КПК

Прагляд поўнай версіі: Vbet з вялікімі сістэмамі форумах? Што вы скажаце?



dacho
02-11-10, 11:07
Я хацеў бы параіцца з вамі пра вялікіх поплаткаў з спалучэннем Vbet
Мая сістэма працуе на працягу доўгага часу і працуе даволі добра .... Таму я павінен знішчыць страхі

У мяне ёсць каля 350000 тэмах і каля 2 млн. каментары
Мая база досыць вялікая і з Vbet Ён, верагодна, будзе расці больш
Выкарыстанне дадзеных 3,66 ГБ
Індэкс выкарыстання 1.45 GB

Як вы думаеце, сістэмы такога памеру можа быць звязана таксама з Vbet?
Што адбываецца з сістэмай у якасці базы дадзеных значна ўзрасце з Vbet?
Ці з'яўляецца мая сістэма стане цяжкім і павольным?

Міхаіл, у спісе сайтаў .... (Тое, што яны працуюць з Vbet) -
Першае абнаўленне спісу, большасць з іх Vbet не існуе
Па-другое я не бачыў у вялікім спісе форум (мой маштабу або больш), каб зрабіць параўнанне

Выбачайце за мае асцярогі: замяшанні:
Я проста не хачу памыліцца

vBET
02-11-10, 13:12
Прывітанне:)

Перш за ўсё - вы не павінны прасіць прабачэння за што-небудзь. Мы тут для таго, каб дапамагчы вам:)

Аб нашым спісе кліентаў - мы будзем пераправяраць яго і абнаўлення. Калі ласка, звярніце ўвагу, што гэты спіс на базе інфармацыі, прадстаўленай кліентамі - часам вы павінны націснуць на форуме спасылку знаходзячыся на партал кліента. Мы будзем правяраць усе спасылкі, яшчэ раз - гэта будзе зроблена да канца наступнага тыдня.

Вядома, ваша база дадзеных будзе расці, калі вы выкарыстоўваеце vBET. Тым не менш варта ўлічваць, што гэта не будзе ўплываць на вашу нармальную пакалення старонак (не перакладаецца), таму што vBET выкарыстоўвае ўласныя сталы для кэш - не дадаваць дадзеныя ў табліцы VBulletin (толькі карыстальнікам мова па змаўчанні ў табліцы карыстальнікаў, але гэта вельмі невялікі аб'ём дадзеных ). У нас няма асобных форумаў па спісе яго памер - вы можаце праверыць яго і зрабіць свой уласны параўнання памераў.

Звярніце ўвагу, што vBET вельмі добра наладжваецца. Калі ў вас ёсць lagre форум і вы баіцеся, калі ласка, аб прадукцыйнасці пачаць толькі з 2-х мовах - зыходны і некаторыя іншыя. Пасля гэтага вы можаце кантралявалі чатыры форум прадукцыйнасці і даданне новых моў, час ад часу. vBET падтрымлівае 52 моў (у наступнай версіі мы дадамо больш), і вы можаце выбраць, якія Вы хочаце, каб на вашым форуме. Некаторыя нашы кліенты не зацікаўлены ў тым, гэта наогул магчыма, некаторыя з нашых кліентаў абмяжоўвае яго прадукцыйнасць, некаторыя з нашых кліентаў выкарыстоўваюць усе мовы.

Таксама ў нас ёсць госць кэш, які адбудзецца вялікая колькасць цвёрдай дыску, але дасць магчымасць даць неадкладны адказ без якіх-небудзь запытаў да базы дадзеных для пакалення - гэта таму, што для vBET госці могуць кэш поўныя адказы як статычныя файлы.

Такім чынам, мы шмат паляпшэнняў прадукцыйнасці. Я прапаную, каб убачыць наш выступ падказкі для больш падрабязнай інфармацыі:
http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-general-discussions/408-vbet-performance.html

Звярніце ўвагу, што простае параўнанне колькасці паведамленняў і карыстальнікаў на іншых форумах не дасць вам досыць інфармацыі - вы не ўбачыце самую важную інфармацыю - наколькі вялікія рэсурсы для гэтага форуму. Я маю на ўвазе колькасць і магутнасць працэсара, аб'ём памяці, таксама мае важнае значэнне можа быць канкрэтнай канфігурацыі Apache, MySQL, форуму. Адно абсталявання, другі з'яўляецца налада праграмнага забеспячэння для павышэння прадукцыйнасці.

