Önemli: Bu sayfa çerez kullanıyor (cookies). Tarayıcı çerezleri kapatmadan Bu web sitesini kullanarak, bunu kullanmak için kabul anlamına gelir.
Şimdi satın alın! Özellikler Yüklemeler

Bizimle kazanın!

Eğer vBET katılmak için para kazanmaya başlamak istiyorum Ortaklık programı.
Sonuçlar 1 için 3 , 3

Konu: Çok fazla dillerde kötü =?

Kıdemli Üye

Default Çok fazla dillerde kötü =?

Microsoft'un Google API göç sırasında, benim forumda 13 dilde devre dışı bırakmak için; neyse, bu dillerin ziyaretçiler arasında çok popüler değildi. Kombine diğer diller için yaklaşık 500k sayfa görünümleri ile karşılaştırıldığında, 50k sayfa görünümleri hakkında gerçekleşti.

Bu gibi dillerde devre dışı bıraktıktan sonra Google Web Yöneticisi Araçları hemen iki şey gözlemlenmiştir:
    • 1. Gün başına taranan sayfa sayısı neredeyse iki katına
    • 2. Ortalama tarama süresi yarı yarıya.

Ne google API yavaş ya da çok sayıda dil sadece geri teper sahip ve ana site içeriğini indeksleme uzak alır: Ben bu iki olası açıklamalar var. Düşünceleriniz?

Michał Podbielski (BB Personel) vBET's Avatar

Çeviri API isteği sayısı ana nedeni olduğunu düşünüyorum. Eğer sistem yapar, sonra bu çeviri API bir çok yanıtı daha yavaş olabilir. Bu performans ipuçları başında bazı dillerde dissable tavsiye ederiz. önbelleği doldurmak zaman zaman zaman daha fazla çeviri ekleyebilirsiniz. En önbelleğe Çünkü zaten iyi olacak. Ayrıca bazı trnaslation API sınırlamalar varsa bu fren olmaz

Kıdemli Üye

Başlarında (yaklaşık 2 yıl önce!) Ben gerçekten, sadece aktif olan diller bir alt kümesi vardı, ama zaman geçtikçe ben tüm bunları sağlayan yukarı sona erdi. Guess, bu iyi daha fazla zarar yaptığını!

Ne yazık ki sitemizde gerçekçi sadece çeviriler (=> 10Gb) 4 gün öncesine kadar önbelleğe alabilir ki bu kadar çok trafik alır. Önbellek verileri birkaç yüz konser ayrı bir "cache sunucu" Belki de bir kez google Bence (bkz: benim diğer yeni iplik) önbellek çok daha ağır güvenerek olacak kendi API kapanır, daha iyi bir kalıcı çözüm olacaktır.

Bu Konu İçin Etiketler

İzinleri Yetkileriniz

• Size olmayabilir Yeni Mesaj
  • Size olmayabilir yazılan mesaj içermekte
  • Size olmayabilir Mesaj ekleri
  • Size olmayabilir Mesajınızı Değiştirme
  •