова) старонкі, калі ласка?

Я сапраўды вельмі цэнім ваша цярпенне і супрацоўніцтва.

Выкарыстоўваць уласныя месцы для сцягоў і месца яго, дзе вы хочаце для перакладу старонак, і дзе вы хочаце, што не перакладаецца старонак з выкарыстаннем процілеглых умовах.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vBET Translator 4.10.1