Так што лепшы спосаб праверыць, як ён будзе паводзіць сябе на свой уласны форум, каб усталяваць яго там. Як я ўжо пісаў у мэтах бяспекі вы можаце пачаць толькі з 2-х мовах, і час ад часу (калі кэш будзе выконваць), вы можаце дадаваць новыя мовы.

Я думаю, што ваша сістэма можа добра суадносяцца з vBET - Я не магу сказаць вам, гэта будзе апрацоўваць таксама ўсіх мовах - гэта залежыць не толькі на форуме памерамі, але і на рэсурсы. Але канчаткова я магу вам сказаць, што я ўпэўнены, што vBET будзе добра працаваць на вашым форуме і колькасць моў, якія вашы фактычныя апаратныя сродкі будуць мець магчымасць апрацоўваць нешта праверыць.

scottct1
06-12-10, 19:13
Я дам вам ведаць адказ на гэта на працягу некалькіх тыдняў.

Я толькі што заплаціў, каб мець гэтую праграму на мой сайт, які з'яўляецца найбуйнейшым спадарожнікавым Амерыкі тэхналогіі дыскусійны форум з больш чым 160000 членаў і амаль 3 мільёны паведамленняў.

У мяне ёсць пальцы перакрыжаванымі, што ён будзе працаваць, і працаваць добра. :)

kamilkurczak
07-12-10, 17:23
так што мы чакаем інфармацыю ад Вас:)

dacho
11-01-11, 13:04
У цяперашні час ён дае мне шмат праблем на серверы, я павольна паварочваць яго ўсё больш і больш перакладаў сістэмы перакладу завяршае ўсе рэсурсы сервера, і я пастаянна ў стане вайны адзін супраць аднаго

kamilkurczak
12-01-11, 10:50
Невялікая колькасць актыўных моў на дадзены момант з'яўляецца добрым. (Добрая падказка)
Калі кэш для актыўнага мова будзе поўным - паспрабуйце адключыць наступны мовы (па адным).

Мы шукаем больш аптымізацый ўвесь час

wowglider.de
16-01-11, 05:09
Я дам вам ведаць адказ на гэта на працягу некалькіх тыдняў.

Я толькі што заплаціў, каб мець гэтую праграму на мой сайт, які з'яўляецца найбуйнейшым спадарожнікавым Амерыкі тэхналогіі дыскусійны форум з больш чым 160000 членаў і амаль 3 мільёны паведамленняў.

У мяне ёсць пальцы перакрыжаванымі, што ён будзе працаваць, і працаваць добра. :)

Я "усяго толькі" каля 50 тысяч членаў, але яны вельмі актыўныя часам, так я часам аб 600ppl ў той жа час. На Google I каля 1mio праіндэксаваных старонак і я магу сказаць, vbet адчувае сябе добра

dacho
25-02-11, 01:44
Я толькі спадзяюся, у будучыні будзе ўдасканалены для вялікіх сістэм, я закрыў перакладу сістэмы цалкам, мой выдзелены сервер не можа з гэтым справіцца

vBET
26-02-11, 12:41
Я толькі спадзяюся, у будучыні будзе ўдасканалены для вялікіх сістэм, я закрыў перакладу сістэмы цалкам, мой выдзелены сервер не можа з гэтым справіцца

Калі ў вас ёсць праблемы з прадукцыйнасцю, калі ласка, адкрыйце новую тэму ў раздзеле ліквідацыі непаладак, і нашы супрацоўнікі дадуць вам падказкі. Вы таксама можаце прачытаць прадукцыйнасць намёкі тут: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-general-discussions/408-vbet-performance.html
Самае галоўнае - калі ваш сервер не ў стане апрацоўваць усе пераклады адразу, то проста адключыць некаторыя пераклады. Пачніце з некалькіх, і калі вы хочаце большага, то дадаць яго адзін за іншым, час ад часу. Звярніце ўвагу, што больш за ўсё часу марнуюць чакаем адказу перакладу Google, пасля чаго vBET кэш вынікаў і наступны пераклад значна, значна хутчэй.
Таксама vBET мае кэш гасцей, што робіць для кэшаваных генерацыі старонкі для гасцей, яшчэ хутчэй, што чыстая VBulletin робіць гэта! Вядома, для кэшаваных старонак.
Такім чынам, мы рэкамендуем вам выкарыстоўваць нашы парады і атрымлівайце асалоду ад vBET:)

vBET
27-02-11, 21:37
Яна можа быць добрай навіной для вялікіх форумах - у наступным выпуску мы плануем падтрымку ў vBET кэш-памяці (для рухавікоў: Memcache, APC, Eaccelerator і XCache):)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations delivered by vBET 4.10.1